Saturday, 18 July 2015
18 September 2021

«اختلاس بزرگ در صدا و سیمای جمهوری اسلامی»

2012 June 28

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

منبع: ندای سبز آزدای

منابع خبری از وقوع یک اختلاس بزرگ در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به مبلغ 60 میلیارد تومان خبر می‌دهند.

سایت ندای سبز آزدای به نقل از منابع موثق خود با اشاره به این که مسوولان صدا و سیمای ایران برای جلوگیری از انتشار اخبار اختلاس، تلاش زیادی کرده‌اند، خاطرنشان کرده که این اختلاس «در بخش تبلیغات و بازرگانی صورت گرفته و از حسن تقدس نژاد معاون مالی- اداری صدا و سیما و مدیران سابق شبکه دو و شبکه پنج تلویزیون به عنوان عوامل اصلی آن نام برده می‌شود.»

بنا بر این گزارش، شرکت «ایرانسل» نیز در این پرونده که اکنون در اختیار وزارت اطلاعات قرار دارد متهم شده است.

«ندای سبز آزادی» افزوده است که ماجرای این اختلاس از زمستان سال گذشته کشف شده و به جابه‌جایی‌های بی‌سر و صدا در این سازمان انجامیده است.

از زمان کشف این اختلاس تا‌کنون، حسن تقدس‌نژاد معاون مالی- اداری صدا و سیما در سر کار خود حاضر نشده و برخی خبر‌های غیر‌قطعی از بازداشت و بازجویی او حکایت دارد.

گزارش یاد شده درباره علل وقوع این اختلاس یاد‌آور شده است: «این فساد اقتصادی با استفاده از فقدان شفافیت در قراردادهای آگهی و تبلیغات صدا و سیما صورت گرفته و مدیران ارشد صدا و سیما با کمک برخی مدیران شرکت‌های خارج از سازمان موفق شده‌اند از تخفیف آگهی‌های تلویزیونی در قراردادهای صوری، سو‌استفاده کنند.»

خاطرنشان می‌شود که این تخفیف‌ها تنها در چارچوب اختیارات مدیران ارشد صدا و سیما قرار دارد.

علاوه بر این سه مدیر برجسته صدا و سیما، تعدادی از کارکنان این سازمان نیز با اتهام مواجه شده‌اند که گفته شده یکی از آنان مدیر رادیو البرز (کرج) است.

چندی است که ایران درگیر کشف اختلاس‌های زنجیره‌ای بزرگ در بخش‌های مختلف حکومتی است. اختلاس سه هزار میلیارد تومانی از نظام بانکی ایران که به «اختلاس بزرگ» شهرت دارد، و اختلاس از بیمه ایران که در میان متهمان آن نام محمد‌رضا رحیمی معاون اول محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران دیده می‌شود، دیگر اختلاس‌هایی هستند که اخیرا کشف شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,