Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
آقای خوشبختی- بخش ششم

«مدیریت زمان»

2012 June 27

آقای خوشبختی/ رادیو کوچه

امروز با پانزدهمین برنامه از مجموعه برنامه‌های «موفقیت»، در خدمت شما عزیزان هستم و به ادامه موضوع «مدیریت زمان» می‌پردازم. امیدوارم با شنیدن این برنامه‌ها قدر زمان خود را به‌تر بدانید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در برنامه قبل گفتم که اهداف زندگی به چهار گروه تقسیم می‌شوند:

1 . اهداف شغلی

2 . اهداف خانوادگی

3 . اهداف فردی

4 . اهداف اجتماعی

و راجع به سه گروه اول توضیح دادم حالا در این برنامه «اهداف اجتماعی» را توضیح می‌دهم.

اهداف اجتماعی

برخی از ما علاوه بر گروه‌های اجتماعی که به واسطه شغل ثابت‌مان با آن‌ها مرتبط هستیم در گروه‌ها و نهادهای اجتماعی دیگری نیز عضویت و هم‌کاری داریم. چنین وضعیتی بسیار مطلوب است زیرا هر فرد مسوولیت‌های اجتماعی را نیز دارا است که بایستی با مشارکت داوطلبانه در امور اجتماعی به آن‌ها بپردازد. این نوع کارها نیاز به تعهد اجتماعی، دل‌سوزی و علاقه به هم‌نوعان دارد و دانستن برخی مهارت‌‌ها کمک زیادی به انجام درست تعهدات اجتماعی می‌‌کند. مهارت‌ها و ارتباطات بین فردی، توان تعامل با افراد و گروه‌های مختلف، توان رهبری و داشتن اعتماد به نفس از جمله مواردی هستند که امکان یک فعالیت اجتماعی موفق را به ما می‌دهند. از جمله فعالیت‌های اجتماعی می‌توان به مشارکت در سازمان‌های غیر دولتی مردمی (NGO) مانند خیریه‌ها و انجمن‌های علمی و هنری اشاره کرد. بنابراین می‌توانید هدف خود را انجام مسوولیت‌های اجتماعی قرار دهید سپس مقدار معینی از زمان خود را در ماه به مشارکت منظم و با برنامه در یک یا چند فعالیت اجتماعی اختصاص دهید. فعالیت‌هایی که کاملن داوطلبانه هستند، بنیانی غیر خودخواهانه دارند و بابت آن‌ها مزدی دریافت نمی‌کنید.

در این‌جا توضیح درباره مرحله اول از روش پنج مرحله‌ای مدیریت زمان یعنی «تعیین هدف‌ها» را به پایان می‌بریم چرا‌که با توضیحات مبسوطی که تا کنون در برنامه‌های مختلف راجع به هدف داده‌ام شما به خوبی قادر به تعیین هدف‌های خود هستید.

حالا اجازه بدهید تا به سراغ مرحله دوم از روش پنج مرحله‌ای مدیرت زمان یعنی «اولویت‌بندی هدف‌ها» برویم.

2- اولویت‌بندی هدف‌ها

بعد از ‌این‌که اهداف خود را در زمینه‌های مختلف انتخاب کردید لازم است تا آن‌ها را اولویت‌بندی کنید. اهداف باید بر اساس مشخصاتی نظیر میزان ارزش‌مندی هدف، ضرورت و اهمیت دست‌یابی به آن طبقه‌بندی شوند. مثلن برخی اوقات ممکن است که پرداخت هزینه‌های ادامه تحصیل افراد از خرید خانه هم واجب‌تر و با ارزش‌تر باشد. پس از طبقه‌بندی اهداف با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی منظم بایستی سعی در دستیابی به آن‌ها داشته باشید و به اصطلاح در جاده موفقیت قدم بگذارید. گاهی بر حسب شرایط لازم است تا دست‌یابی به برخی اهداف را به تاخیر بیاندازید. گاهی رسیدن هم‌زمان به بیش از یک هدف در چند حیطه مختلف امکان‌پذیر نیست. در چنین شرایطی تصمیم با شماست که چگونه بین آن‌ها اولویت‌بندی کنید.

2-1- مزایای اولویت‌بندی کردن اهداف

با اولویت‌بندی کردن اهداف ابتدا بر روی کارهای مهم‌تر متمرکز می‌شوید و زمان‌هایی را که براساس «چرخه سودمندی» خودتان بیش‌ترین بهره‌وری را در طول روز دارید به آن‌ها اختصاص می‌دهید. همان‌طور که به‌خاطر دارید در برنامه دوازدهم گفتم که مدیران زمان از موضوعی به نام «چرخه سودمندی» خود اطلاع دارند. برخی افراد صبح‌ها عمل‌کرد به‌تر و بهره‌وری بیش‌تری دارند در حالی‌که عده‌ای دیگر عصرها و حتا برخی از مردم شب‌ها. مدیران زمان با اطلاع از چرخه سودمندی خود، آن‌را به مهم‌ترین و حساس‌ترین کارهای خود اختصاص می‌دهند. آن‌ها هم‌چنین می‌دانند که چگونه بی‌نظمی را که یکی از عوامل هدر رفتن زمان است به حداقل برسانند.

هم‌چنین بایستی در یک زمان فقط روی یک وظیفه متمرکز شوید تا با بیش‌ترین کارایی وظایف‌تان را طبق جدول زمان‌بندی انجام دهید. بدین ترتیب تمامی اهداف زندگی‌تان قابل دست‌رسی خواهد بود. مدیریت زمان نکات ظریف و درعین حال مهمی هم دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان به یک مدیر زمان خوب تبدیل شد. یکی از آن‌ها این است که تمامی وظایفی که توسط دیگران قابل اجرا است را مجزا کرده و انجام‌شان را به آن‌ها واگذار کنید. پس نیاز است که اقدامات روزانه خود را به دو گروه «الف» و «ب» تقسیم کنید.

گروه «الف» کارهایی هستند که به دلایلی نظیر تخصصی بودن، حساس بودن، امنیتی بودن و هزینه‌بر بودن جز توسط خود شما توسط فرد دیگری قابل انجام نیست و یا فردی که توانایی انجام آن‌را داشته باشد در اختیار ندارید. این‌ها وظایف غیرقابل واگذاری هستند. اما فعالیت‌‌هایی که در گروه «ب» قرار می‌گیرند شامل اقداماتی هستند که می‌تواند توسط سایرین هم به انجام برسد و چنانچه به آن‌ها سپرده شود در زمان شما صرفه‌جویی خواهد شد. جالب است بدانید که در این‌جا نیز قانون پارتو مصداق دارد یعنی فعالیت‌های گروه «الف» در مجموع حدود 20 درصد از فعالیت‌های روزانه شما هستند که در موفقیت شما 80 درصد نقش ایفا می‌کنند در حالی‌که فعالیت‌های گروه «ب» حدود 80 درصد از فعالیت‌های روزانه شما را در بر می‌گیرند و در عین حال تنها 20 درصد در موفقیت شما نقش ایفا می‌کنند. نتیجه این‌که به‌طور معمول می‌توانید تا 80 درصدفعالیت‌های روزانه خود را به دیگران‌ واگذار کنید بدون این‌که اشکالی در روند موفقیت شما ایجاد شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,