Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
مطبوعات ایران،‌ ‌سه‌شنبه 20 تیر 91

«کمیته ویژه گرانی در مجلس تشکیل شد»

2012 July 10

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رسالت

1) قادری: کمیته ویژه گرانی در مجلس تشکیل شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=106994

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی مهر، اظهار داشت: «هفته گذشته کمیته‌ای در مجلس برای بررسی موضوعات اقتصادی کشور مخصوصن گرانی‌ها و اثرات تحریم‌ها تشکیل شد و مقرر شد این کمیته با حضور مسوولانی از دولت وضعیت اقتصادی کشور را بررسی کرده و راه‌کارهایی برای حل مشکلات موجود اندیشیده شود.»

2) روابط اقتصادی تهران و قاهره کلید خورد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=106978

معاون وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در توسعه روابط اقتصادی از اعزام رایزن بازرگانی و هیت اقتصادی ایران به مصر خبر داد. حمید صافدل معاون وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در توسعه روابط اقتصادی و رییس کل سازمان توسعه تجارت در گفت‌وگو با آریا با بیان خبر فوق، اظهار داشت: «با توجه به این‌که ایران به دنبال بازار های جدید به خصوص در کشور‌های اسلامی است‌، کشور مصر به عنوان یک کشور ایده آل مد‌نظر ماست.» رییس کل سازمان توسعه تجارت از برگزاری نشست سه جانبه اتاق‌های بازرگانی ایران، ترکیه و مصر در آینده‌ای نزدیک در ترکیه خبر داد و تصریح کرد: «در مقدمات پذیرش یک هیت بلندپایه اقتصادی از کشور مصر هستیم.»

ابرار

1) کوفى عنان راهى تهران شد

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910420/html/rooydad.htm#s219261

کوفى عنان به منظور دیدار و گفت‌و‌گو با مقامات کشورمان دمشق را به قصد تهران ترک کرد. به گزارش ایسنا، قرار است نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه در این سفر با مقامات کشورمان دیدار و درباره حل بحران سوریه گفت‌و‌گو و تبادل نظر کند.

2) رییس کل بیمه مرکزى ایران: شرکت‌هاى بیمه نوسان نرخ ارز را تا ۲۵ درصد پوشش مى‌دهند

http://www.abrarnews.com/economic/1391/910420/html/bank.htm#s220611

رییس کل بیمه مرکزى ایران گفت: «شرکت‌هاى بیمه ایرانى نوسان نرخ ارز را تا ۲۵ درصد پوشش مى‌دهند. سیدمحمد کریمى در گفت‌وگو با فارس در مورد پوشش ریسک نوسان نرخ ارز براى استفاده کنندگان از تسهیلات صندوق توسعه ملى گفت: «آیین‌نامه پوشش بیمه‌اى نوسان‌هاى تا ۲۵ درصد کاهش یا افزایش نرخ ارز به شرکت‌هاى بیمه ابلاغ شده و اکنون اجرا مى‌شود.»

ابتکار

1) خریداران جدید نفت در راه ایران

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=101123

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از جای‌گزینی مشتریان جدید نفت ایران در نقاط مختلف جهان با خریداران اروپایی خبر داد و گفت: «با هماهنگی بانک مرکزی به پالایش‌گاه‌های اروپایی متقاضی، نفت می‌فروشیم.»

2) افزایش 20 درصدی تعرفه‌های درمان

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=101103

با گذشت 4 ماه از سال و چانه‌زنی‌های مستمر دولتی‌ها و بخش خصوصی برای تعیین تکلیف تعرفه‌های خدمات درمانی در سال 91 سرانجام وزرای دو وزارت‌خانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت و درمان بر سر افزایش 20 درصدی تعرفه‌ها به توافق رسیدند و طلسم بلاتکلیفی پزشکان و مراکز درمانی شکسته شد.

دنیای اقتصاد

1) واکنش علی مطهری به اعلام جرم دادستانی تهران علیه وی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=308268

نماینده تهران در مجلس در واکنش به اعلام جرم دادستان تهران علیه وی درباره نطقی که در مجلس داشت، گفت: «اساسن دادستان حق ورود به نطق نمایندگان را ندارد.»

علی مطهری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار کرد: «برای من اسباب تعجب شد که بیان یک مطلب جامعه‌شناسانه و روان‌شناسانه چرا باید موجب اعلام جرم شود، نباید به گونه‌ای رفتار شود که مردم احساس اختناق کنند. حرف من این بود که اگر برخی مقامات دولتی اعتقادی به نظارت بر پوشش اسلامی در جامعه ندارند و قائل به آزادی تحریک جنسی جامعه هستند، باید به لوازم آن هم متعهد باشند و به تاسیس اماکنی برای ارضای غریزه جنسی اقدام کنند تا جوانان دچار عقده‌های روانی نشوند.»

2) پرداخت پنج میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه به صنعت نفت

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=308231

قائم‌مقام صندوق توسعه ملی با اعلام این‌که تا پایان سال جاری حداقل منابع صندوق به ۳۵ میلیارد دلار خواهد رسید، از پرداخت پنج میلیارد دلار از منابع صندوق به صنعت نفت کشور خبر داد.

قاسم حسینی در گفت‌و‌گو با ایلنا، با اشاره به قرارداد ۱۴ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی با وزارت نفت در راستای عملیاتی کردن پروژه‌های صنایع بالادستی نفت اظهار کرد: «از این مبلغ پنج میلیارد دلار به صنایع بالادستی نفت با ارایه به بانک مرکزی پرداخت شد.» به گفته حسینی ۹ میلیارد دلار دیگر نیز به زودی به صنایع نفتی پرداخت می‌شود.

کیهان

1) بانک مرکزی اعلام کرد، تورم خردادماه 22.4 درصد

http://www.kayhannews.ir/910420/4.htm#other404

بانک مرکزی نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به خردادماه سال 1391 را  22.4 درصد اعلام کرد.

بانک مرکزی گزارش داد: خلاصه نتایج به دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه 100=1383 در خردادماه 1391 نشان می دهد نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به خردادماه 1391 نسبت به دوازده ماه منتهی به خردادماه 1390 معادل 22.4 درصد است.

2) نوبت به دیکتاتور حجاز رسید، طنین شعار «مرگ بر آل سعود» در شهرهای عربستان

http://www.kayhannews.ir/910420/16.htm#other1603

به گزارش خبرگزاری‌ها، تظاهرات شیعیان در اعتراض به بازداشت «شیخ نمر» روحانی مبارز شیعه از شهر العوامیه به شهرهای «الاحسا‌» «القطیف» و «الدمام» و سایر شهرهای شیعه نشین شرق عربستان سرایت کرده است و مردم با برگزاری تجمعات خودجوش شعار «الشعب یرید اسقاط النظام» (مردم خواهان سرنگونی رژیم هستند) الله اکبر و «مرگ بر آل سعود» سر دادند.

به گزارش شبکه خبری «العالم» رژیم عربستان که با مشت آهنین سعی دارد اعتراضات مردمی را سرکوب کند، روز یک‌شنبه با تیراندازی به تظاهرات اعتراض‌آمیز مردم العوامیه سه جوان شیعی را به شهادت رساند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,