Saturday, 18 July 2015
23 September 2021

«شبکه تصویری کوچه/ نیک‌آهنگ کوثر و تعبیر رسانه»

2012 July 10

اردوان روزبه / شبکه تصویری کوچه/ دفتر واشینگتن

رخ‌داد‌های پس از انتخابات در ایران وضیعت موثری در شرایط اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ایران داشته است. یکی از این تاثیرات بر حوزه رسانه بود‌. روی‌کرد‌ها به رسانه و ایجاد مدیا‌های پروپاگاندا از موضوع‌های در ارتباط با این رخ‌داد‌ها است. نیک‌آهنگ کوثر، کارتونیست و روزنامه‌نگار در گفت‌و‌گوی شبکه تصویری کوچه با اردوان روزبه و تعبیرهای اون از رسانه.

ویمو

[vimeo]http://vimeo.com/45441071[/vimeo]

یوتیوب

[youtube]http://youtu.be/Ec6Lv0Zajc0[/youtube]

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , 

۱۹ Comments


 1. مهران
  1

  آقای کوثر بهتره به گندکاری رسانه ای هم پاسخ دهند. بارها پیش آمده که خبرهای غیر واقعی در خودنویس منتشر کرده اند و به محض مشخص شدن کذب بودن خبر آن را از وب سایت خودنویس حذف کرده اند

 2. 2

  سیاست ما، حذف مطالب و کامنت‌هایی است که متوجه غیر واقعی بودن‌شان شده‌ایم. در مواردی اصلاح کرده‌ایم،و در مواردی به قول رسانه‌های غیر ایرانی، مطلب را کشته‌ایم. تلاش ما، انعکاس واقعیت و حذف چیزهایی است که از غیر واقعی بودن آنها اطمینان یافته‌ایم. اما کار رسانه بدون خطا نیست و از این مساله را می‌پذیریم.


  1. امید
   3

   آقای کوثر
   شما که مدعی کار در رسانه های بین المللی هستید به شما یاد نداده اند خبرهای غیرواقعی و بدون منبع موثق را تا زمانی که از صحت آن مطلع نشده اید منتشر نکنید؟
   بد نیست توضیحی هم درباره پول پرداختی توسط هوشنگ بوذری به شما برای پرداختن به پرونده مهدی هاشمی فرزند هاشمی رفسنجانی و انعکاس آن در رسانه هایی مانند خودنویس بدهید


   1. نیک آهنگ کوثر
    4

    منبع موثق برای ما، احکام دادگاه و مستندات موجود در سیستم قضایی کانادا است. منبع دیگر، شهادت‌نامه و گفته‌های وکیل آقای هاشمی به رسانه‌ها است.

    لطفا سند خود را از پول مورد نظر همراه با نشانی واقعی خودتان را نیز اینجا بگذارید وگرنه مسوولیت این سخن با رادیو کوچه خواهد بود.


    1. امید
     5

     آقای نیک آهنگ دو سه هفته دیگه هم فکر می کردی بعدش جواب می دادی. مستندات ما هم بزودی در همان دادگاه نشان شما خواهد داده شد


 3. امید
  6

  باید از ایشون می پرسیدین چه نقشی در اتفاقات اخیر صدای امریکا از جمله حذف کامبیز حسینی با کمک سامان اربابی و آرش سبحانی دارند؟


 4. نیک آهنگ
  7

  بستگی دارد با کدام طرف حرف می‌زنید، طرف متوهم یا طرف واقع‌نگر. اگر قرار باشد تاریخچه کامل مذاکرات و گفتگوها برای رفع سو تفاهم را منتشر کنم، مطمئنا به نفع خیلی‌ها نخواهد بود. اگر دوستان آمادگی‌اش را دارند، منتشر خواهد شد.

  چون بسیاری از اطلاعاتی که در باره این مساله منتشر شده، یک طرفه و بعضا هدف‌دار است، واقعیت ماجرا را باید مدیریت صدای امریکا ، کارگزینی این رسانه و کسانی که اتهام‌زنی‌ها را شنیده‌اند بیان کنند.

  برای من تولید هر دو مجموعه در صدای امریکا و تولید برنامه‌هایی برای مخاطبان‌شان مهم است. برخی قدرشناسند و برخی نیستند.


  1. omid
   8

   Lotf konid ham baraie roshan shodane zehne motevaheme ma va ham baraie zehne vaghe negare dostanetan SHAFAF harf bezanid.
   Doureie rajaz khani gozashte doste aziz.
   VOA agar modir dasht alan hal o rozesh in nabod ke shoma va Arash Sobhani,ha barname haie por tarafdaresh ro tabdil be hamam omoumi konid


 5. سعید
  9

  آقای نیک آهنگ
  فراموش نکنیم که شما فقط و فقط یک کاریکاتوریست درجه دو هستید که نه نکته بینی امثال مانا نیستانی را دارد نه تکنیک کسانی مانند هادی حیدری را و نقطه عطف فعالیت های شما شرکت در بزم ها و بازی کردن نقش ملیجک است مانند برنامه نوروزی بی بی سی. اما نکته جالب جواب شما توهم بزرگ بینی و نگاه از بالای شماست فکر نمی کنم کثافت کاری امثال شما و آرش سبحانی در صدای امریکا که آوازه اش در همه جا پیچیده نیاز به بازگویی باشد اما گویا شما مثل کبک سر خود را در برف فرو کرده اید و فکر می کنید دیگران متوجه کارهای شما نیستند. من فقط برای مدیران صدای امریکا متاسفم که پربیننده ترین برنامه شان را قربانی دسیسه های ملیجک ها و مطرب ها کردند
  به هر حال امیدوارم مصلحت اندیشی را کنار بگذارید و در صورتی که به آزادی رسانه و حق دانستن مردم معتقدید لاف زدن را کنار بگذارید و تاریخچه کامل مذاکرات را منتشر کنید تا دیگران درباره اش قضاوت کنند


  1. سارا
   10

   خیلی خوب نوشتی رفیق. دمت گرم


 6. ardavan
  11

  من به شخصه با گفتن حرف های بدون سند موافق نیستم این که کسی بگوید شما پشت فلانی هستی یا فلانی رو تو راه می بری یا از این دست حرف ها به نظر من نیاز به بحث منصفانه و درست دارد.
  به هر روی در بخشی نیک آّهنگ کوثر نظرش را بیان کرده و خوب است بر پایه این نظر موضوع مورد نقد قرار بگیرد.


  1. omid
   12

   Aghaie Ardavan,
   lotfan shoma 1mizegerd ba hozoure Nikahang, Kambiz Hoseini, Arash Sobhani va Saman Arbabi bogzarid ta moshakhas shavad che kasi be pormokhatab tarin barnameie VOA gand zad


 7. Hasti
  13

  واقعا آرش سبحانی الان کارمند صدای امریکاست؟ اگر اینطوره واقعا براش متاسفم. این بابا که تا دیروز خودش رسانه های وابسته به دولت ها رو تو ترانه هاش مسخره می کرد حالا خودش اومده همون کارها رو می کنه؟
  اینها همشون یک مشت آدم دروغگوی …. هستن


 8. ardavan
  14

  دوست گرامی آقای امید
  برگزاری یک میزگرد نیاز به پذیرفتن همه طرف های پیشنهادی شما دارد. به دلیل های زیادی فکر می کنم برخی دوستان حاضر نباشند در این میزگرد شرکت کنند اما من از سوی کوچه برای برگزاری چنین میزگردی اعلام آماده گی می کنم.


  1. ardavan
   15

   البته اشاره کنم تا این جای ماجرا به نظر من تنها کسی که به جایش می توانم بگویم در این مناظره از همین الان اماده گی شرکت دارد نیک آهنگ کوثر است.


 9. امید
  16

  سکوت آقای کوثر جالب است. ای کاش برای یکبار هم که شده با مردم رو راست بودید. آقای کوثر برای شما متاسفم و امیدوارم این را فراموش نکرده باشید که ماه همیشه پشت ابر نمی ماند. امیدوارم روزی انقدر جسارت پیدا کنید که درباره ارتباط مالیتان با هوشنگ بوذری در پرونده مهدی هاشمی و زد و بند اخیرتان با رضا پهلوی به مردم توضیح بدهید


 10. نیک آهنگ کوثر
  17

  آقای امید. لطفا با هویت واقعی وارد بحث بشوید. جسارت آن زمانقابل سنجش است.


  1. امید
   18

   چیه استاد بدجور رنگ و رو باختی!


   1. نیک آهنگ کوثر
    19

    چه جالب…ک.ح. هم استاد خطاب می‌کرد…البته تا وقتی اسم واقعی داشت و از اسم مستعار استفاده نمی‌کرد…