Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی:

«بسته‌شدن پرونده مامور حاضر در حادثه میدان کاج تهران»

2012 July 01

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، یکم ژوئیه، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، از مختومه شدن پرونده مامور نیروی انتظامی شاهد در حادثه قتل میدان کاج، در منطقه سعادت‌آباد تهران، پایتخت، خبر داده است.

به گزارش مهر، کاظم بهرامی در این خصوص اظهار داشت: «ابتدا همه فکر می‌کردند این مامور مقصر است در حالی که پس از مدت‌ها بررسی دادسرا به این نتیجه رسید مقصر نبوده است.»

وی در ادامه تاکید کرد: «این پرونده با جزییات بسیار دقیق و مفصل رسیدگی شد. در روند رسیدگی، دادسرا به این نتیجه رسید که متهم مقصر نیست برای همین پرونده را به دادگاه ارجاع نداد.»

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در پاسخ به این‌که فیلم حادثه نشان می‌دهد «این مامور می‌توانسته اقدامی انجام دهد ولی مردم شاهد بودند که تنها نظاره‌گر بوده»، گفت: «این موارد صحیح است ولی این تنها یک بعد مسئله است و شما تنها ظاهر اتفاق را مشاهده کردید. حتا دست‌گاه قضایی هم در مرحله اول فکر می‌کرد این مامور نیروی انتظامی مقصر است. ولی باید بگویم در این پرونده‌ها باید تمامی شرایط محیطی، احساسی، جو محیط و… را در نظر بگیریم برای همین این پرونده وقت زیادی برای مطالعه و بررسی گرفت.»

‌آقای بهرامی اظهار داشت: «البته باید این را هم بگویم که در آن لحظه قاتل کار خودش را کرده بود و کار از کار گذشته بود.»

گفته‌های بهرامی در حالی است که در تاریخ 15 آبان ماه 89 یعنی پس از گذشت 10 روز از حادثه قتل احمد‌رضا رادان جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اعلام کرد: «متاسفانه در حادثه سعادت‌آباد فردی با چاقو اقدام به ضرب و شتم یک مرد به علت مسایل اخلاقی می‌کند که منجر به قتل وی شد اما روند رسیدگی از سوی ماموران حاضر در صحنه به این ماجرا خیلی کند بود. ماموران حاضر در صحنه می‌توانستند سریع‌تر از سلاح خود برای دستگیری قاتل استفاده کنند که متاسفانه این اقدام دیر صورت گرفت. که در این مورد بازرسی نیروی انتظامی دو مامور را برای رسیدگی و تشکیل پرونده خواسته است زیرا ماموران حاضر در صحنه باید پس از اخطار به متهم از سلاح خود استفاده می‌کردند که این اقدام دیر صورت گرفت.»

بیشتر بخوانید:

«صدورحکم برای مجرمان حادثه سعادت‌آباد تهران»

ویدئو:

«تشکر از نیروی‌انتظامی برای کار انجام نداده»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,