Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
با هم تاریخ را می‌سازیم-جام ملت‌های اروپا،

«ژرمن‌ها و ادامه قدرت‌نمایی در یورو ۲۰۱۲»

2012 June 23

بهنام / گزارش / رادیو کوچه

وقتی صحبت از برنامه‌ریزی و هدف‌مند بودن این برنامه‌ریزی می‌شود تنها کاری که می‌ماند تلاش اعضا و نفرات برای رسیدن به هدف است. این عوامل که از برنامه‌ریزی و نفرات تشکیل شده باعث می‌شود شانس شما برای موفقیت دو چندان شود.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

توضیح بالا در عمل برای تیمی مانند آلمان روی داده است. زمانی که آلمان پس از جام جهانی 98 فرانسه که ترکیبی از بازیکنان قدیمی و پرتجربه و جوان و جویای نام بود، شروع به پوست‌اندازی کرد این برنامه‌ریزی هدف‌مند و تلاش گروهی در این تیم وجود داشت و پس از آن گام‌های استوار و کسب موفقیت دیده شد.

این برنامه‌ریزی که تاکنون نزدیک به 14 سال از آن می‌گذرد تاکنون باعث شده تا تیم ملی آلمان در اوج باقی بماند حتا زمانی که در جام ملت‌های اروپا 2012 در گروهی که به گروه مرگ ملقب بود با سه پیروزی قاطع و کسب 9 امتیاز به دور یک‌چهارم پایانی صعود کند.

تیم‌ آلمان با هدایت یواخیم لو که شام‌گاه جمعه، 22 ژوئن، باید در این مرحله با یونان رقابت می‌کرد در بازی‌های گروهی خود ابتدا یک بر صفر پرتغال را شکست داد سپس با نتیجه 2 بر یک از سد هلند عبور کردند و در پایان هم با همین نتیجه دانمارک را از پیش رو برداشتند.

اما در سوی دیگر میدان، تیم فوتبال یونان نیز در گروه A رقابت‌ها ابتدا مقابل لهستان به تساوی 1-1 رضایت داد سپس با نتیجه 2 بر یک مغلوب جمهوری چک شد اما در دیدار پایانی مرحله گروهی خود یک بر صفر روسیه را از پیش رو برداشتند و به یک چهارم نهایی صعود کردند.

یونان اما حریفی نه‌چندان ساده برای آلمان است زیرا آن‌ها به سادگی تسلیم نمی‌شوند و این را در سال 2004 در همین تورنمنت ثابت کرده‌اند.

در این دیدار که در حضور بیش از 43 هزار تماشاگر ورزش‌گاه پی‌جی‌ای آره‌نا شهر گدانسک لهستان برگزار شد آلمان با نتیجه 4 بر 2 از سد یونان‌ گذشت تا برای چهارمین بار پیاپی به مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا صعود کند.

آلمان بازی را از همان ابتدا تهاجمی آغاز کرد و چندین موقعیت قطعی گل‌زنی خلق کرد اما کم‌دقتی بازیکنان این تیم از جمله مسعود اوزیل، دروازه یونان را تا دقیقه 38 بسته نگه داشت.

اما فلیپ لام، کاپیتان آلمان، بعد از چند حرکت هماهنگ بازیکنان میانی آلمان و پاسی از مسعود اوزیل، پشت محوطه جریمه یونان صاحب توپ شد و با عبور از یک مدافع با شوتی دقیق دروازه سیفاکیس را گشود.

نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به سود آلمان خاتمه یافت.

یونان با آوردن فوتاکیس و گکاس به جای زاولاس و نینیس، نیمه دوم را با روشی تهاجمی آغاز کرد و زود هم نتیجه گرفت.

سالپینگیدیس در یک حرکت نفوذی سریع دفاع آلمان را دور زد و پاس زمینی دقیقی فرستاد که در آستانه دروازه به جورجیو ساماراس رسید و او هم جلوتر از بواتنگ ضربه مناسبی به توپ زد و مانوئل نوئر را مغلوب کرد.

اما گل تساوی یونان آغازی بود برای یورش‌های پی‌در‌پی ژرمن‌ها. سامی خدیرا، بازیکن رئال مادرید در دقیقه 61 سانتر بواتنگ را سرضرب و سنگین به تور دروازه یونان دوخت.

در ادامه خطای محرز دروازه‌بان یونان در خروج از دروازه یک فرصت طلایی نصیب میروسلاوه کلوزه کرد تا با یک ضربه سر دقیقه گل سوم آلمان را 7 دقیقه بعد از گل دوم به ثمر برساند.

در هجومی دیگر، در دقیقه 74 کلوزه که نتوانسته بود توپ را گل کند و دروازه‌بان یونان آن را برگشت داد، مارکو ریوس، مهاجم جوان ژرمن‌ها توپ برگشتی را با ضربه‌ای محکم به سمت دروازه فرستاد که بعد از برخورد با تیر افقی گل شد.

یونان در دقایق پایانی به دلیل برخورد توپ به دست بواتنگ صاحب یک ضربه پنالتی شد که سالپینگیدیس در دقیقه 89 با خون‌سردی توپ را وارد دروازه آلمان کرد تا نتیجه چهار بر دو برای این دیدار ثبت شود و ژرمن‌ها با اقتدار به دور نیمه‌نهایی صعود کنند.

حریف آلمان در نیمه نهایی برنده مسابقه انگلستان و ایتالیا است که شام‌گاه پنج‌شنبه، 28 ژوئن، با آلمان دیدار می‌کند.

انگلستان و ایتالیا یک‌شنبه، شب به مصاف هم خواهند رفت.

اما سومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی را شام‌گاه شنبه، 23 ژوئن، تیم‌های اسپانیا و فرانسه در ورزش‌گاه دونباس آره‌نا شهر دونتسک اوکراین برگزار خواهند تا چهره تیم سوم مرحله نیمه نهایی هم مشخص شود.

اخبار یورو 2012

ایکر کاسیاس دروازه‌بان و کاپیتان اسپانیا اعلام کرد: «کسی به یاد نخواهد آورد در گذشته چه اتفاقی افتاده چیزی که مهم است بازی برابر فرانسه خواهد بود.»

لوران بلان، سرمربی فرانسه در اظهارنظری عنوان کرد: «شاید فاصله ما با اسپانیا زیاد باشد اما مطمئن باشید که ما تاریخ را عوض خواهیم کرد و این نکته کلیدی ماست.»

 «صفحه ویژه جام ملت‌های اروپا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,