Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
سکانس آخر

«گلشیفته فراهانی و سنگ صبور»

2012 June 29

مهدی/ رادیو کوچه

«گلشیفته فراهانی» در جدیدترین فیلمش «سنگ صبور» در نقش زنی افغانی در آستانه 30 سالگی است که شوهری علیل دارد که بدلیل گلوله‌ای که در گردن وی قرار گرفته کاملا ناتوان شده و زن زیبا و جوانش می‌خواهد او را به زندگی برگرداند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

یک روز زن شروع به گفتن داستان دوران کودکی‌اش می‌کند. تحمل رنج‌ها، سرخوردگی‌، تنهایی و رویاهایش و شوهر را لمس می‌کند و می‌بوسد و به این ترتیب شوهر ناتوان تبدیل به  سنگ صبور  او می‌شود‌، با این‌که ده سال از ازدواجشان گذشته است. سنگی جادویی که در اساطیر پارسی از آن به عنوان سپر درد و رنج و بدبختی نام برده شده است.

در انتظار برای بهبود شوهر‌، زن در تلاش برای زنده ماندن و زندگی است. تنها فامیل این زن یک عمه است که خود یک روسپی است و تنها کسی است که این زن را درک می‌کند. زن از گفتن حرف‌های بی‌باکانه به شوهرش ابایی ندارد و بعد از چند هفته بلخره آغاز روابطش با یک سرباز جوان را به او می‌گوید.

 

«جایزه بهترین فیلم جشنواره شانگهای به «خرس» از ایران رسید»

 فیلم سینمایی «خرس» ساخته خسرو معصومی در نخستین حضور بین المللی خود، جایزه به‌ترین فیلم «جام زرین» پانزده‌‌مین جشنواره بین المللی شانگهای چین را کسب کرد.

«خسرو معصومی» کارگردان این فیلم و «جواد نوروز» بیگی، تهیه کننده که در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم شانگهای حضور داشتند این جایزه را دریافت کردند

خسرو معصومی در هنگام دریافت جایزه با اشاره به استقبال خوب مخاطبان و کارشناسان سینما از فیلم «خرس» در جشن‌واره شانگهای، تصریح کرد: «هیات داوران جشنواره به اتفاق آرا این فیلم را به عنوان به‌ترین اثر جشنواره انتخاب کردند و خوشبختانه فیلم «خرس» در تمام نمایش‌های خود در این رویداد معتبر با استقبال خوبی از سوی مخاطبان رو به رو شد و این استقبال لحظات خوب و مهمی را برای ما رقم زد.»

نوروز بیگی نیز موفقیت فیلم «خرس» در جشنواره شانگهای را افتخاری بزرگ برای خود و سینمای ایران دانست و افزود:‌ «مخاطبان جشنواره فیلم شانگهای با حضور در سالن‌های نمایش این فیلم، ما را به شدت تحت تاثیر قرار دادند».

«اکبر عبدی روحانی فیلم جدید مسعود ده‌نمکی شد»

«اکبر عبدی» به عنوان بازیگر نقش روحانی فیلم «رسوایی» به کارگردانی «مسعود ده‌نمکی» انتخاب شد.

مسعود ده نمکی درباره این انتخاب گفت: «به قول آقای «عبد‌اله اسکندری»، «اکبر عبدی» سر صحنه فیلم «مادر» علی‌رغم انتظار آقای «علی حاتمی» توانست نقشی متفاوت ایفا کند. سه سال پیش که طرح «رسوایی» را برای عبدی تعریف کردم، برایم این نقش را اتود زد ولی دو دل بود. تا این‌که تست گریمش جواب داد اما باز هم برای این‌که یک اتفاق خلق شود باید منتظر یک عبدی دیگر بود».

«ستارگان سینما و روایت عاشقانه قلب یخی»

مجموعه ویدیویی «قلب یخی3» سرانجام با پایان بازنویسی بخش‌های ابتدایی فیلم‌نامه توسط «علیرضا بذرافشان» و جلب نظر بازیگران، سه‌شنبه شب گذشته در لوکیشنی حوالی سعادت‌آباد کلید خورد. با جدایی محمدحسین لطیفی و پیوستن او به «ساخت ایران»، دیگر سریال شبکه ویدیویی، سامان مقدم سکان هدایت «قلب یخی» را در دست گرفته است. با حضور چهره‌های مطرحی از جمله هدیه تهرانی، مهران مدیری، هانیه توسلی، رضا عطاران، پژمان بازغی، رضا کیانیان و سید مهرداد ضیایی نیز مقابل دوربین مجموعه قطعی شد و بازی برخی از آنان در روزهای گذشته آغاز شده است. از میان بازیگران سری‌های قبلی نیز حسین یاری، سیدمهرداد ضیایی و الناز شاکردوست در این مجموع بازی می‌کنند.

«آنجلینا جولی در نقش شیطان»

کمپانی «دیزنی» درباره این فیلم می‌گوید: «این فیلم در واقع داستان گفته نشده جذاب‌ترین شخصیت شرور و تبه کار دیزنی است‌، همان شخصیتی که درسال ۱۹۵۹ در پروژه کلاسیک زیبای خفته به همه معرفی شد. این فیلم فاش می‌کند که چرا این زن این‌قدر بی‌رحم شد و به یک عفریته‌ی شیطانی تبدیل شد و در نهایت یک کودک زیبا را طلسم کرد».

«خوابم می‌آد و دوباره رضا عطاران»

این می‌تواند برگ برنده فیلم باشد: «اکبر عبدی در نقش مادر عطاران در روزهای میانی جشن‌واره فجر به شوخی گفته می‌شد اکبر عبدی برای نقش مکمل زن کاندید می‌شود اما نهایتن عبدی برای این نقش آفرینی سیمرغ بلورین به‌ترین بازیگر مکمل مرد جشنواره سی‌ام را دریافت کرد.»

هم‌چنین «خداد عزیزی» در فیلم جدید عطاران بازی کرده عزیزی درباره نقشش گفته: «خیلی کوتاه در این فیلم حضور دارم و تنها چند دقیقه با شخصیت اصلی فیلم هم‌راه می‌شوم.»

در بخش نگاه نو جشن‌واره، «ناصر گیتی جاه» دیپلم افتخار به‌ترین بازیگر مرد و رضا عطاران سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را برای این فیلم دریافت کردند.

ابتدا اعلام شد «خوابم میاد» در لیست فیلم‌های ممنوعه حوزه هنری است. بعد از مدتی اعلام شد شورای صنفی نمایش به دلیل اکران نشدن «پس کوچه‌های شمرون» از سوی حوزه، اجازه اکران هیچ فیلمی را در سینماهای این نهاد نمی دهد. در نهایت «خوابم میاد» هم‌چنان در سینما آزادی و سینماهای حوزه به اکران ادامه می دهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,