Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
گروهی از فعالان شبکه‌های مجازی:

«توفان توییت به نام نرگس محمدی در راه است»

2012 June 25

فرشید فاریابی

گروهی از فعالان شبکه‌های مجازی برای متوجه کردن افراد بیش‌تری به شرایط وخیم نرگس محمدی در زندان تصمیم به ایجاد یک «توفان توییت» در شبکه‌ی مجازی توییتر گرفته‌اند.

این توفان آگاهی‌رسان در شام‌گاه چهارشنبه 7 تیرماه ‌برابر با 27 ژوئن بر پا خواهد شد که ساعت مشترک آن از سوی برنامه‌ریزان آن چنین بیان شده : تهران (۲۳:۳۰) نیویورک (۳ بعد از ظهر) کالیفرنیا (۱۲ ظهر) اروپای مرکزی (۹ شب) و لندن (۸ شب).

در توفان توییت کاربران این رسانه‌ی اینترنتی هماهنگ با هم در یک هنگام، متن مشترکی را منتشر می‌کنند و با توجه به این‌که  هر کاربر با ده‌ها و شاید صدها کاربر دیگر در سراسر جهان در تماس است، پیام ارسالی گستره‌ی بزرگی را پوشش خواهد داد.

نرگس محمدی نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر برای اجرای حکم 6 سال زندان، اردیبهشت ماه گذشته در شهرستان زنجان بازداشت و به تهران منتقل شد، اما پس از مدتی او را به زندان زنجان که شرایط بسیار نامناسبی دارد انتقال دادند.

وی یک‌شنبه 4 تیر ماه با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به دادستان تهران آشکارا مسوولیت مرگ تدریجی خود را متوجه حکومت و مسوولان دانست.

این فعال مدنی سرشناس بار نخست در جریان انتخابات سال 88 بازداشت و به دلیل ابتلا بیماری فلج عضلانی آزاد شد که بار دیگر پس از موفقیت همسرش (تقی رحمانی) به خروج از ایران بازداشت شد.

نرگس محمدی دو کودک دوقلوی 5 ساله به نام کیانا و علی دارد که با خروج اجباری پدر از ایران و بازداشت مادر، زیر فشار‌های روحی و روانی قرار گرفته‌اند.

نوع برخورد حکومت ایران با نرگس محمدی نوعی گروگان‌گیری برای زیر فشار قرار دادن تقی رحمانی است که متاسفانه دو کودک خردسال این دو را نیز مستقیم زیر شکنجه‌ی روحی قرار داده است.

نرگس محمدی روزنامه‌نگار پر تلاش ایرانی در سال ۲۰۰۹ برنده جایزه بین‌المللی بنیاد الکساندر لانگر شد.

هم‌چنین رییس هیت اجرایی شورای صلح ایران در سال 2011 موفق به دریافت جایزه «دولت و بنیاد تاریخ زنده سوئد» شد که حکومت ایران وی را از سفر به سوئد و دریافت این جایزه محروم کرد. موضوعی که منجر به صدور بیانیه‌ی مطبوعاتی و مشترک وزرای امور خارجه و امور هم‌پیوستگی ملی سوئد در اعتراض به حکومت ایران شد.

برگزارکنندگان توفان توییت برای نرگس محمدی پیش‌بینی می‌کنند آثار این توفان آگاهی بخش کرانه‌های جهان مجازی را در هرجایی که بشر به این شبکه دست رسی دارد درنوردد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,