Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
مطبوعات ایران، یک‌شنبه 4 تیر 91

«توقف صدور مجوز بانک»

2012 June 24

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رسالت

1) اموال ایران در بانک میتسوبیشی ژاپن رفع توقیف شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=105096

رییس مرکز امور حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری، از رفع توقیف اموال ایران در بانک میتسوبیشی ژاپن خبر داد و آن را نشان‌گر ضعف حقوقی آرا صادره از دادگاه‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران دانست. به گزارش  پای‌گاه اطلاع‌رسانی معاونت اجرایی ریاست جمهوری، «مجید جعفرزاده»، ابعاد تازه‏ای از موفقیت دولت در رفع توقیف اموال جمهوری اسلامی ایران در آمریکا و ژاپن را بازگو کرد.

2) وزارت دفاع: سپاه در دشوارترین بحران‌ها نجات‌بخش ایران اسلامی بود

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=105093

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به‌مناسبت روز پاسدار و جانباز با صدور بیانیه‌ای با اشاره به جای‌گاه سپاه پاسداران در انقلاب اسلامی آورده است: «سپاه در دشوارترین بحران‌ها، نجات‌بخش ایران اسلامی بود و هنوز هم با اقتدار در راستای حفظ و صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی گام برمی‌دارد.»

مردم سالاری

1) علی لاریجانی: هر کس سندی دارد به قوه قضاییه ارایه دهد

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=21241#137147

رییس مجلس با اشاره به انتشار شایعاتی علیه «جواد لاریجانی» درباره‌ی موضوع زمین‌خواری گفت: «هر کسی سندی دارد باید از طریق قوه‌ قضاییه بررسی شود و ما در مورد موضوعات مطرح شده از سوی افراد نمی‌توانیم موضع‌گیری و اظهار نظر کنیم». وی در خصوص برخی شایعات و انتشار اسنادی در سایت‌های خبری مبنی بر زمین‌خواری یکی از برادران لاریجانی، گفت: «کدام زمین‌خواری؟ هر کسی سندی دارد به قوه قضاییه بدهد تا بررسی شود. هر چیزی باید از راه صحیح و درست آن پی‌گیری شود.»

2) ارتباط دولت با روحانیت به برخی جلسات سطحی خلاصه می‌شود

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=21241#137149

عضو جامعه روحانیت مبارز معتقد است: امروز مراجعه دستگاه‌های دولتی به روحانیت تنها در سفر‌ها و برخی جلسات سطحی خلاصه می‌شود. «سید‌رضا اکرمی» در خصوص انتصاب «میرتاج‌الدینی» به سمت مشاور رییس جمهوری در امور روحانیت و تاثیر این انتصاب در روابط دولت و روحانیت، با تاکید بر این‌که دولت همیشه نیازمند روحانیت خواهد بود، گفت: «اگر هم‌راهی لازم میان دولت و روحانیت باشد موانع کشور برطرف می‌شود و دست‌آورد‌های خوبی نصیب کشور خواهد شد. اما هر‌گونه جدایی دولت از روحانیت موجب ناکامی دولت در رسیدن به اهداف خود می‌شود.»

ابرار

1) احمدى‌نژاد: ملت ایران هم‌واره در کنار ملت ونزوئلا و رییس جمهوری شجاع آن خواهد بود

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910404/html/rooydad.htm#s216270

احمدى‌نژاد با تاکید بر این‌که نشانه‌هاى اضمحلال امپریالیسم در جهان آشکار شده‌است، گفت: «مطمئنن ملت‌هاى عدالت‌خواه و آزادى‌طلب مانند ایران و ونزوئلا خارج از سلطه‌ی امپریالیسم، کشورهاى خود را مى‌سازند و به قله‌هاى پیشرفت خواهند رساند.» به گزارش ایسنا، «محمود احمدى‌نژاد» شام‌گاه جمعه به وقت محلى، در مراسم استقبال رسمى همتاى ونزوئلایى خود که در کاخ ریاست جمهوى این کشور انجام شد، به ایستادگى دولت و ملت این کشور در برابر امپریالیسم اشاره کرد و افزود: «ملت ایران قدر ایستادگى ملت ونزوئلا در برابر فشارهاى امپریالیسم را به‌خوبى مى‌داند و به دوستى با مردم این کشور افتخار مى‌کند.»

2) ملاقات صالحى با وزیر خارجه انگلیس در کمیسیون امنیت ملى بررسى مى‌شود

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910404/html/rooydad.htm#s216315

سخنگوى کمیسیون امنیت ملى و سیاست خارجى مجلس از بررسى موضوع ملاقات «على‌اکبر صالحى»، وزیر امور خارجه کشورمان، با وزیر خارجه انگلیس در این کمیسیون خبر داد. «سیدحسینى نقوى حسینى» اظهار داشت: «این موضوع در جلسه روز یک‌شنبه کمیسیون امنیت مطرح خواهد شد و اگر لازم بود از آقاى صالحى براى حضور در کمیسیون دعوت شود، در این‌باره تصمیم خواهیم گرفت». وى هم‌چنین گفت که این کمیسیون علاوه بر موضوع ملاقات صالحى با وزیر خارجه انگلیس، مذاکرات ایران و 1+5، سفر دولت به آمریکاى لاتین و مسایل حوزه سیاست خارجى را در جلسات هفته آینده مورد رسیدگى قرار خواهد داد.

دنیای اقتصاد

1) معاون ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: اقدام نظامی اسراییل یعنی پایان این رژیم

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=306259

«سردار ایزدی» معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تهدیدات گاه و بی‌گاه رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: «یک گروه کوچک در گستره جهان اسلام به نام «حزب‌اله» بر اساس ارزش‌های انقلاب اسلامی شکل گرفت که اگر رزمندگان حزب‌اله را از نزدیک ببینیم مانند بسیجیان ما هستند». وی ادامه داد: «این گروه کوچک توانست در جنگ 33 روزه، قدرت نظامی را که کشورهای عربی نتوانستند در مقابل آن پیشرفتی داشته باشند، شکست دهد». معاون ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: «حال انقلاب اسلامی دارای پتانسیل بالایی است و اگر رژیم صهیونیستی بخواهد علیه ما اقدامی کند، پایان کار خودش را رقم خواهد زد و بدون شک آن‌ها نمی‌توانند هیچ خدشه‌ای به این انقلاب و نظام وارد کنند.»

2) توقف صدور مجوز بانک

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=306217

رییس کل بانک مرکزی از تداوم توقف صدور مجوز برای تاسیس بانک در سال جدید خبر داد. «محمود بهمنی» اعلام کرد: «بانک مرکزی هیچ تقاضای جدیدی را برای تاسیس بانک بررسی نخواهد کرد». به گفته وی تنها تقاضاهایی که در حال حاضر در دست بررسی است درخواست‌هایی است که در سال‌های قبل ارایه شده‌است. بانک مرکزی از نیمه دوم سال گذشته بررسی درخواست تاسیس بانک را متوقف کرده و این سیاست را قصد دارد در سال‌ جاری نیز ادامه دهد. این اقدام بانک مرکزی با هدف کیفی‌سازی نظام بانکی اعلام شده‌است.

شرق

1) هیتی حقوقی برای اعدام اتباع ایرانی به عربستان می‌رود

http://sharghnewspaper.ir/News/91/04/04/34890.html

معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خارجه اعلام کرد که هیت حقوقی-کنسولی از سوی این وزارت‌خانه و دست‌گاه‌های ذی‌ربط برای پی‌گیری موضوع اعدام تعدادی از اتباع زندانی ایرانی در عربستان سعودی به‌‌زودی عازم این کشور می‌شود. «حسن قشقاوی» افزود: «ریاست این هیت بر عهده یکی از مدیران کل حوزه معاونت کنسولی خواهد بود و کارشناسان حقوقی و سیاسی سایر بخش‌ها نیز حضور خواهند داشت.»

2)  راه‌اندازی خط تولید «پهپاد» آمریکایی توسط سپاه

http://sharghnewspaper.ir/News/91/04/04/34890.html

«سردار غلامرضا احمدی» فرمانده سپاه امام رضا خراسان ‌رضوی با اشاره به نقش سپاه در عظیم‌ترین پروژه‌های ملی در زمینه پیشرفت‌های نظامی گفت: «با کالبدشکافی «پهپاد» آمریکایی RQ-170 در مدت 24 ساعت آینده خبرهای خوبی از خط تولید آن توسط فرمانده سپاه اعلام خواهد شد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,