Saturday, 18 July 2015
28 September 2021

«گالری کوچه/همایش رسانه‌ها در دویچه‌وله»

2012 June 28

روژین پیمان / عکس / رادیو کوچه

همایش جهانی رسانه‌های دویچه‌وله، روز دو شنبه، 25 ژوئن 2012، در شهر بن آلمان و با حضور نمایندگان نهادهای رسانه‌ایی، دانش‌مندان و سازمان‌های بین‌المللی در شهر بن آلمان برگزار شد.

راینهارد هارت ستاین، معاون رییس عمومی دویچه‌وله در افتتاح این همایش گفت: «آموزش برای همه، در پیش‌رفت و رفاه اقتصادی یک کشور عنصر کلیدی است؛ چیزی که به نوبه خود منجر به رشد اقتصاد جهانی می‌شود».

به گزارش خبرنگار رادیو کوچه در محل این همایش، این همایش سه روز با سازماندهی دویچه‌وله و با حضور حدود سی‌صد نفر از روزنامه‌نگاران، پژوهش‌گران رسانه، فعالان اجتماعی و وبلاگ‌نویسان از سراسر جهان آغاز شد.

موضوع‌ اصلی مورد بحث در برنامه امسال، «فرهنگ، آموزش و رسانه» بود و در مجموع بیش از پنجاه کارگاه دربرگیرنده سخن‌رانی فعالان و پرسش و پاسخ با شنوندگان برگزار شد. شرایط موجود در کشورهای آفریقایی و عربی – به ویژه کشورهایی که با اعتراضات عمومی روبه‌رو هستند – مورد توجه تمرکز خاص بود.

تنها برنامه این همایش که به سانسور در رسانه‌های ایران و شرایط روزنامه‌نگاران ایرانی اختصاص داشت، تنها ساعاتی پیش از آغاز، به دلایل نامشخصی لغو شد.

یکی از بخش‌های اصلی همایش 2012، مراسم جایزه بهترین وبلاگ‌ها بود که برنده‌ اصلی آن، روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویس ایرانی، آرش سیگارچی بود.

دیگر جوایز در رده بندی‌های دیگر به وبلاگ نویسانی از مصر، چین، مالی، سوریه و بنگلادش اهدا شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , ,