Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
کاظمینی بروجردی خطاب‌به رهبر شیعیان بحرین:

«آیا رژیم ایده‌آل شما همین جمهوری اسلامی است؟»

2012 July 07

سیدحسین کاظمینی بروجردی، روحانی منتقد دولت جمهوری اسلامی که چندی است در زندان اوین محبوس است اقدام به انتشار دو نامه از زندان اوین کرده است. در این دو نامه جداگانه، وی رهبر شیعیان بحرین و آیت‌اله سیستانی، مرجع شیعیان را خطاب قرار داده است.

متن این دو نامه در پی آمده است:

حضور محترم جناب آقای شیخ عیسی قاسم بحرینی رهبر شیعیان بحرین

سلام علیکم و رحمه الله برکاته

از این‌که نمی‌توانم این دردنامه را به محضرتان ارسال کنم آن را به صورت سرگشاده به پیش‌گاه تاریخ معاصر عرضه می‌کنم تا عنوان قرانی «و فی قصصهم لعبره»، رسالت خویش را به تقویم بشریت ابلاغ نماید.

برادر عزیزم این زندانی رنجور مدت هفت سال است که مستمرن در زندان‌های مخوف حکومت مدعی دیانت به بند کشیده شده و از وکیل، درمان و مرخصی محروم می‌باشد. حسب و نسبی که این فرزند رسول‌الله دارد از جهت قرابت، کم‌تر سیدی دارا می‌باشد.

بنده با بیست و هفت واسطه به امام سجاد می‌رسم. به لحاظ آبا‌ و اجدادم به گواهی کتب رجالی و انساب همه پدرانم از رهبران شیعه و مراجع اسلام بوده‌اند که یکی از درخشان‌ترین آن‌ها پدر پنجم این حقیر، سید محسن اعرجی بغدادی کاظمینی است که فرزندانش در کشورهای عربی و ایران گسترده‌اند و آل‌اعرج را اشعار می‌دادند.

برادرم، گناه این پیشوای دینی آنست که مدافع حریم اهل بیت بوده‌ام و مبلغ تمدن غدیر می‌باشم و ناشر سیره امامان معصوم هستم و از التقاط دیانت با سیاست رو گردان بوده‌ام. به خاطر این اعتقادات، سال‌هاست که مورد شکنجه‌های روحی و جسمی قرار داشته‌ام که وضعیت فجیعی در سلامت و حیاتم مشاهده می‌شود و دوران سکراتم را سپری می‌نمایم. آیا الگوی شما در برقراری رژیم ایده‌آل همین جمهوری اسلامی موجود در ایران است؟

آیا شما می‌دانید که بنیان‌گذار این نظام در سی‌وسه سال قبل با مردم این کشور معاهده بست که مدینه فاضله‌ای را عرضه بدارد که بهشت ممالک دنیا گردد و با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی به میدان مقابله با شاهنشاهی آمد و رقبای قدیمی و مردمی معارض شاه را تحت‌الشعاع قرار داد. ولی اکنون کارنامه این حکومت فقر عمومی و استحاله همگانی از شریعت و بدبینی رعیت از مبانی شیعی است.

آیا می‌دانید کشوری که رتبه ششم را در ثروت طبیعی و سرمایه‌های ملی در جهان دارد امروز از جمله محروم‌ترین و ورشکسته‌ترین ممالک دنیاست؟ آیا استقلال ایرانی، در اختیار فکر و اعتقاد نیست؟

امروز در زندان‌های این حکومت مردان و زنان بسیاری هستند که نمی‌خواهند مانند حکام مستبد زندگی خود را ترسیم کنند، اکنون آزادی قلم و بیان، چیزی جز افسانه نیست. رسانه‌ها کلمه به کلمه زیر نظر وزارت اطلاعات قرار دارند. جمهوریتی که فاقد حضور مردم باشد و رفراندم‌هایش سانسوری و تحمیلی شود جمهوریت مضحکی خواهد بود. اگر یک انتخابات آزاد صورت بگیرد خواهید دید که اکثریت قاطع این ملت، به دین آبا‌ و اجدادی خود رای نخواهد داد.

سید حسین کاظمینی بروجردی

ایران- تهران- زندان اوین

تیرماه 1391- شعبان 1433

…………………………………………………

خدمت آیت‌اله سیستانی، مرجع شیعیان

سلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

این پیشوای زندانی که مدت هفت سال در بندهای مختلف ولایت مطلقه فقیه، در اسارت انواع شکنجه‌های روحی و جسمی و خانوادگی قرار دارد از نوادگان سید محسن اعرجی بغدادی کاظمینی است که شما به وسعت و عظمت ال‌اعرج در کشورهای اسلامی واقفید‌. پدرانم به نص کتب رجالی وانساب از رهبران شیعه و مراجع مسلمین بوده‌اند. و علت مغضوب شدنم از ناحیه حکام مدعی شریعت، پایگاه عظیم اجتماعی و اقبال بدیع مردمی بوده به‌طوری که در مجالسم که در معرفت ائمه‌الهداه المهدین منعقد می‌گشت ده‌ها هزار نفر بدون اعلان رسانه‌های خبری گرد میآمدند و از اقیانوس الهیات و معنویات برخوردار می‌شدند‌.

ولی از آن‌جا که بنده به تبع اجداد پاکم مخالف دین سیاسی بودم و خواستار جدایی دیانت از سیاست هستم به قساوت و جنایت هر چه تمام‌تر رو به سکراتم و روزهای سختی را سپری می‌کنم که از دست‌رسی به دارو و درمان و وکیل محرومم.

از آن‌جا که می‌دانم این دردنامه موثق تاریخ به دست شما نمی‌رسد آن را به صورت سر گشاده و به اوراق بهادار تقویم معاصر سپردم تا آیندگان به حقایق موجود در این انقلاب پی‌ببرند و از اخبار و اسرار پنهانی این رژیم مذهبی‌نما مطلع گردند‌.

آیت‌اله سیستانی، جو تبلیغی حاکم بر ایران به گونه‌ای است که همگان تصور می‌کنند که شما حامی ملاهای درباری هستید و از فجایع جاری بر رعیت بی‌پناه حمایت می‌نمایید. امروز اهالی کشور امام زمان، در فقر و فلاکت غوطه ورند و میلیون‌ها ایرانی به خاطر نداری و نیاز، در بیماری‌های مهلک و خطرناک دچار روزمرگی هستند. جوانان شیعه به خاطر اوج محرومیت‌ها‌ی مالی و اعتقادی و روانی در مسیر استحاله فکری قرار دارند و پای‌گاه اهل بیت عصمت و طهارت به سمت بدبینی به خدا و رسول و امامان غدیر حرکت می‌کند.

مراحع تقلید موجود در مملکت، برخی حکومتی و نان خور استبدادند، که کاری جز تجلیل از ظلم و خفقان و فشار ندارند و بعضی نیز از سرنوشت آیت‌اله سید کاظم شریعتمداری عبرت گرفته و عبا برسرکشیده و در خلوت‌گاهشان مناجات می‌کنند. شما بگویید بر مقدرات فرزندان این آب و خاک عزیز چه می‌گذرد؟

بزودی بر قبور عقاید حقه طایفه ناجیه، فاتحه خواهید خواند و عاصمه تشیع به موزه‌ای از حرارت‌های فراموش شده علوی، فاطمی و مهدوی مبدل می‌گردد.

سید حسین کاظمینی بروجردی

ایران – تهران- زندان اوین

تیرماه 1391- شعبان 1433

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,