Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
مطبوعات ایران،‌ چهار‌شنبه 14 تیر 91

«طرح مجلس براى ۳ نرخى کردن ارز»

2012 July 04

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

آفرینش

1) درآمد نفتی، کم‌تر از 10 درصد حجم اقتصاد کشور را شامل می‌شود

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=17734#103030

رییس جمهوری اظهار داشت: امروز آمریکایی‌ها در وضعیت اضمحلال بوده و رو به سقوط هستند و جمهوری اسلامی ایران در مسیر شکوفایی و صعود قرار دارد.

احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که درآمد نفتی، کم‌تر از 10 درصد حجم اقتصاد کشور را شامل می‌شود، اظهار داشت: «باید تحریم را فرصتی ببینیم که همین مقدار وابستگی بودجه کشور به نفت نیز رفع شده و استفاده از نفت به عنوان سلاحی برای تحریم برای همیشه از دست دشمن خارج شود. باید در مقابل فشارها ایستادگی و از این مقطع سرافرازانه عبور کنیم و پاسخ سیاست‌های خصمانه دشمن را با گذر مقتدرانه از تحریم‌ها بدهیم.»

2) مهمانپرست: تحریم‌ها تاثیر منفی در موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات ایران و 1+5 خواهد داشت

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=17734#103035

رامین مهمان‌پرست، سخن‌گوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در مورد سفر رییس مجلس سوریه به تهران نیز گفت: «رفت و آمد مقامات کشورها از جمله رییسان مجلس بخشی از هم‌کاری‌ها برای توسعه روابط است.

وی در ادامه در مورد اقدامات غرب برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران و هم‌چنین تاثیر آن بر مذاکرات 1+5 گفت: «اثر تحریم‌ها بر روند گفت‌وگوهای ما و 1+5 کاملا روشن است ادعای کشورهای غربی برای این که به دنبال حل منطقی بحران‌های مختلف هستند و مایلند برای بحث هسته‌ای مذاکراتی را با ما داشته باشند و به آمادگی ما برای مذاکرات جدی پاسخ دادند با نوع عمل‌کرد آن‌ها تفاوت دارد. تا زمانی که تصور اشتباهی داشته باشند که اعمال فشارهای مختلف و تحریم‌های غیرقانونی و غیرمشروع می‌تواند ما را وادار به عقب‌نشینی از حقوق‌مان کند و تصور کنند که از موضع بالاتر در مذاکرات می‌توانند وارد شوند، این تفکر اشتباه حتمن تاثیر منفی در موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات خواهد داشت.»

ابرار

1) طرح مجلس براى ۳ نرخى کردن ارز

http://www.abrarnews.com/economic/1391/910414/html/commerce.htm#s219654

رییس کمیسیون اقتصادى مجلس شوراى اسلامى با بیان این‌که براى سامان‌دهى وضعیت اقتصادى کشور در حال تهیه بسته اقتصادى هستیم، از پیش‌بینى ۳ نرخى شدن ارز در بازار در این بسته خبر داد. ارسلان فتحى‌پور در گفت‌وگو با مهر گفت: «درحال حاضر کمیسیون اقتصادى مجلس شوراى اسلامى در حال تهیه یک بسته اقتصادى براى سامان‌دهى وضعیت اقتصادى کشور با هم‌کارى کارشناسان و صاحب‌نظران اقتصادى است.»

2) ماهاتیر محمد: مالزیایى‌ها نژادپرست شده‌اند

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910414/html/akhar.htm#s218508

ماهاتیر محمد در تازه‌ترین اظهارنظر خود گفت که مالزیایى‌ها نژادپرست‌تر از گذشته شده‌اند. به گزارش ایسنا، نخست وزیر پیشین مالزى گفت که انتخابات پیش روى مالزى بیش از هر چیز دیگرى مربوط به نژادها در مالزى خواهد بود و دلیل این امر هم نژادپرست شدن مردم مالزى است.

ابتکار

1) قیمت جهانی نفت 3 رقمی شد

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=100808

رویترز طی گزارشی اعلام کرد تحت تاثیر طرح نمایندگان مجلس ایران برای بستن تنگه هرمز و اعتصاب در نروژ قیمت جهانی نفت از مرز 100 دلار در هر بشکه عبور کرد.

به گزارش فارس در حالی که تنها سه روز از اجرای تحریم نفتی اروپا علیه ایران می‌گذرد قیمت جهانی نفت که تحت تاثیر بحران یورو به کمتر از 90 دلار رسیده بود روز گذشته دوباره سه رقمی شد.

2) برخورد با بدحجابی خواسته 49 درصد مردم است

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=100817

فرمان‌ده نیروی انتظامی با بیان این‌که پلیس امنیت اخلاقی مورد قبول جامعه است، گفت: «بیش از 49 درصد مردم خواستار برخورد با بدحجابی هستند و این موضوع دومین خواسته هم‌وطنان از پلیس است. وی در عین حال تایید کرد که مردم به رفتار برخی از ماموران طرح‌های امنیت اخلاقی اعتراض دارند.»

همشهری

1) بمب‌افکن بدون سرنشین سپاه آزمایش شد

http://www.hamshahrionline.ir/news-176112.aspx

مرحله اصلی رزمایش موشکی پیامبر اعظم ۷ برگزار شد. مرحله اصلی رزمایش پیامبر اعظم ۷ از جنوب کویر لوت تا کویر سمنان، با شلیک ده‌ها فروند از موشک‌های برد بلند، میان برد و کوتاه برد از اقصی نقاط کشور به سمت پای‌گاه شبیه‌سازی شده کشور فرا منطقه‌ای در کویر لوت شلیک شد.

2) دلارهای تقلبی در بازار

http://www.hamshahrionline.ir/news-176142.aspx

وزیر امور اقتصادی و دارایی از حضور دلارهای تقلبی در بازار خبر داد. سید شمس‌الدین حسینی در مورد خبر تهیه بسته اقتصادی و سه نرخی شدن ارز در مجلس با تاکید بر این‌که از این موضوع خبر ندارد، به ایسنا گفت: «ما موافق این موضوع نیستیم. حتا با دو نرخی شدن ارز هم موافق نیستیم، چه برسد به چند نرخی شدن آن.»

دنیای اقتصاد

1) محمد مرسی، به تهران می‌آید

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=307688

ایرنا نوشت: یک روزنامه لبنانی خبر داد که رییس‌‌ جمهوری منتخب مصر طی ماه آتی میلادی (اواخر مرداد و اوایل شهریور) به ایران سفر خواهد کرد.

2) تصویب یک فوریت طرح منع کارمندان از عضویت در هیت‌مدیره

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=307686

یک فوریت طرح ممنوعیت کارمندان و مدیران دست‌گاه‌های اجرایی از عضویت در هیت‌مدیره و مدیریت عامل در جلسه علنی صبح دیروز مجلس به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا، این طرح که به صورت دوفوریتی مطرح شده بود، نتوانست برای بررسی دوفوریتی رای نمایندگان را به دست آورد. بنابراین یک فوریت آن به رای مجلس گذاشته شد که با 145 رای موافق، 36 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر با آن موافقت شد. در صورت تصویب نهایی این طرح، کارمندان و مدیران دست‌گاه‌های اجرایی دیگر نمی‌توانند عضو هیت‌مدیره یا مدیر عامل شوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,