Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
با نقل و انتقال یگان‌ها و پای‌گاه‌های موشکی،

«آغاز مرحله مقدماتی رزمایش موشکی سپاه»

2012 July 02

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، از اولین ساعات صبح روز دوشنبه، 2 ژوئیه، کلیه یگان‌ها و پای‌گاه‌های موشکی شرکت‌کننده در رزمایشی در ایران، با نام رزمایش موشکی پیامبر اعظم، مراحل آماده‌سازی و نقل و انتقالات خود به مواضع از پیش تعیین شده را آغاز کردند.

به گزارش فارس و به نقل از روابط عمومی کل سپاه، با توجه به این‌که در این رزمایش موشکی پای‌گاه هوایی شبیه‌سازی شده در کویر مورد هدف قرار خواهد گرفت، موشک‌های برد بلند، برد متوسط و کوتاه برد متناسب با مشخصات هر یک، در فواصل جغرافیایی مناسب در سطح ایران گسترش می‌یابند.

بنابراین گزارش در رزمایش موشکی پیامبر اعظم، ده‌ها فروند از انواع موشک‌های شهاب 1،2،3، موشک فاتح، موشک تندر، موشک‌های زلزال، خلیج فارس و قیام به کارگیری خواهند شد.

همچنین مقارن ساعت 3 بامداد امروز علی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه از فرایند اجرای مرحله مقدماتی رزمایش و نحوه آماده‌سازی و استقرار یگان‌ها و سامانه‌ها در برخی مناطق بازدید کرده است.

گفتنی است در مرحله مقدماتی این رزمایش مراحل آماده‌سازی و استقرار به منظور اجرای مرحله اصلی رزمایش انجام می‌شود.

این رزمایش هم‌زمان با آغاز تحریم‌ نفتی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی از سوی اتحادیه اروپا صورت گرفته است.

پیش‌تر مقام‌های نظامی جمهوری اسلامی در خصوص تحریم‌های نفتی ایران هشدار داده و اعلام کردند در صورت ادامه این تحریم‌ها احتمال بسته شدن تنگه هرمز وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

«آمریکا و اروپا، تهدیدکننده امنیت انرژی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,