Saturday, 18 July 2015
25 September 2021

«شبکه تصویری کوچه/آنجلینا، معلم زبان انگلیسی»

2012 June 23

نفیسه مطلق  / شبکه تصویری کوچه

لازم به اشاره است ویدئوی زیر پیش‌تر در سایت چاری ماکان نمایش داده شد و گزارش‌های مربوط به آن نیز در  سایت پس‌کد منتشر شده است و حقوق معنوی و مادی آن متعلق به این موسسه بوده که در کوچه باز نشر شده است.

آنجلینا به عنوان معلم در یک مرکز بین‌المللی آموزش زبان انگلیسی در مالزی مشغول بکار است. او دانش آموخته‌ی مهندسی الکترونیک است و چند سالی در این رشته کار کرده اما عشق به معلمی او را واداشته تا برخلاف خواسته‌ی والدینش شغل خود را تغییر دهد. می‌گوید: «جامعه برای مهندسی ارزش خاصی قایل است و من در آن شغل هم موفق بودم و درآمد خوبی داشتم. در آن سال‌ها که به عنوان مهندس در یک شرکت نیمه‌خصوصی کار می‌کردم گاهی به تدریس زبان انگلیسی هم می‌پرداختم . باید اقرار کنم که گاهی از گرفتن نمره‌ی خوب شاگردم بیش از موفقیت یک پروژه مهندسی لذت می‌بردم. به همین دلیل یک‌بار برای همیشه تصمیم گرفتم تغییر شغل داده و کاری را که از آن لذت بیشتری می‌برم انجام دهم».

در موسسه‌ای که آجلینا مشغول به کار است دانش‌جویانی از کشورهای مختلف از جمله کشورهای عربی،‌ آسیای میانه، روسیه و ایران حضور دارند. اکثر آن‌ها برای تقویت زبان انگلیسی پیش از ورود به دانشگاه به مالزی آمده‌اند و به همین دلیل آنجلینا معتقد است که رفتار و برخورد او به عنوان مالزیایی تاثیر زیادی در طرز فکر این گروه درباره‌ی کشورش دارد. در عین حال آنجلینا می‌گوید که سر و کار داشتن با جوانانی از ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف گاهی چالش‌برانگیز و دردسر‌ساز است. او در این‌باره توضیح می‌دهد: « بعضی مواقع رفتار یک دانشجو که شاید در فرهنگ خودش عادی و پذیرفته باشد باعث سوءتفاهم دانشجوی دیگری می‌شود و مسلط نبودن به یک زبان مشترک به این سوءتفاهم دامن می‌زند. من در این موسسه علاوه بر تدریس باید به عنوان میانجی این اختلاف‌ها را هم برطرف کنم اما همین مسایل به خصوص یادگرفتن درباره‌ی فرهنگ‌های مختلف کارکردن در این مرکز را برای من جذاب می‌کند». آنجلینا معتقد است که بزرگ‌شدن در یک خانواده‌ی ترکیبی متشکل از مادر چینی و پدر «کادازان» (از اقوام بومی استان صباح) و همچنین 8 سال زندگی در کشور انگلستان ظرفیت او را در تعامل با فرهنگ‌های مختلف بالا برده.

این دختر جوان مالزیایی نسبت به آینده‌ی کشورش بسیار امیدوار است و می‌گوید: «با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای مالزی در زمینه‌ی آموزش،‌ به آینده‌ی شغلی خودم خوش‌بین هستم چرا که در سال‌های اخیر مردم بسیاری از کشورها دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مالزی را محل مناسبی برای ادامه تحصیل دانسته‌اند و سال به سال به تعداد این گروه افزوده می‌شود».

ویمو

[vimeo]http://vimeo.com/44019497[/vimeo]

یوتیوب

[youtube]http://youtu.be/gED6W1Bxukk[/youtube]

ویدئوی پیشین

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , ,