Saturday, 18 July 2015
02 December 2023
پس از توافق با بشار اسد،

«ورود کوفی عنان به تهران»

2012 July 10

خبر / رادیو کوچه

کوفی عنان، نماینده مشترک سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه،‌ پس از سفر به دمشق، شام‌گاه دوشنبه، 9 ژوییه، برای مذاکره با مقام‌های جمهوری اسلامی وارد تهران شد و از  سوی معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، کوفی عنان در  سفر خود به ایران با علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه و سعید جلیلی، دبیرعالی شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی دیدار و درباره تحولات سوریه گفت‌وگو و رایزنی خواهد کرد.

در همین حال قرار است کوفی عنان و علی‌اکبر صالحی روز سه‌شنبه در یک کنفرانس خبری مشترک شرکت کنند.

احمدی فوزی، سخن‌گوی کوفی عنان گفته است: «‌این‌جا هستیم تا درباره وضعیت سوریه مذاکره کنیم. همان‌گونه که می‌دانید اواخر ماه گذشته نشست اقدام برای سوریه در ژنو برگزاری شد تا ببینیم چگونه با هم‌کاری یک‌دیگر می‌توانیم به برقراری ثبات در سوریه کمک کنیم.»

کوفی عنان پیش‌تر تاکید کرده بود که ایران که نقشی کلید در پایان دادن به خون‌ریزی‌ها در سوریه دارد.

کوفی عنان روز دوشنبه گفته بود که در دیدار با بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، بر سر دست‌یابی به راه حلی سیاسی برای حل بحران 16 ماه در سوریه به توافق رسیده‌اند.

کوفی عنان پس از دیدار با بشار اسد گفته بود:ما در مذاکره بر ضرورت پایان دادن به خشونت‌ها و یافتن راه‌هایی برای آن گفت‌وگو کردیم. ما بر سر یک راه حل  توافق کردیم که با مخالفان حاکمیت سوریه در میان خواهم گذاشت.

جهاد المقدیسی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه سوریه، نیز مذاکرات روز دوشنبه  را «سازنده و خوب» توصیف کرد.پ

در همین حال، بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، با بیان این‌که، ملت باید درباره آینده کشورشان و این‌که من باید بمانم یا بروم تصمیم بگیرند، بیش‌ترین قربانیان درگیری‌ها در سوریه را حامیان نظام دانست و تصریح کرد آمریکا از تروریست‌ها در سوریه حمایت سیاسی می‌کند.

 بیشتر بخوانید:

«ورود کوفی عنان به دمشق برای مذاکره با اسد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,