Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
فهرست آزادی‌های جدید در کره شمالی:

«خوردن پیتزا و همبرگر و پوشیدن شلوار، در کره شمالی آزاد شد»

2012 July 04

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

رهبر جدید کره‌شمالی تلاش دارد تا با کاهش برخی قوانین سخت‌گیرانه در کشورش، محبوبیت بیش‌تری در میان مردم به‌دست آورد؛ اقداماتی که به مردم اجازه می‌دهد فست فود مصرف کنند و زنان گوشواره و شلوار بپوشند.

به نوشته روزنامه دیلی میل، بررسی‌ها نشان می‌دهد که اخیرن تعداد بیش‌تری از زنان در کره‌شمالی می‌توانند لباس‌هایی نظیر شلوار، کفش پاشنه دار و گوشواره استفاده کنند و نیز افراد بیش‌تری نیز از گوشی‌های تلفن هم‌راه برخوردار می‌شوند.

هم‌چنین کیم جونگ اون، رهبر جدید کره‌شمالی خوردن برخی غذاهایی که پیش از این ممنوع بودند نظیر پیتزا، همبرگر و سیب‌زمینی سرخ کرده را آزاد کرده است و سفرهای رایگان به باغ وحش و پارک‌های تفریحی را برای کودکان تدارک دیده است.

تصور می‌شود این اقدامات در راستای تلاش‌های رهبر جدید کره‌شمالی به منظور ایجاد «کشور بهشت کودکان» و پیروی کردن از اقدامات مشابه کیم ایل سونگ، پدربزرگ خود است.

یک کارشناس کره‌شمالی در نهاد تحقیقات اقتصادی سامسونگ اظهار داشت: «همه این تلاش‌ها برای بالا بردن وجهه کیم جونگ اون و ارایه تصویری پدرانه و مهربان از وی هم‌چون پدربزرگش است.»

به گزارش ایسنا، کیم جونگ اون در ۲۸ دسامبر سال گذشته میلادی رسمن عنوان «رهبر کبیر» را دریافت کرد. کیم جونگ ایل، پدر کیم جونگ اون از سال ۱۹۹۴ در قدرت بود و به عنوان یک رهبر قدرت‌مند اما سرد تلقی می‌شد اما کیم جونگ اون قصد دارد وجهه‌ای از خود ارایه دهد که یادآور آن‌چه که کره‌شمالی‌ها از آن به عنوان «روزهای خوب دهه ۱۹۷۰» یاد می‌کنند، باشد.

در دوران قدرت پدربزرگ کیم جونگ اون، اتحاد جماهیر شوروی از لحاظ اقتصادی پشتیبان کره‌شمالی بود و مواد غذایی این کشور را تامین می‌کرد.

کیم جونگ اون در کنفرانسی خطاب به جمعیتی متشکل از ۲۰ هزار کودک در مراسم شصت‌ و ششمین سال‌گرد اتحاد کودکان کره در اوایل ماه جاری میلادی در پیونگ‌یانگ گفت: «کشور قدرت‌مند و موفق کره در آینده که شما اربابان آن هستید، قدرت‌مندترین کشور خواهد بود که در آن در هر خانه شادی برقرار است و همه زندگی متعادل خواهند داشت.»

کودکان حاضر در این مراسم که از سوی مقام‌ها گزینش شده بودند، هدایایی نظیر بلیط بازدید از باغ وحش و پارک‌های تفریحی و رفتن به کنسرت دریافت کردند.

ماه گذشته میلادی تلویزیون دولتی کره‌شمالی تصویر کیم جونگ اون را نشان می‌داد در حالی که کلاه حصیری بر سر دارد و با لبخندی از یک پارک تفریحی بازدید می‌کرد. هم‌چنین کیم جونگ اون طی این دیدار به رستوران فست فود این پارک که غذاهایی نظیر همبرگر و سیب‌زمینی سرخ کرده می‌فروشد، رفت.

در گذشته چنین تفریحاتی در کره‌شمالی بیش از حد غرب‌زدگی تلقی شده و ممنوع بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,