Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
قاضی پرونده اختلاس سه‌هزار میلیارد تومانی:

«احتمال پایان یافتن دادگاه فساد مالی بزرگ در ایران»

2012 July 07

خبر / رادیو کوچه

قاضی ناصر سراج قاضی دادگاه انقلاب و قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی روز جمعه، 6 ژوییه، در مصاحبه با یکی از رسانه‌های داخلی ایران اعلام کرد ۸ متهم، روز یک‌شنبه، 8 ژوییه، به دادگاه اختلاس بانکی می‌آیند.

این اختلاس که در ایران به فساد مالی بزرگ معروف است بیش از 12 جلسه آن برگزار شده و به گفته قاضی سراج احتمال دارد که جلسه یک‌شنبه، آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده باشد.

وی با اعلام این مطلب افزود: «پس از وقفه‌ای که ایجاد شده بود یک‌شنبه این  هفته یکی دیگر از جلسات رسیدگی به پرونده فساد 3 هزار میلیارد تومانی برگزار خواهد شد و 8 متهم باقی‌مانده از گروه اول متهمان در این جلسه حاضر خواهند شد.»

در پرونده اختلاس سه‌هزار میلیارد تومانی در ایران، گروهی از فعالان اقتصادی و دست‌اندرکاران سیستم بانکی متهم هستند که با صدور غیرقانونی اسناد اعتباری به کسب سود پرداخته‌اند.

مه آفرید خسروی متهم اصلی این پرونده متهم شده است که از طریق تبانی با رییس شعبه بانک صادرات در یک کارخانه فولاد در خوزستان، ال‌سی‌های (اسناد اعتباری) جعلی به مبالغ ده‌ها میلیارد تومان می‌گرفته بدون آن‌که وجه آن‌ها را به بانک بپردازد. بعد از آن، وی این ال‌سی‌ها را به بانک های دولتی و خصوصی دیگر می‌برده و در آن‌جا با قیمتی پایین‌تر از قیمت رسمی ال‌سی می‌فروخته است.

 بیشتر بخوانید:

«مدیرعامل پیشین بانک ملی ممنوع الخروج نبود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,