Saturday, 18 July 2015
20 September 2021
هنرور‌شجاعی در هشتمین روز اعتصاب غذا در اوین:

«رییس دست‌گاه قضا مسوول اتفاقات در مورد من است»

2012 July 08

خبر / رادیو کوچه

شام‌گاه شنبه، 7 ژوییه، محمد‌صادق هنرور‌شجاعی، روحانی منتقد، پس از یک هفته اعتصاب غذا و کاهش وزن، در بند ویژه روحانیت زندان اوین دچار حمله قلبی شده و تعادل خود را از دست داده است.

این روحانی منتقد جمهوری اسلامی و از شاگردان معنوی آیت‌اله شریعتمداری، دچار آسیب از ناحیه دست و قفسه سینه شده و به بهداری زندان اوین منتقل شده است.

وی پس از چند ساعت به بند بازگردانده می‌شود.

گفته می‌شود این روحانی منتقد پس از هشت روز اعتصاب غذا در شرایط وخیم جسمانی به‌سر می‌برد.

محمد صادق هنرور شجاعی که از آبان ماه سال 89 در بازداشت به سر می‌برد و در حال حاضر نیز در حال تحمل محکومیت 4 سال زندان در بند ویژه روحانیت زندان اوین است.

وی در نامه‌ای به صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه تاکید کرده است: «شما و تنها شما مسوول مستقیم هرگونه اتفاق احتمالی برای من هستید.»

خدمت ریاست محترم قوه قضاییه حضرت شیخ صادق لاریجانی،

بعد از سلام، در این حال مریض و ضعف ناشی از اعتصاب نه قصد و نه توان اطاله سخن ندارم و به کوتاهی چند نکته را ذکر می‌کنم.

یک- از آبانماه سال 89 که توسط نیروهای وزارت اطلاعات در منزل ابوی مرحوم در تهران بازداشت و به بند 209 زندان اوین انتقال یافتم‌، شاهد هیچ‌گونه رفتار اسلامی از ناحیه ماموران آن وزارت و آن‌گاه گماشتگان قضایی شما اعم از دادگاه انقلاب و دادگاه ویژه روحانیت نبوده‌ام. هر چه بوده چیزی جز دروغ و ریا و سناریوسازی و فشار و شکنجه روحی و جسمی چیز دیگری نبوده و نیست.

دو- سناریوسازی «آرش بی‌خدا» توسط وزارت اطلاعات برای من در حالی‌که در ایام بازداشت و زندان بنده این شخصیت جهان مجازی کماکان به فعالیت خویش ادامه داده و میدهد و صراحتن اعلام داشته که «بی‌گناهی را به دروغ گرفته‌اید!»‌، آن هم برای روحانی متشرع و شناخته شده‌ای چون من مضحک‌ترین سناریو‌ای بوده که وزارت اطلاعات می‌توانسته علیه بنده تدارک بیند.

سه-صراحتن یک‌بار دیگر اعلام می‌دارم که بنده محمدصادق (آرش) هنرور شجاعی خویی بوده و اجازات اجتهاد و مراتب ایمان و اعتقاد و پایبندی‌ام به دین مبین اسلام واضح‌تر از آن است که در رد «آرش بی‌خدا» حاجت به استدلال داشته باشم. اما دلیل سناریوسازی نهاد امنیتی در واقع چیزی نبوده و نیست جز موضع انتقادی بنده نسبت به نظریع ولایت فقیه و مراتب علاقه‌مندی این‌جانب به حضرات آیات عظام منتقد این نظریه چون مرحوم حضرت آیت‌اله‌العظمی سید‌کاظم شریعتمداری، سید‌صادق روحانی و بویژه مرحوم آیت‌العظمی منتظری.

چهار-در این مدت نه تنها استقلالی از جانب دست‌گاه قضایی ندیدم بلکه دست‌گاه قضایی تحت ریاست شما و به‌ویژه دادگاه غیرقانونی ویژه روحانیت را جز آلت دست نهادهای امنیتی نیافتم. در این میان واپسین اراده نهاد امنیتی ظاهرن بر این استوار آمده که حکم زندان چهار سال را نامکفی بیند و حکم به زندان مضاعف خواهد. و از همین ره‌گذر است که دادگاه غیرقانونی ویژه روحانیت پرونده جدیدی گشوده است و به سبب مصاحبه با سایت کلمه محاکمه جدیدی در هفته جاری در پیش!

من نیز در این میان که گوش شنوایی برای سخن از قانون و لسان حقوقی و فقهی نیست و هر چه هست زور است و منطق «النصر بالرعب» چاره‌ای نیافتم جز آن‌که دهان بر غذا فروبندم و اعتصاب غذا نمایم.

پنج- چنان‌که اعلام داشته‌ام اعتصاب غذای بنده در اعتراض به 4 مورد اعلام شده است و تا زمان تحقق تمامی آن‌ها به اعتصاب خود ادامه خواهم داد. بدیهی است که شما و تنها شما به عنوان رییس قوه قضاییه نهایتن مسوول عمل‌کرد نیروها و نهادهای تحت امرتاننزد خداوند منان بوده‌، مسوولیت هر‌گونه رخداد احتمالی درباره بنده بر عهده شما می‌باشد.

والسلام علیکم من اتبع الهدی

محمدصادق هنرور شجاعی 15 تیرماه 1391 زندان اوین

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,