Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
مطبوعات ایران،‌ ‌یک‌شنبه 18 تیر 91

«مخالفت صریح شورای نگهبان با تصمیم احمدی‌نژاد»

2012 July 08

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 ابتکار

1) مخالفت صریح شورای نگهبان با تصمیم احمدی‌نژاد

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=100982

شورای نگهبان با انتشار نامه‌نگاری‌های خود درباره بخش‌نامه رییس‌جمهوری به دست‌گاه‌های اجرایی درخصوص بی‌اثر دانستن مکاتبات رییس مجلس به برخی دست‌گاه‌های دولتی و هم‌چنین تشکیل معاونت نظارت بر اجرای قانون اساسی از سوی رییس‌جمهوری، مخالت خود را با این موارد اعلام کرد.

2) داشتن «بادیگارد» شخصی جرم است

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=100986

خبرگزاری مهر با سرهنگ ناصر سیفیان، رییس مرکز موسسه انتظام گفت‌وگویی انجام داده‌است. (وی در پاسخ به سوال داشتن بادیگارد شخصی در ایران امکان‌پذیر است؟ چنین پاسخ داده: )

داشتن بادیگارد شخصی در کل کشور ممنوع و جرم است و شرکت‌هایی که اعلام می‌کنند بادیگارد در اختیار فرد قرار می‌دهند، غیرقانونی هستند. به هیچ عنوان فردی برای حفاظت شخصی در قالب بادیگارد نداریم مگر فرد در رده افراد خاص کشوری باشد. شهروندان باید مراقب تبلیغات اینترنتی باشند و از این افراد استفاده نکنند.

خراسان

1) صادرات نفت توسط بخش خصوصی کلید خورد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=4&day=18&id=4336996

رییس اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفتی ایران دیروز از امضای قرارداد بین بانک مرکزی، وزارت نفت و اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفتی برای صادرات نفت خام ایران خبر داد و گفت: «برای اجرای این برنامه کنسرسیومی متشکل از صادر کنندگان خوش‌نام بخش خصوصی برای صدور نفت تشکیل شده است.»

2) سرلشکر فیروزآبادی: تنگه هرمز را نمی‌بندیم مگر این که منافع‌مان به خطر بیفتد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=4&day=18&id=4337004

 رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این‌که «تنگه هرمز یکی از مجاری مهم عبور انرژی در دنیا است»، اعلام کرد: «ما این شاه‌راه مهم را نمی‌بندیم و دچار اختلال نمی‌کنیم مگر این که منافع‌مان به خطر بیفتد.»

کیهان

1) آمریکا با تحریم نفتی ایران اروپا را وادار به خودکشی کرد

http://www.kayhannews.ir/910418/4.htm#other410

به گزارش فارس، پای‌گاه اینترنتی گلوبال ریسرچ طی گزارشی نوشت: آمریکا با تحت فشار قرار دادن اتحادیه اروپا برای تحریم نفتی ایران، این اتحادیه را به سمت انجام خودکشی مالی سوق می دهد و این درحالی است که مرگ اتحادیه اروپا احتمالن زودتر از زمان حل موضوع هسته‌ای ایران رخ خواهد داد.

2) بانک مرکزی گزارش داد افزایش قیمت لبنیات و کاهش قیمت میوه

http://www.kayhannews.ir/910418/4.htm#other404

براساس گزارش بانک مرکزی، هفته گذشته از بین 11 گروه مواد خوراکی در تهران 4 گروه کاهش، 4 گروه افزایش و 3 گروه ثابت مانده است.

براساس آمارهای بانک مرکزی در هفته منتهی به 16 تیر، بازار مواد خوراکی در تهران هفته نسبتن آرامی را سپری کرده است.

همشهری

1) گرمای هوا عامل افت کیفی نان

http://www.hamshahrionline.ir/news-176545.aspx

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گرمای هوا و تازه بودن گندم را عامل افت کیفی نان در سال‌جاری قلمداد کرد و گفت: «یک‌ماه دیگر کیفیت نان به‌تر می‌شود.» عباس قبادی افزود: «به‌دلیل گرمای هوا و هم‌چنین تازه بودن گندم، نمی‌توان انتظار داشت تا نان به همان کیفیت قبل از عید عرضه شود.»

2) افتتاح خط تولید جدیدترین موشک ضدزره ایرانی

http://www.hamshahrionline.ir/news-176460.aspx

خط تولید سامانه ضد زره دهلاویه، در سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع افتتاح شد.

سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در مراسم افتتاح این سامانه گفت: «موشک دهلاویه یکی از پیش‌رفته‌ترین موشک‌های ضد زره است که برای انهدام انواع تانک‌های پیش‌رفته مجهز به زره واکنش‌گر طراحی شده است.»

دنیای اقتصاد

1) گزارش دولت از وضع اقتصاد در شرایط تحریم

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=307962

در جلسه دیروز مجمع تشخیص مصلحت نظام مسایل اقتصادی کشور مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام‌، جلسه دیروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور رییس ‌جمهوری و وزرای اقتصادی دولت، رنگ و بوی اقتصادی به خود گرفت و مسایل اقتصادی و اوضاع کشور و تلاش‌های کشورهای متخاصم برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران مورد تجزیه و تحلیل کارشناسانه قرار گرفت.

2) سخنگوی کمیسیون برنامه‌و‌بودجه مجلس: تورم بیش از 33.5 درصد است

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=307965

تابناک نوشت: غلام‌رضا کاتب، سخن‌گوی کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس نهم با رد آمار معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس ‌جمهوری و مرکز آمار که نرخ تورم را 22.5 درصد اعلام کرده‌اند، گفت: «در حال حاضر نرخ تورم بیش از 33.5 درصد است ولی این آمار به صورت رسمی اعلام نشده و فقط به صورت جزیره‌ای مطرح است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,