Saturday, 18 July 2015
04 August 2021
یک کشته و چهار زخمی در

«نشست زمین در تونل توحید»

2009 August 10

Multimedia_pics_1388_5_photo_1028

صبح یکشنبه هجدهم مردادماه، زمین در نزدیکی میدان توحید در تهران فرو نشست و گودالی به عمق ۴.۵ متر در زمین ایجاد شد.

تونل توحید که عملیات ساخت آن اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۶ آغاز شده، قرار است تا سه ماه دیگر افتتاح شود. این تونل ۲۲۰۰ متری قرار است بزرگراه‌های چمران و نواب را از زیر زمین به یکدیگر وصل کند و ترافیک در میدان توحید و خیابان آزادی را کاهش دهد.

در حالی که سخنگوی شورای شهر تهران از ریزش تونل توحید خبر داده، مدیر عامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در این رابطه گفته که این حادثه مربوط به نشست زمین در تقاطع خیابان کلهر با بزرگراه نواب بوده و هیچ ارتباطی با تونل توحید ندارد.

به گزارش سرویس «شهری» ایسنا، نصرآزادانی گفته که دلیل بروز این حادثه وجود قنات و نشست آن و سست شدن زمین بوده است.

وی با بیان این که در این حادثه حفره‌ای به عمق حداکثر 5/4 متری در سطح خیابان ایجاد شده است، گفت: محل این حفره 20 متر از سربار تونل فاصله دارد. هم‌چنین این حادثه تا این لحظه تلفات جانی در پی نداشته است.

اما خسرو دانشجو ـ سخنگوی شورای شهر تهران ـ در حاشیه جلسه غیرعلنی امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که تونل توحید ریزش کرده است، گفت که هنوز اطلاعی از محل دقیق حادثه روی داده ندارد.

وی ادامه داد که پس از اطلاع از وقوع حادثه، حوزه معاونت نظارت شهرداری را فعال کردیم، تا صحت و سقم این موضوع را به طور کامل و شفاف پیگیری کرده و اطلاع‌رسانی کنند.

دانشجو در پاسخ به این سوال که ممکن است این حادثه بر اثر عجله شهرداری در تحویل پروژه تا اول مهر ماه باشد، گفت: فعلا اظهارنظر دقیق نمی‌کنم، اما ممکن است این حادثه به دلیل سرعت در اجرای در پروژه و یا قصور پیمانکار باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|