Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
مطبوعات ایران،‌ سه‌شنبه 13 تیر 91

«تشکیل کمیته کنترل بازار با نظارت رییس جمهوری»

2012 July 03

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

آفرینش

1) طرح مجلس برای بستن تنگه هرمز

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=17725#102972

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که برای تهیه و تصویب این طرح در مجلس با مسوولین وزارت امور خارجه هم هماهنگی شده است، گفت: «به زودی این طرح در صحن مجلس مطرح و با رای بالای نمایندگان مصوب خواهد شد.» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: «طرحی در مجلس تهیه شده که بر جلوگیری از تردد نفت‌کش‌ها در تنگه هرمز تاکید دارد. این طرح برای پاسخ به تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران اتخاذ شده است.»

2) وزیر امور خارجه: چاره‌ای جز حل دیپلماتیک و سیاسی مسئله هسته‌ای ایران نیست

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=17725#102968

وزیر امور خارجه تاکید کرد: «در مذاکرات با ایران، طرف مقابل چاره‌ای جز تفاهم ندارد، در غیر این صورت به جای تعامل، انتخاب بعدی‌ تقابل است که فکر نمی‌کنم هیچ عقل سلیمی بعد از تحولات منطقه به دنبال تقابل باشد.»

رسالت

1) بازتاب گسترده برگزاری رزمایش پیامبر اعظم در رسانه‌های جهان

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=106301

خبر برگزاری رزمایش موشکی نیروی هوافضای سپاه با نام پیامبر اعظم بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های معتبر دنیا داشت. خبرگزاری آسوشیتدپرس در خبری با عنوان «ایران مانور موشکی برگزار می‌کند» نوشت: «سپاه قدرت‌مند پاسداران این هفته برنامه انجام مانورهای نظامی دارد.»

2) تشکیل کمیته کنترل بازار با نظارت رییس جمهوری

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=106286

در آستانه ماه مبارک رمضان با نظارت مستقیم رییس جمهوری کمیته‌های ویژه‌ای برای تنظیم بازار و کنترل

 گرانی‌های اخیر در سرتاسر کشور تشکیل شده که به زودی برخی از تصمیمات و تدابیر ویژه این کمیته‌ها اجرایی خواهد شد. گفتنی است در پی آغاز به کار مجدد اتاق فرمان جنگ اقتصادی زیر نظرمستقیم رییس جمهوری وزارت کشور نیز وارد کارزار مقابله با گرانی‌های اخیر شد.

ابرار

1) انتقال ارز به خارج از کشور۱۰۰درصد متوقف شد

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910413/html/eghtesad.htm#s218166

در پى اعمال محدودیت‌هاى تحریم براى نظام بانکى کشور از روز ۱۱ تیر ماه که مراودات بانکى و فروش نفت را متاثر کرد‌، انتقال ارز به خارج از کشور کاملن متوقف شده است‌. هر چند که دور جدید تحریم‌ها از ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۱ آغاز شد و بر مبناى آن کشورهاى عضو اتحادیه اروپا نمى‌توانند از ایران نفت خریدارى کنند و ارتباطات بانکى این کشورها با ایران نیز محدود شد و انتقال حتا یک یورو نیز ممکن نیست.

2) دادستان کل کشور: در زمینه پوشش مردم، اجبارى نیست

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910413/html/rooydad.htm#s218106

سخن‌گوى قوه قضاییه از صدور حکم ۳۹ متهم پرونده فساد بزرگ مالى در ماه جارى خبر داد و گفت که در مرحله بعد به پرونده خاورى رسیدگى مى‌شود.

خبرنگارى از سخن‌گوى دستگاه قضایى پرسید با توجه به این‌که فصل گرما در پیش رو است و با پوشش‌هاى خاصى در سطح شهر مواجه هستیم آیا قوه قضاییه تدبیر خاصى را مدنظر دارد و یا سیاستى را براى برخورد با پوشش‌ها در سطح جامعه در نظر دارد یا خیر؟ محسنى اژه‌اى پاسخ داد: «اولن به خصوص در فصل تابستان، خود مردم و خود آقایان و خانم‌ها باید رعایت کنند و پوششى داشته باشند که مناسب جمهورى اسلامى و مطابق با موازین شرعى است. این مسئله‌اى نیست که به آن‌ها اجبار شود و با زور باشد، مگر در مواردى که کسانى باشند که این موضوع را رعایت نمى‌کنند که باز هم به‌تر است به مردم در حد تذکر به عنوان امر به معروف گفته شود. البته نیروى انتظامى هم باید ضوابط لازم را در برخورد با این جرایم رعایت کند.»

کیهان

1) صالحی: هزینه تحریم‌ها در ازای حفظ استقلال نظام ناچیز است

http://www.kayhannews.ir/910413/2.htm#other205

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص اعمال تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه کشورمان گفت: «برای حفظ استقلال نظام باید هزینه هم پرداخته شود.»

2) کره جنوبی: واردات نفت از ایران را ادامه می‌دهیم

http://www.kayhannews.ir/910413/4.htm#other400

یک منبع آگاه در دولت کره جنوبی اعلام کرد: «به رغم توقف واردات نفت کره جنوبی از ایران این کشور در حال بررسی استفاده از نفت‌کش‌های ایرانی برای واردات نفت از ایران است.»

همشهری

1) تایید اعتبارنامه احمد توکلی در کمیسیون تحقیق

http://www.hamshahrionline.ir/news-175970.aspx

اعتبارنامه احمد توکلی منتخب مردم تهران در مجلس نهم در جلسه کمیسیون تحقیق تایید شد.

2) تلاش وزارت خارجه برای حل مشکل ویزای عمره، عربستان قول داده است

http://www.hamshahrionline.ir/news-175966.aspx

سخن‌گوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: «در مورد عربستان، وزیر امور خارجه اعلام کرد که رایزنی‌هایی با این کشور صورت گرفته و در تلاش هستیم تا مشکل ویزا را حل کنیم، کشور عربستان نیز قول‌هایی در این باره داده است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,