Saturday, 18 July 2015
02 December 2023
دادسرای مستقر در اوین صادر کرد،

«ممنوع الخروج‌‌شدن همسر و یک‌فرزند نسرین ستوده»

2012 July 12

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی، شعبه دوم دادیاری دادسرای مقدس مستقر در زندان اوین، با ارسال نامه‌های جداگانه به رضا خندان همسر و مهراوه دختر نسرین ستوده وکیل دادگستری، آن‌ها را ممنوع الخروج کرد.

به گزارش سحام نیوز، مهراوه خندان فرزند آقای خندان تنها 12سال و نیم سن دارد و تاکنون از علت ممنوع‌الخروجی وی گزارشی منتشر نشده است.

هم‌چنین گفتنی است تاریخ «برگ احضار متهم» 31 خرداد ماه است  و در آن گفته شده که چنان‌چه اعتراضی به قرارممنوع‌الخروجی وجود دارد ضرف مدت بیست رو از تاریخ ابلاغ کتبن به شعبه دادیاری اعلام شود.

در عین حال هیچ دلیلی در برگه احضاریه‌ای که برای مهراوه و رضا خندان صادر شده برای صدور این قرار ذکر نشده است.

به گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، رضا خندان اظهار داشت: «دریافت چنین قراری کاملن بی مقدمه بود، نه فکرش را می‌کردیم نه سفری در پیش داشتیم و به نظرم هدف از این کار بیش‌تر از بین بردن تعادل روحی و ذهنی خانواده و وارد کردن یک شوک روحی به کل اعضای خانواده است.»

او افزود: «مهراوه زیر 13 سال دارد و اگر جرمی مرتکب شده باشد در صلاحیت دادسرای سیاسی و امنیتی نیست که رسیدگی کند چون همین جوری که کسی را ممنوع‌الخروج نمی‌کنند. ابتدا باید اتهامی در آن‌جا مطرح شود و سپس با استناد به آن اتهام فرد تحت پی‌گرد حقوقی و قضایی قرار بگیرد و سپس قرار ممنوع‌الخروجی برایش صادر شود تا به اتهام مطرح شده که ما هم از آن بی‌خبریم رسیدگی شود.»

بیشتر بخوانید:

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,