Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
مطبوعات ایران،‌ شنبه 10 تیر 91

«واکنش وزارت امورخارجه به بیانیه ولیعهد ابوظبی»

2012 June 30

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رسالت

1) هشدار جلیلی به 1+5 نسبت به اقدام غیر سازنده علیه ایران

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=105792

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی روز پنج‌شنبه با ارسال نامه‌ای خطاب به کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی و هماهنگ‌کننده گفت‌وگوهای 1+5 با ایران نسبت به پیامدهای دوری از منطق در گفت‌وگوها و به‌کارگیری ابزارهای غیرمشروع در قبال ملت ایران به کشورهای غربی هشدار داد.

2) بازگشت دو مهندس ایرانی ربوده شده در سوریه به مهین اسلامی

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=105850

به گزارش ایسنا «سجاد امیریان» و «کیومرث قبادی» دو مهندس ایرانی شرکت مپنا که 29 آذر سال گذشته در سوریه ربوده شده بودند، بامداد جمعه وارد فرودگاه امام تهران شدند. پیش از این «مجید قنبری بیدرونی» و «احمد سهرابی کرت‌آباد» آزاد شده بودند و پی‌گیری‌ها برای آزادی سه مهندس ایرانی دیگر ادامه دارد.

آفرینش

1) اعزام واحد‌های موشکی ترکیه به مرز‌های سوریه

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=17698#102780

در حالی که دولت آنکارا به اعزام نیروهای نظامی خود به مرز ترکیه با سوریه ادامه می‌دهد، شورای عالی امنیت ملی ترکیه تاکید کرد این کشور پاسخ محکمی به دمشق می‌دهد.

2) مرسی تبریک بشار اسد را نپذیرفت

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=17698#102772

شیعه آنلاین: اخبار رسیده از قاهره پایتخت مصر حاکی از آن است که «محمد مرسی» رییس جمهوری جدید مصر که نامزد جنبش اخوان‌المسلمین در انتخابات اخیر بوده، پیام تبریک «بشار اسد» رییس جمهوری سوریه را نپذیرفت. گفته می‌شود مرسی پس از رد این پیام تبریک که از طریق تلگراف برای رییس جمهوری جدید مصر ارسال گردید، طی اظهاراتی گفت: «ما حکومت فعلی سوریه را قانونی و نماینده مردم نمی‌دانیم بلکه ارتش آزاد سوریه نماینده قانونی مردم سوریه هستند.»

ابتکار

1) سید احمد خاتمی: در مقابل گرانی‌ها حتا یک «آخ» هم نگویید

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=100508

عضو هیت رییسه مجلس خبرگان رهبری وحدت قوا را امری لازم و ضروری دانست و خطاب به مسوولین سه قوه گفت:«اختلافات خود را کنار بگذارید و آن را رسانه‌ای نکنید چراکه این مسئله دقیقن آب به آسیاب دشمن ریختن است.»

وی هم‌چنین به گرانی‌های اخیر اشاره کرد و افزود: «گرانی‌های زاینده مایه درد و رنج ماست اما دنیای استکبار اگر شما آخ بگویید، خواهد گفت به اهداف خود رسیده.‌ از این رو شما آرزوی یک آخ را بر دل دشمن بگذارید و صبوری کنید.»

2) طرح جامع توسعه میادینی که تاکنون تولیدی نداشته‌اند امسال اجرایی می‌شود

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=100535

مهندس قاسمی روز پنج‌شنبه (8 تیر) در حاشیه آیین افتتاح رسمی کارخانه نمک‌زدایی بینک در گچساران گفت: «امسال طرح‌های جامعی برای توسعه میدان‌هایی که تاکنون به تولید نرسیده‌اند اجرا خواهد شد.»

وزیر نفت افزود: «از ابتدای امسال تا به حال برای تعدادی از این میدان‌ها قرارداد توسعه منعقد شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال در همه میدان‌ها به خصوص میدان‌های مشترک عملیات اجرایی شروع شود.»

کیهان

1) اجرای تدابیر ویژه امنیتی در سراسر عربستان مرگ ملک عبداله شایعه یا واقعیت

http://www.kayhannews.ir/910410/16.htm#other1608

به گزارش خبرگزاری‌ها، نیروهای امنیتی عربستان در پی انتشار شایعه مرگ ملک عبداله بن عبدالعزیز پادشاه این کشور به حال آماده باش درآمدند و همه مرخصی‌های نظامیان لغو شده است.

گزارش شبکه خبری «العالم» به نقل از پای‌گاه‌های خبری راصد، مباشر نیوز شام تایمز و الزین ملک عبداله 89 ساله در محل استراحت‌گاه خود در مغرب فوت کرده است.

2) از سوی وزارت اطلاعات صورت گرفت، بازداشت همه عوامل ترور شهدای هسته‌ای

http://www.kayhannews.ir/910410/2.htm#other201

به دنبال انتشار اولین اطلاعیه وزارت اطلاعات در بیست‌و‌پنجم خرداد و نیز مصاحبه حجت‌الاسلام مصلحی در بیست و هشتم خردادماه گذشته، وزارت اطلاعات با انتشار دومین اطلاعیه خود جزییاتی از دستگیری همه عوامل دخیل در ترور شهدا را تشریح کرد.

همشهری

1) واکنش وزارت امورخارجه به بیانیه ولیعهد ابوظبی

http://www.hamshahrionline.ir/news-175562.aspx

معاون عربی و آفریقا وزارت امورخارجه با تاکید بر این که جزایر سه گانه ایرانی تنب بزرگ‌، تنب کوچک و ابوموسی جز‌ لاینفک و جدایی‌ناپذیر از خاک جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود، افزود: «دخالت کشورهای ثالث با هدف تفرقه افکنی و ایجاد تنش در منطقه انجام می‌گیرد.»

2) شایعه دستگیری صالحی در رسانه‌های قبرس و واکنش مهمانپرست

http://www.hamshahrionline.ir/news-175555.aspx

خبر دستگیری «علی اکبر صالحی» در فرودگاه قبرس در حالی از سوی رسانه‌های قبرسی ساخته و پرداخته شد که وزیر خارجه ایران به دعوت رسمی مقامات قبرس با یک هواپیمای ویژه به این جزیره سفر کرده بود.

«رامین مهمانپرست» سخن‌گوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به خبر برخی رسانه‌های خارجی در خصوص بازداشت علی اکبر صالحی به قبرس، این خبر را «مجعول» و اقدامی در چارچوب فضاسازی رسانه‌ای ناشیانه دانسته است.

دنیای اقتصاد

1) شانس قبولی در کنکور، 70 درصد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=306960

سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به رقابت بیش از یک میلیون داوطلب در آزمون سراسری سال91 از پنج‌شنبه، گفت: «شانس قبولی داوطلبان در کنکور امسال به 70 درصد افزایش یافت.»

2) اژه‌ای: مجازات اعدام هزینه‌هایی هم دارد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=306964

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در نشستی با عنوان نقش دادستانی در پیش‌گیری و پی‌گیری جرایم مواد مخدر افزود: «مجازات اعدام در این زمینه برای اصلاح جامعه ضروری است، اما هزینه‌هایی هم دارد. اگر سرپرست‌خانواده اعدام شود، برای فرزندان آن خانواده چه پیش می‌آید؟ بدون تردید ما باید مجموعه‌ اقداماتی داشته باشیم که بتوانیم این مسئله را به طور اساسی درمان کنیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,