Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
جمعی از استادان با انتشار یک بیانیه،

«اعتراض به وضعیت امنیتی دانش‌گاه اصفهان»

2012 June 27

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، جمعی از استادان دانش‌گاه صنعتی اصفهان با انتقاد از «سو‌مدیریت» ریاست این دانش‌گاه، از برقراری «جو امنیتی و پلیسی» در این مجموعه خبر داده‌اند و خواستار تغییر مدیریت دانش‌گاه شده‌اند.

به گزارش ‌الف‌، منسوب به احمد توکلی، نماینده مجلس شورای اسلامی، در این بیانیه با اشاره به مواردی چون «ایجاد مانع بر سر برقراری ارتباط میان اساتید»، «خودداری از ورود اعضای صدا و سیما به دانش‌گاه»، «ملزم کردن برخی از افراد و اساتید به اخذ اجازه ورود برای ورود به کوی اساتید» تاکید کرده‌اند: «در این دانش‌گاه جو امنیتی و پلیسی ایجاد شده که در جهت حفظ قدرت رییس و برخی افراد وابسته به مدیریت حاکم است.»

این استادان هم‌چنین آورده‌اند که در چند وقت گذشته، یک استاد دانش‌گاه پس از بازگشت از سفر علمی به دستور رییس دانش‌گاه اخراج شده، یک عضو هیت علمی پس از فرصت مطالعاتی مجبور به استعفا شده و چند دانش‌جو به دلیل اعتراض به کیفیت غذا تعلیق شده‌اند.

تهیه‌کنندگان این بیانیه با اشاره به موارد فوق و تاکید بر برخورد سلیقه‌ای رییس دانش‌گاه با کارکنان، از بی‌انگیزگی استادان برای فعالیت علمی خبر داده‌ و گفته‌اند که در راستای این انگیزه پایین، «پنج استاد» دانش‌کده مهندسی در عرض «شش ماه» تقاضای بازنشستگی کرده‌اند که با این تقاضا «به سرعت» موافقت شده است.

این استادان با تاکید بر این‌که پس از روی کار آمدن رییس فعلی دانش‌گاه تاکنون حتا یک جلسه پرسش و پاسخ آزاد با حضور دانش‌گاهیان برگزار نشده، اظهار کرده‌اند که دانش‌گاه صنعتی اصفهان به یک «نیمچه حکومت به تمام معنا انحصارگرایانه» تبدیل شده است که اقدامات صورت گرفته در آن «از چشم مسوولان نظام پنهان مانده است».

در پایان این بیانیه، اساتید معترض از مسوولان ذی‌ربط و نمایندگان مجلس خواسته‌اند تا ضمن رسیدگی و بررسی «آثار سو‌مدیریت‌ها»، «تمیهدات لازم جهت تغییر مدیریت در این دانش‌گاه» را صورت دهند.

پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88، محمداسماعیل همدانی‌گلشن به ریاست دانش‌گاه صنعتی اصفهان منصوب شد.

وی در این مدت مواردی نظیر طرح تفکیک جنسیتی در کلاس‌ها، کارگاه‌ها و آزمایش‌گاه‌های آموزشی و هم‌چنین طرح حجاب و عفاف را به اجرا گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

«ضرب و شتم سه دانش‌جوی دانش‌گاه آزاد رودهن»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,