Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
جانشین فرمانده نیروی انتظامی:

«در طرح برخورد با بدپوششی کوتاه نمی‌آییم»

2012 June 25

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه، 25 ژوئن، جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ضمن اشاره به مصادیق «بدپوششی که پلیس با آن‌ها برخورد می‌کند»، تاکید کرد‌ به هیچ عنوان در اجرای این طرح نیروی انتظامی کوتاه نخواهد آمد.

به گزارش مهر، احمدرضا رادان افزود: «نیروی انتظامی علارغم همه ناملایماتی که در اجرای این طرح با آن مواجه شد به هیچ عنوان کوتاه نمی‌آید و به طور جدی با بدپوششی برخورد می‌کند.»

وی در خصوص مصادیق بدحجابی و برخورد پلیس با آن‌ها اظهار داشت: «در خصوص بانوان پوشیدن مانتوهای تنگ و چسبان، مانتوهای کوتاه که از نظر ما در صورت تنگ نبودن تا روی زانو مناسب است، لباس و مانتوهای آستین کوتاه و هم‌چنین شال و روسری که موی سر از دو طرف آن پیدا باشد، مصادیق بدپوششی است.»

وی افزود: «ماموران به افراد بدپوشش تذکر می‌دهند و اگر اصلاحی در محل صورت نگیرد این افراد به پلیس امنیت معرفی و برای آن‌ها سابقه انتظامی در نظر گرفته می‌شود.»

جانشین فرمانده نیروی انتظامی درباره برخورد با آن‌چه «مزاحمین خیابانی» خوانده، نیز اظهار داشت: «در خصوص خودرو دو موضوع مطرح است، نخست بحث آلودگی صوتی که برخی خودروها با نصب تجهیزاتی مانند ساب برای مردم  ایجاد مزاحمت می‌کنند که این خودروها ضمن برخورد قضایی تجهیزات صوتی آن‌ها نیز جمع‌آوری می‌شود، بحث دیگر که یکی از دغدغه‌های بانوان می‌باشد موضوع مزاحمین نوامیس در شهر است. پلیس نباید اجازه دهد این موضوع برای بانوان ایجاد شود. به هم‌کاران خود در نیروی انتظامی تهران بزرگ ابلاغ می‌کنم که با مزاحمین خیابانی به شدت برخورد کرده تا این نگرانی در مردم مرتفع شود.»

وی ادامه داد: «نیروی انتظامی هم‌چنین با نصب دیش‌های ماهواره نیز برخورد می‌کند. در شهرهای شمالی کشور نیز یک بخش به این طرح اضافه شده است که در این شهرها طرح سالم سازی دریا اجرا خواهد شد. اجازه نمی‌دهیم شمال کشور حیاط خلوت بعضی افراد برای ناهنجاری‌ها شود.»

لازم به اشاره است در دو هفته اخیر، نیروی انتظامی در دو مورد جداگانه پیش از آغاز کنسرت به دلیل آن‌چه «بدحجابی و بدپوششی» خوانده، ده‌ها نفر از شهروندان تهرانی را بازداشت کرده است.

 بیشتر بخوانید:

 «بازداشت ده‌ها نفر به اتهام بدحجابی در تهران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,