Saturday, 18 July 2015
16 September 2021

«خبرهای ششم ژوییه ۲۰۱۲»

2012 July 06

با طرح یک ماجرای دیگر بعد از برزیل

«یک کارمند دیگر وزارت خارجه و اتهام جنسی»

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

درپی مشاجره بین یک زن سنگالی و یکی از اعضای سفارت ایران در فرانکفورت که منتهی به دخالت پلیس آلمان شد، یک عضو سفارت ایران متهم به آزار جنسی کودکی ده ساله شده است.

این در حالی است که درپی این مشاجره وزارت خارجه ایران روز پنج‌شنبه سفیر آلمان را احضار کرده و به دلیل خارج از عرف دیپلماتیک رفتارکردن پلیس فرانکفورت با این کارمند کنسول‌گری، مراتب اعتراض این وزارت‌خانه را به وی ابلاغ کرده است.

به گفته بی‌بی‌سی «دوریس ‌مولر شو، سخن‌گوی دادستانی فرانکفورت» اشاره کرده آنان پی‌گیر شکایت این خانم سنگالی هستند که مدعی‌ شده ده روز قبل دختر ده ساله وی در یک پارک به بازی مشغول بوده و مردی به وی نزدیک شده و موهای او را لمس کرده، این خانم نیز احساس کرده که او قصد بوسیدن کودکش را دارد. اما بعد گذشت چند روز مرد ۴۵ ساله را مجدد می‌بیند و به پلیس اطلاع می‌دهد که این موضوع منتهی به دست‌گیری معاون سرکنسول‌گری ایران در شهر فرانکفورت می‌شود.

اتهام این عضو وزارت خارجه ایران «آزار جنسی کودکان» است. از سویی دیگر ایرنا به نقل از اداره کل اطلاعات و اخبار وزارت خارجه اشاره کرد این یک سناریوی از پیش برنامه‌ریزی شده و درپی یک سلسله جنگ‌روانی صورت گرفته است.

این خبرگزاری به نقل از سخن‌گوی وزارت خارجه، آقای قشقاوی اشاره می‌کند که این حرکت در‌پی هم‌کاری سازمان‌های امنیتی و سازمان مجاهدین‌ خلق با هدف بدنام کردن دیپلمات‌های ایرانی صورت گرفته است.

پیشتر نیز یک دیپلمات ایرانی در برزیل در یک استخر شنای مختلط متهم به دست‌زدن به بدن یک دختر نابالغ شده بود که در نهایت با جنجال خبری، وی مجبور به ترک برزیل و اخراج از وزارت خارجه شد. در آن زمان اگرچه دولت جمهوری اسلامی این نکته را تکذیب نکرد اما برداشت برزیلی‌ها را ناشی از اختلافات فرهنگی دانست.

گروهی از طرف‌داران دولت نیز در ایران در همان زمان کشانیده شدن این دیپلمات به استخر مختلط را درپی یک دام امنیتی خواندند.

……………………………………………

در آستانه آغاز به کار مجدد پارازیت

«حکم تعلیق کامبیز حسینی در صدای آمریکا»

خبر / رادیو کوچه

در حالی که تهیه‌کننده‌گان برنامه پارازیت بر روی صفحه طرف‌داران خود اعلام کرده‌اند در ۲۷ مرداد اولین برنامه سری جدید پرطرف‌دارترین برنامه صدای آمریکا پخش خواهد شد. صبح روز پنج‌شنبه «کامبیز حسینی» مجری این برنامه هم‌کاری‌اش توسط بخش اداری این رسانه وزارت خارجه آمریکا برای مدتی به حالت «تعلیق» در آمده است.

این درست در شرایطی است که پس از طی دوران طولانی از قطع این برنامه بنا هست در مرداد ماه امسال مجدد «پارازیت» بر روی پخش قرار بگیرد. بنابر خبرهای رسیده علی‌رغم تعیین زمانی برای پخش، پس از استقرار تیم پارازیت در استودیو جدید صدای آمریکا در نیویورک و آماده‌سازی برنامه اول که از این استودیو پخش خواهد شد، آقای حسینی با احضار به واشینگتن حکم تعلیق فعالیت خود را دریافت کرده است.

پارازیت پرطرف‌دارترین برنامه در صدای آمریکا بود که با هم‌راهی کامبیز حسینی و سامان اربابی پیشتر تهیه می‌شد که درپی تنش بین این دو، تولید آن به حالت تعلیق در آمد. پس از آن با تشکیل دو گروه و تبدیل آن به دو برنامه موازی به نام‌های «پارازیت» و «پارازیط» در واقع این رسانه خود به رقابت با خود پرداخت که به‌دلیل عدم ادامه تنش‌ها، تولید «پارازیط» متوقف شد و گروهی متشکل از آقای اربابی و آرش سبحانی برنامه‌ای با عنوان «آنتن» را بر روی آنتن بردند.

اینک اگر چه خبرهایی از احتمال قطع برنامه «آنتن» نیز شنیده می‌شود اما بنا بود با توجه به حجم بالای مخاطبان پارازیت، این برنامه مجدد با اجرای کامبیز حسینی آغاز شود. به‌طور مشخص روشن نیست که این تعلیق منتهی به اخراج وی خواهد شد یا به صورت جریمه اداری است. پیشتر آقای حسینی متهم به توهین به هم‌کاران خود در تحریریه صدای آمریکا شده بود. گروهی از منتقد‌ها رخدادهای پیاپی در صدای آمریکا را ناشی از ضعف مدیریت آن قلمداد می‌کنند. در ماه‌های گذشته نیز جمشید چالنگی و محسن سازگارا نیز از صدای آمریکا اخراج شده بودند.

……………………………………………

باید پزشکان با دقت بیشتری عمل‌کنند

«سه میلیون دلار خسارت برای عدم اعلام سکس نابجا»

خبر / رادیو کوچه

درپی مرگ یک شهروند آمریکایی در حین رابطه جنسی به صورت سه نفره، با شکایت خانواده متوفی پزشک معالج وی محکوم به پرداخت سه میلیون دلار غرامت شد. به نقل از «هافینگتن پست» ویلیام مارتینز ۳۱ ساله در سال ۲۰۰۹ میلادی با مراجعه به پزشک اعلام نارضایتی از دردی در قفسه سینه می‌کند که منتهی به درد در دست وی می‌شود. پزشک نیز با احتمال مسدود بودن برخی عروق به آقای مارتینز پیشنهاد آزمایش می‌دهد که نوبتی برای هشت روز بعد برایش تعیین می‌شود.

یک روز مانده به روز آزمایش این بیمار به هم‌راه یکی از دوستان خود به سراغ رابطه جنسی «سه نفره- دو مرد و یک زن» می‌رود، که در اثر هیجان ناشی از رابطه جنسی سکته کرده و فوت می‌کند.

خانواده وی نیز با شکایت از پزشک معالج اعلام می‌کنند در صورتی که پزشک اعلام کرده بود رابطه جنسی به این روش می‌تواند خطرناک باشد وی نمی‌مرد، این پرونده با طرح در دادگستری به نفع شاکی‌ها یعنی خانواده متوفی با سه میلیون دلار خسارت برنده شد.

فقط نکته‌ای که می‌ماند این است که در صورت زنده‌بودن متوفی و لو رفتن رابطه وی، «همسر» مدعی خودش چه بلایی سر مرحوم می‌آورد.

……………………………………………

در چهل و سومین دور مسابقات در وگاس

«برنده پوکر هجده میلیون دلاری یک ایرانی»

خبر / رادیو کوچه

با برد تاریخی «آنتونیو اسفندیاری» در روز سه‌شنبه در برابر «سم تریکت» در لاس‌وگاس یک ایرانی برنده جایزه ۱۸/۳۴۶/۶۷۳ دلاری شد. آقای اسفندیاری بنابر اعلام «مونترال گزت» برنده بالاترین جایزه برتر در تاریخ پوکر شده است.

این برنده ایرانی اظهار  کرد «این برد غیرقابل باور» و او بسیار شادمان است.

وی در یک رقابت در برابر شش تن از حریفان خود گذر کرد و در رقابت نهایی با سم تریکت قرار گرفت و در نهایت با گرفتن یک کارت یک میلیون دلاری این برد را رقم زد. او با این برد دست‌بند پلاتین و الماس نشان این رقابت‌ها را نیز به‌دست آورد. در این مسابقات به‌ترتیب آنتویو اسفندیاری نفر اول، سم تریکت از انگلستان دوم و دیوید آین هورن نفر سوم شدند. نفر سوم نیویورکی این مسابقات اعلام کرده است چهار میلیون سیصد هزار دلار خود را صرف کارهای آموزشی غیر انتفاعی خواهد کرد. این دور مسابقات چهل و سومین دور بازی‌های قهرمانی پوکر بود که در شهر لاس‌وگاس برگزار شد.

……………………………………………

درپی بحران سوریه

«برگزاری نشست دوستان سوریه در پاریس»

خبر / رادیو کوچه

نمایندگان بیش از یکصد کشور جهان امروز جمعه ششم ژوییه اجلاسی را با عنوان «نشست دوستان سوریه» در پاریس برگزار می‌کنند. انتظار می‌رود در نشست امروز پاریس، کشورهای شرکت‌کننده خواهان صدور قطع‌نامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل علیه حکومت سوریه و اعمال شدت عمل بیشتر بر ضد حکومت بشار اسد شوند.

فرانسوا اولاند رییس‌جمهوری فرانسه در سخنانی که در آغاز نشست یادشده ایراد کرد، گفت که بحران سوریه تبدیل به تهدیدی علیه صلح و امنیت جهانی شده است و ما باید به آن پایان دهیم. این گفته می‌تواند به فصلی از قوانین سازمان ملل اشاره کند که امکان استفاده از نیروی نظامی را برای تضمین صلح فراهم می‌کند. گفتنی است که چین و روسیه، دو عضو دارای حق وتوی شورای امنیت سازمان ملل در نشست پاریس شرکت نکرده‌اند.

……………………………………………

به جرم کودکربایی،

«محکومیت پنجاه ساله‌ی دیکتاتور سابق آرژانتین»

خبر/ رادیو کوچه

دادگاهی در آرژانتین، روز پنجشنبه پنجم ژوییه «خورخه رافائل ویدلا» دیکتاتور سابق آرژانتین را به جرم کودک‌ربایی به پنجاه سال زندان محکوم کرد. ژنرال ویدلا و تعدادی دیگر از مقامات سابق دوران دیکتاتوری نظامی آرژانتین متهم‌اند که در دوران موسوم به «جنگ کثیف» نوزاد زندانیان سیاسی چپ‌گرا را پس از زایمان، از مادران جدا می‌کردند چون پرورش آن‌ها را بهدست فعالان سیاسی چپ برای آینده این کشور مضر می‌دانستند.

دوران جنگ کثیف در تاریخ آرژانتین به زمانی میان سال‌های 1976 تا 1983 اطلاق می‌شود که دولت نظامی این کشور بر سر کار بود. اصطلاح جنگ کثیف از این ادعای نظامیانی منشا گرفت که عقیده داشتند برای حفظ نظم اجتماعی و سرکوب جنبش‌های چریکی، جنگ با مخالفان ولو با روش‌های کثیف و ناپسند از جمله تجاوز جنسی، شکنجه و قتل نه تنها مجاز، بلکه لازم و ضروری است.

……………………………………………

در پی احتمال حرکت کشتی‌های ایران با پرچم تانزانیا

«درخواست تانزانیا برای شناسایی کشتی‌های ایرانی»

خبر / رادیو کوچه

مقامات دولتی تانزانیا اعلام کردند که درباره ادعای تردد کشتی‌های ایرانی با پرچم این کشور تحقیق خواهند کرد. وزیر امور خارجه تانزانیا آقای «برنارد ممبه» گفت که در یافته‌های ابتدایی، به این نتیجه رسیده‌است که کشتی‌های مورد ادعا متعلق به ایران نبوده‌اند با این وجود کشورش در این‌باره بیشتر تحقیق خواهد کرد و در صورت اثبات، تدابیر مناسبی اتخاذ خواهد نمود.

تانزانیا که نگران درگیرشدن در تحریم‌ها علیه ایران است، رسمن از دولت امریکا و اتحادیه اروپا برای تشخیص مالکیت کشتی‌ها کمک خواسته است.

از اول ژوئیه (ماه جاری میلادی) 27 کشور اتحادیه اروپا علاوه بر قطع واردات نفت، بیمه نفتکش‌های ایرانی را توسط شرکت‌های اروپایی منع کرده‌اند. با توجه به این‌که اغلب شرکت‌های مهم بیمه کشتی‌رانی در اروپا ثبت شده‌اند، این تحریم‌ها مشکلات عمده‌ای را بر سر راه صادرات نفت ایران به‌وجود آورده است.

……………………………………………

ویکی‌لیکس افشا کرد،

«انتشار حدود دو میلیون ایمیل در مورد سوریه»

خبر / رادیو کوچه

سایت افشاگر ویکی‌لیکس از دیروز پنج‌شنبه، انتشار حدود دومیلیون ایمیل را تحت عنوان «فایل سوریه» آغاز کرد.

دست‌اندرکاران ویکی‌لیکس مدعی‌اند که این ای‌میل‌ها مربوط به وزرا، چهره‌های سیاسی سوری و شرکت‌های تجاری وابسته به آنان است که بین آگوست 2006 تا مارس 2012 رد و بدل شده‌اند. اطلاعات موجود در این ایمیل‌ها که ویکی‌لیکس آن‌را «شگفت انگیز» خوانده‌است، موضوعاتی چون روابط خارجی، تجارت، اطلاعات، حمل و نقل و وقایع مرتبط با کاخ ریاست‌جمهوری سوریه را در برمی‌گیرد.

جولیان آسانژ موسس ویکی‌لیکس که چندی پیش از اکوادور درخواست پناهندگی سیاسی کرده بود و هنوز در سفارت این کشور در لندن به‌سر می‌برد، پیش‌تر گفته بود که انتشار این ایمیل‌ها نه تنها برای دولت سوریه، بلکه برای مخالفان هم مایه شرمساری است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,