Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
در گفت‌وگو با تلوزیون ایران

«بشار اسد: حمله به سوریه پیامد دارد»

2012 June 29

خبر/ رادیو کوچه

بشار اسد رییس جمهوری سوریه طی گفت‌وگویی با شبکه چهار تلوزیون ایران با تاکید بر توافق‌اش با طرح کوفی‌عنان اشاره کرد که کارشکنی از سوی سایر کشورها با حمایت از معترض‌ها صورت می‌گیرد و این کشور با پایان یافتن خشونت‌ها موافق است. وی که در روز پنج‌شنبه با این تلوزیون گفت‌وگو می‌کرد اشاره داشت: «در روی دادهایی فعلی سوریه عوامل مختلفی نظیر بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی دست به دست هم داده تا این کشور به سوی بحرانی بی‌سابقه کشیده شود.»

آقای اسد هم‌چنین درپی طرح سوال درخصوص کشتار مردم در کشور سوریه این موضوع را از سوی گروه‌های تندرو و بنیادگرا دانست که از بحران استفاده برده‌اند. وی اشاره داشت در خصوص کشتار مردم سوریه با گروهی از جنایت‌کاران رو‌به‌رو است.

بشار اسد هم‌چنین با تاکید در دخالت عوامل خارجی در شورش‌ها اشاره کرد که پس از ۱۵ از آغاز اعتراض‌ها در داخل ارتباط عامل های بیرونی با نیروی‌های معترض داخلی آشکار شده است. او هم‌چنین روشن نکرد به‌طور مشخص چه کسانی در این اعتراض‌ها دست به کشتار مردم زده‌اند. در حالی که آگاهان و ناظران بین‌المللی در شهرهایی نظیر «حمص» شهادت می‌دهند که از توپ‌خانه‌های سنگین و سلاح‌های نظامی برای کشتار مردم استفاده شده است.

وی با اظهاراتی درخصوص پیامدهای بحران با ترکیه درپی ساقط کردن دو هواپیمای ترکیه اشاره کرد که با این کشور مقابله به‌مثل نخواهد کرد و از سویی برای بهبود شرایط سوریه با تروریست‌ها برخورد جدی خواهد شد و هم‌چنین فقط الگوی سوری را در اداره کشور خواهد پذیرفت.

بیشتر بخوانید:

«برگزاری نشست ژنو در مورد بحران سوریه بدون ایران»

«سه کشته در حمله به یک مرکز تلویزیون دولتی سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,