Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
تشکيلات خودگردان فلسطينی،

«موافقت با نبش قبر یاسر عرفات در رام‌اله»

2012 July 05

خبر / رادیو کوچه

به دنبال انتشار گزارشی درباره احتمال مرگ یاسر عرفات، رییس پیشین تشکیلات خودگران فلسطینی بر اثر مسمومیت ناشی از ماده رادیو اکتیو پلونیوم‌، تشکیلات خودگردان فلسطینی روز چهارشنبه، 4 ژوییه، با نبش قبر وی موافقت کرد.

به گزارش الجزیره، یک مرکز سوییسی مدعی شده پس از بررسی لباس‌های یاسر عرفات که آن‌ها را ‌سها عرفات‌ بیوه او در اختیار این مرکز قرار داده بود، مقادیر زیادی ماده رادیو اکتیو پلونیوم در آن‌ها یافته است.

این در حالی است که گزارش‌های پزشکی مرگ یاسر عرفات،  اشاره‌ای به مرگ وی بر اثر مسومیت ناشی از این ماده رادیو اکتیو، نشده است.

به گزارش رویترز، تشکیلات خود گردان فلسطینی اعلام کرده است با خواسته سها عرفات برای نبش قبر یاسر عرفات در رام‌اله، به منظور کالبد شکافی او، موافقت کرده است.

نبیل ابو ردینه سخن‌گوی محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی در این‌باره گفته است: «تشکیلات همان‌گونه که پیش‌تر اعلام کرده بود، آماده است تا هرگونه تسهیلاتی برای مشخص شدن دلایل بیماری و شهادت یاسر عرفات فراهم کند. هیچ دلیل دینی یا سیاسی برای مخالفت با از سر‌گیری تحقیقات در این موضوع از جمله نبش قبر عرفات به منظور کالبد شکافی جسدش توسط پزشکان مورد اعتماد با خواست و موافقت خانواده‌اش، وجود ندارد.» او اما زمان این اقدام را مشخص نکرد.

‌سها عرفات گفته است که می‌خواهد جهان حقیقت ‌ترور یاسر عرفات‌ را بداند. او کسی را در این زمینه متهم نکرد اما خاطرنشان کرد که اسراییل و ایالات متحده عرفات را مانعی در مسیر صلح می‌پنداشتند.

بیشتر بخوانید:

«درخواست برای تحقیقات بین‌المللی درباره ترور یاسر عرفات»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,