Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
به دنبال داوطلب برای جراحی پلاستیک،

«زیبایی افراطی یا دست‌کاری اساسی»

2012 July 10

گروه ترجمه / رادیو کوچه

مسابقه‌ای در کره جنوبی برگزار شده و گفته شد هرکسی فکر می‌کند نیاز دارد با جراح پلاستیکی به سوپر مدل زیبایی تبدیل می‌شود، در آن شرکت کند. «ژان چونگ» عکاس هم پنج تا از کاندیداها را انتخاب کرده ‌و از آن‌ها گزارش تصویری تهیه کرد.

منطقه موسوم به شینسا یا جایی که محلی‌ها به آن «کمربند زیبایی» می‌گویند، میزبان این مراسم سالانه است. کره جنوبی نزدیک به پنجاه میلیون جمعیت دارد و چهار هزار کلینیک زیبایی در این کشور فعالیت دارد. آخرین سرشماری که سه سال پیش در ۲۰۰۹ انجام شد، گفته بود نزدیک به ۴۶ درصد از دختران و زنان این کشور به شکلی و نوعی، عمل زیبایی را تجربه کرده‌اند.

در مسابقات اخیر، نزدیک به ۳۰۰ تن داوطلب شده بودند که توسط یک کمیته بررسی شدند تا بهترین داوطلب از میان آن انتخاب شود. برنده نهایی عمل زیبایی که حدود ۱۵ هزار دلار هزینه دارد را به طور رایگان دریافت می‌کند تا به عنوان بهترین زیبایی ناشی از عمل جراحی، انتخاب شود.

هان جی هیه، ۲۱ ساله و برنده نهایی بود که البته می‌گوید از عمل جراحی که روی او انجام شده راضی نیست. عکس‌های مراحل مختلف یا ۱۰ عکسی که انتخاب شده را در این گالری می‌بینید.

هان، دانش‌جو است و از این که فک پایین و بالایش یک‌سان نیستند، ناراضی بود. یکی از پنج فینالیست نهایی بود و قرار شده دو عمل جراحی، یکی روی فک بالا و دیگری روی فک پایین انجام شود. خودش می‌گوید مردم به فک پایین و بزرگ من خیره می‌شدند.

عکس‌های بعد از عمل هان و در کنار مادرش را هم می‌بینید. دو ماه بعد، عکس آخر است و انتخاب او به عنوان چهره منتخب جراحی زیبایی. هان پیش از این از کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برده و این که دوست پسر پیدا نمی‌کرده است. حالا ولی امیدواری‌هایی دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,