Saturday, 18 July 2015
16 September 2021

«شبکه تصویری کوچه/آمریکا دویست‌و‌سی‌وشش ساله شد»

2012 July 07

کیان امانی / شبکه تصویری کوچه / واشینگتن

این بخشی از شادی و پای‌کوبی علاقه‌مندان به هاری کریشنا است اما این مراسم نه در هندوستان بلکه در پایتخت آمریکا و در نزدیکی کنگره این کشور در حال برگزاری است و بهانه آن هم دویست و سی و ششمین سال‌روز استقلال ایالات متحده آمریکا از پادشاهی بریتانیاست.

ما این حقایق را بدیهی می‌دانیم که همه ‌انسان‌ها برابر آفریده شده‌اند و آفریدگارشان حقوق سلب‌ناشدنی معینی به آن‌ها اعطا کرده ‌است، که حق زندگی، آزادی، و جست‌وجوی خوش‌بختی از جمله آن‌هاست. این دومین جمله بیانیه استقلال آمریکا و یکی از مشهورترین جملات به زبان انگلیسی و از تاثیرگذارترین و مهم‌ترین واژگان تاریخ آمریکا به شمار می‌آید. این عبارت اغلب برای احقاق حقوق گروه‌های به حاشیه رانده‌شده استفاده می‌شود و در نظر بسیاری، آرمانی است که ایالات متحده برای رسیدن به آن به وجود آمده و برای به دست آوردنش باید به سختی کوشش کند.

در این روز آمریکایی‌های ساکن پایتخت یا شهرهای نزدیک آن به هم‌راه نسل‌های جدید مهاجران کشورهای مختلف در فضای میانی کنگره آمریکا و بنای مانی اومنت یا به قول ایرانی‌ها قلم که یکی از سمبل‌ها مشهور این شهر است جمع می‌شوند و روز استقلال کشورشان را جشن می‌گیرند. آتش‌بازی، رژه گروه‌های مختلف، پیک‌نیک و برگزاری کنسرت‌های مختلف از برنامه‌های مراسمی است که برای بزرگ‌داشت استقلال ایالات متحده آمریکا برگزار می‌شود.

در یوتیوب

[youtube]http://youtu.be/l6k4SMurbJo[/youtube]

در ویمو

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , 

۲ Comments

  1. 1

    wh0cd8088283 cialis prices

  2. 2

    wh0cd305903 propecia without prescription doxycycline