Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
63 درصد از شرکت‌کنندگان خواستار شدند،

«درخواست برای توقف غنی‌سازی در یک نظرسنجی تلویزیون ایران»

2012 July 04

خبر / رادیو کوچه

شصت و سه درصد از کاربرانی که تا ساعت 20:30 به وقت تهران در نظرسنجی اینترنتی شبکه خبر تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی شرکت کرده‌اند، خواستار توقف غنی‌سازی اورانیوم از سوی ایران در برابر لغو تدریجی تحریم‌های بین‌المللی شده اند.

این شبکه، ‌روز سه‌شنبه، 3 ژوئیه، بر روی سایت رسمی خود از مخاطبان این سایت خواسته بود که بگویند «کدام شیوه را در قبال تحریم یک‌جانبه غرب ضد‌ایران ترجیح می‌دهند؟»‌

در این نظرسنجی سه گزینه‌ای، 19 درصد پاسخ‌دهندگان خواستار «اقدام تلافی‌جویانه ایران در بستن تنگه هرمز» شده‌اند و 18 درصد نیز گزینه «مقاومت در برابر تحریم‌های یک‌جانبه برای حفظ حقوق هسته‌ای» را انتخاب کرده‌اند.

در نظرسنجی دیگری که روز گذشته بر روی همین سایت منتشر شده، از مخاطبان خواسته شده تا نظر خود را در مورد «تصمیم مجلس ایران برای بستن تنگه هرمز در پاسخ به تحریم نفتی غرب» بیان کنند.

 در پاسخ به این نظرسنجی نیز که به نظر می‌رسد به جای نظرسنجی پیشین روی سایت شبکه خبر قرار گرفته است، تا ساعت 21 به وقت تهران تنها 11 درصد نظردهندگان با بستن تنگه هرمز توسط ایران موافقت کرده و 89 درصد آن‌ها با این این اقدام مخالفت کرده‌اند.

این نظرسنجی یک روز بعد از آن منتشر می‌شود که ابراهیم آقامحمدی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، از تهیه طرحی دو فوریتی با امضای 100 نماینده برای «مسدود‌کردن تنگه هرمز در پاسخ به تحریم‌های غرب» خبر داده است.

اتحادیه اروپا، از سه روز پیش تحریم‌های جدیدی را به مرحله اجرا گذاشته که به موجب آن کشورهای این اتحادیه، که مشتری حدود یک پنجم نفت صادراتی ایران بودند، از واردات نفت از این کشور خودداری می‌کنند.

در مقابل، مسوولان جمهوری اسلامی می‌گویند که اقتصاد ایران توانایی غلبه بر تحریم‌های جدید را دارد و دلیلی برای نگرانی در مورد تبعات این تحریم‌ها وجود ندارد.

 بیشتر بخوانید:

«وابستگی ایران به صادرات نفت تنها ۱۰ درصد است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,