Saturday, 18 July 2015
25 September 2021

«خبرهای بیست و نهم ژوئن ۲۰۱۲»

2012 June 29

معاون ستادکل نیروهای مسلح

«به حمله با حمله پاسخ میدهیم»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خبر / رادیو کوچه

در صورتی که مورد حمله قرار بگیریم اقدام به حمله را در دستور کار خود داریم و حتا در صورت لزوم برای حمله چند جانبه و گسترده برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

این بخشی از اظهارات معاون ستادکل نیروهای مسلح سرتیپ مسعود جزایری است که عنوان‌ شده است درپی سیاست «تهدید در برابر تهدید» ابراز می‌شود. به گفته این معاون اظهارات وی درپی اعلام این سیاست از سوی رهبر جمهوری اسلامی بیان می‌شود. وی در اشاره‌ای دیگر اعلام کرده است که کوتاه نخواهند آمد. به نقل از باشگاه خبرنگاران آقای جزایری با تاکید بر سیاست دفاعی اشاره کرد اگر امینت جمهوری اسلامی و «کشورهای دوست» آن مورد تهدید قرار بگیرد عکس‌العمل جدی خواهند داشت. او اشاره‌ای نکرده است که به‌طور دقیق کدام کشورها شامل دوستان جمهوری اسلامی می‌گردد.

این فرمانده نظامی در جمهوری اسلامی با اشاره به توانمندی‌های سایبری این کشور تاکید کرد که طرح موضوع حمله‌های سایبری از سوی کشورهای غربی حرکتی تبلیغاتی است و توانمندی ایران بیش از آنان است. وی هم‌چنین با اعلام احتمال طرح دعوی در مجامع بین‌المللی در خصوص حمله‌های سایبری ذکر کرد این حمله‌ها مشکل‌ساز نبوده است.

اظهارات آقای جزایری در حالی بیان می‌شود که اتحادیه اروپا بحث تحریم‌های نفتی ایران را جدی‌تر مطرح کرده و هم‌چنین کره جنوبی نیز در راستای سیاست‌های علیه حاکمیت در ایران خرید نفت از ایران را متوقف خواهد کرد. در ماه‌های گذشته بحث احتمال حمله به ایران از سوی اسراییل و آمریکا به‌طور جدی مطرح شد اما برخی معتقدند طرح موضوع حمله به ایران نکته تازه‌ای در خود پس از سال‌ها تکرار ندارد.

…………………………………………..

با ارسال نامه‌ای از سوی جلیلی به اشتون

«جمهوری اسلامی آماده گفتوگوی سازنده»

خبر / رادیو کوچه

در حالی که گفت‌وگوهای ۵+۱ در دور تسلسل استامبول، بغداد، مسکو به نتیجه مشخصی نرسیده است، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی خطاب به اتحادیه اروپا طی نامه‌ای اشاره کرده است: «جمهوری اسلامی به‌مانند گذشته آماده‌گی دارد در ابتکار عمل‌هایی که بتواند به موفقیت گفت‌وگوها کمک کند مشارکت کند.»

آقای جلیلی طی این نامه که خطاب به خانم اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نوشته شده، خواسته است غرب اقدام غیرسازنده‌ای در برابر ایران نداشته باشد.

این دبیر شورای امنیت جمهوری اسلامی ایجاد امنیت و اعتماد و هم‌کاری را در روند گفت‌وگوها باعث استمرار و موفقیت گفتوگوها دانسته و تاکید کرده: «مسوولیت لطمه به روند سازنده گفت‌وگوها متوجه طرفی خواهد بود که از ابزارهای غیر مشروع به جای گفت‌وگوی منطقی استفاده کند.»

در حالی که وضعیت مذاکرات بار دیگر بلاتکلیف مانده است قیمت ارز در ایران با رشدی چشم‌گیر روبه‌رو شد، به طوری که نرخ دلار در بازار تهران به بالای دو هزار تومان افزایش یافت.

…………………………………………..

با طرح از سوی فرمانده نیروی انتظامی

«برخورد با کتاب‌های غیر مجاز»

خبر / رادیو کوچه

سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم در اظهاراتی اعلام کرده است که با کتاب‌های بدون مجوز از سوی نیروی انتظامی برخورد خواهد شد.

این فرمانده ارشد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ضمن انتقاد از وضعیت انشارات در ایران ذکر کرد با فروشنده‌گان کتاب‌های غیرمجاز برخورد «قاطع» خواهد شد.

این در شرایطی است که تعدادی از انتشاراتی‌ها در آستانه تعطیلی قرار دارند و برخی نظیر «نشر چشمه» به‌دلیل توهین به امام سوم شیعیان و انتشار مطلب‌های موسوم به «پورن» لغو پروانه شده و برای بررسی جرایم تصورشده پرونده‌اش راهی قوه‌قضاییه شده است.

به‌نقل از ایسنا این فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به این که خرید و فروش کتاب‌های غیرمجاز ممنوع است ذکر کرده که برخی کتاب‌ها اشاعه فساد می‌کنند و نیروی انتظامی با این موارد برخورد خواهد کرد.

وی نیز با تاکید بر عدم توجه جدی برای نظارت با انتشاراتی‌ها اشاره داشت که در بین کتاب‌های منتشر شده موارد «نامطلوب» دیده می‌شود. این فرمانده انتظامی از زمان برخورد و یا شیوه آن چیزی ذکر نکرده است اما به تازه‌گی با توجه به برخورد با تعدادی از انتشاراتی‌ها به‌نظر می‌رسد با تعطیلی آن‌ها کتاب‌های انتشار یافته از سوی این گروه نیز «غیرمجاز» خوانده شود.

…………………………………………..

در گفت‌وگو با تلوزیون ایران

«بشار اسد: حمله به سوریه پیامد دارد»

خبر / رادیو کوچه

بشار اسد رییس جمهوری سوریه طی گفت‌وگویی با شبکه چهار تلوزیون ایران با تاکید بر توافق‌اش با طرح کوفی‌عنان اشاره کرد که کارشکنی از سوی سایر کشورها با حمایت از معترض‌ها صورت می‌گیرد و این کشور با پایان یافتن خشونت‌ها موافق است. وی که در روز پنج‌شنبه با این تلوزیون گفت‌وگو می‌کرد اشاره داشت: «در روی دادهایی فعلی سوریه عوامل مختلفی نظیر بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی دست به دست هم داده تا این کشور به سوی بحرانی بی‌سابقه کشیده شود.»

آقای اسد هم‌چنین درپی طرح سوال درخصوص کشتار مردم در کشور سوریه این موضوع را از سوی گروه‌های تندرو و بنیادگرا دانست که از بحران استفاده برده‌اند. وی اشاره داشت در خصوص کشتار مردم سوریه با گروهی از جنایت‌کاران رو‌به‌رو است.

بشار اسد هم‌چنین با تاکید در دخالت عوامل خارجی در شورش‌ها اشاره کرد که پس از ۱۵ از آغاز اعتراض‌ها در داخل ارتباط عامل های بیرونی با نیروی‌های معترض داخلی آشکار شده است. او هم‌چنین روشن نکرد به‌طور مشخص چه کسانی در این اعتراض‌ها دست به کشتار مردم زده‌اند. در حالی که آگاهان و ناظران بین‌المللی در شهرهایی نظیر «حمص» شهادت می‌دهند که از توپ‌خانه‌های سنگین و سلاح‌های نظامی برای کشتار مردم استفاده شده است.

وی با اظهاراتی درخصوص پیامدهای بحران با ترکیه درپی ساقط کردن دو هواپیمای ترکیه اشاره کرد که با این کشور مقابله به‌مثل نخواهد کرد و از سویی برای بهبود شرایط سوریه با تروریست‌ها برخورد جدی خواهد شد و هم‌چنین فقط الگوی سوری را در اداره کشور خواهد پذیرفت.

…………………………………………..

با عدم پی‌گیری از سوی زندان

«عفونت کلیه حسین رونقی»

خبر / رادیو کوچه

علی‌رغم تاکید پزشکان بر پی‌گیری مداوم حسین رونقی ملکی وی از بیمارستان به زندان برگرداننده شده است. بنابر اظهار یکی از نزدیکان وی به رادیو کوچه، علی‌رغم عمل کلیه این وبلاگ‌نویس زندانی وی از بیمارستان به زندان برگردانده شده است در حالی که نظر پزشک‌ها درمان بلند ‌مدت‌تر برای بهبود کامل وی بوده است.

اینک مدتی است این زندانی به‌دلیل عفونت کلیه از وضعیت نامناسبی رنج می‌برد اما برای پیگری بهبود وی هم‌کاری نمی‌شود.

بابک اجلالی از فامیل‌های وابسته آقای رونقی اشاره می‌کند بر خلاف فشار جسمی و عفونت کلیه تاکنون از پیگیری و درمان وی از سوی مسوولان زندان خودداری شده است.

…………………………………………..

درپی عدم توجه به سلامت یک زندانی

«مشکل بینایی یک زندانی در آذربایجان»

خبر / رادیو کوچه

با عدم بهبود شرایط بینایی فردین مرادپور زندای آذربایجانی که دوران محکومیت شش ساله خود را می‌گذراند، وی مدتی است که التهاب چشم رنج می‌برد. بنابر گزارش‌های رسیده وی به‌دلیل عدم رسیده‌گی به شرایط‌اش بینایی چشم‌اش را از دست می‌دهد. این در حالی است که آقای مرادپور چندین بار تقاضای معاینه چشم‌اش را در خارج از زندان دارد که تاکنون مورد موافقت مسوولان زندان قرار نگرفته است.

به‌ گفته خانواده وی، علیرغم مراجعه مکرر فردین و افزایش روز به روز بر شدت التهاب چشم و کاهش دید وی مقام‌های زندان تبریز از معالجه این ناراحتی وی در خارج از زندان پیش یک پزشک متخصص خودداری می‌کنند. وی از خرداد ماه سال ۱۳۸۹ برای تحمل کیفر در زندان به‌سر می‌برد.

او در تظاهراتی در سال ۱۳۸۸ ضمن زخمی‌شدن دست‌گیر شد که منتهی به شش سال زندان شد.

 …………………………………………..

یک نسل محبوب برای بازی

«آتاری چهل ساله شد»

خبر / رادیو کوچه

با گذشت سال‌ها از اولین مدل بازی‌هایی که امروز موسوم به بازی‌های رایانه‌ای هستند، «آتاری» یکی از محبوب‌ترین بازی‌های رایانه‌ای چهل سال شد. این پلات فرم بازی در سال ۱۹۷۲ توسط «نولان بوشنل» و «تد دابنی» که بنای داشتند یک بازی ساده تنیس را بسازند پای بر عرصه وجود نهاد. اگر چه نمونه اولیه آن اینک به‌نظر بسیار ساده می‌رسد اما بازی سیاه و سفید با توپی در وسط خیلی زود توانست جای خود را باز کند.

به نقل از نارنجی پونگ یا همان بازی ساده سیاه و سفید اولین بازی الکترونیکی محسوب می شود. این شرکت در سال ۱۹۷۷ کنسول ۲۶۰۰ را معرفی کرد و تا سال ۱۹۹۲ سی میلیون دست‌گاه را فروخته است. پس از آن نیز این شرکت توان خود را بر روی تولید بازی برای تلفن‌های همراه و شبکه‌های اجتماعی گذارده است. اما به‌نظر می‌رسد بسیاری از افراد این آتاری چهل ساله را هنوز فراموش نکرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,