Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
با نزدیک شدن به تحریم نفتی و بانکی از سوی اروپا،

«جلسه ویژه دولت ایران برای مقابله با تحریم‌ها»

2012 June 30

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، روز چهارشنبه، 27 ژوئن، چهار عضو کابینه دولت جمهوری اسلامی و تعدادی از معاونان وزارت‌خانه‌ها جلسه ویژه‌ای برای مقابله با تحریم‌ها برگزار کرده و برنامه خود را در اختیار رییس جمهوی اسلامی گذاشته‌اند.

این جلسه چند روز پیش از آغاز تحریم نفتی ایران از سوی اتحادیه اروپا برگزار شده است.

به گزارش مهر، این جلسه ویژه روز چهارشنبه، هفتم تیر، ماه صبح زود حدود ساعت شش تا هفت صبح با حضور شمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد، محمود بهمنی رییس کل بانک مرکزی، مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت و رستم قاسمی وزیر نفت برگزار شده است.

بنابر این گزارش، این جلسه ویژه، چندین ساعت طول کشیده و اعضای دولت در نهایت برنامه‌های مختلفی را برای مقابله با تحریم‌های غرب طراحی کرده‌اند.

بعد از این نشست، اعضای کابینه به جلسه دولت رفته‌اند و در آن «تمام سناریوهای مقابله با تحریم‌های جدید غرب را برای رییس جمهوری شرح دادند.»

بر اساس این گزارش، «دستورات لازم در این زمینه صادر شده و با شروع دور جدید تحریم‌ها، ایران نیز تدابیر ویژه‌ای را برای مدیریت و تبدیل تهدید به فرصت در نظر گرفته است.»

شمس الدین حسینی گفته است که «در روزهای احیر جلسات اختصاصی با برخی مسوولان ذیربط، وزرای مرتبط، رییس کل بانک مرکزی و خودم با رییس جمهوری برگزار کردیم و مستقل از آن هم جلساتی برگزار شد. در این جلسات برنامه‌های آینده را پیش‌بینی کردیم و متناسب با آن وارد عمل شدیم.»

دور تازه تحریم‌های اتحادیه اروپا از روز اول ژوئیه، علیه واردات نفت و ارتباط‌های بانکی با جمهوری اسلامی آغاز می‌شود و این نگرانی وجود دارد که اقتصاد ایران با دشواری‌های تازه‌ای رو‌به‌رو شود.

پس از پایان مذاکرات هسته‌ای گروه 1+5 با ایران در مسکو، بهای ارز خارجی از جمله دلار، یورو و پوند در روزهای اخیر روند رو به رشدی را تجربه می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

«جمهوری اسلامی آماده گفت‌وگوی سازنده» 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,