Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
وزیر خارجه آمریکا خواستار شد:

«هم‌کاری کشورهای جنوب‌شرق آسیا در مناقشه اتمی ایران»

2012 July 12

خبر / رادیو کوچه

وزیر خارجه آمریکا خواستار هم‌کاری کشورهای جنوب شرق آسیا برای افزایش فشار بر ایران شد. هیلاری کلینتون با شرکت در نشست «آ.سه.آن» در کامبوج، بر اهمیت یافتن راه‌حلی سیاسی در مناقشه اتمی با جمهوری اسلامی تاکید کرد.

به گزارش دویچه‌وله، هیلاری کلینتون، وزیر امورخارجه ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه، 12 ژوئیه، با شرکت در نشست «اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا» (آ.سه.آن) از این کشورها خواست با برون‌رفت مذاکرات اتمی ایران از بن‌بست، فشارها بر این کشور را افزایش دهند.

کلینتون افزایش فشار بر جمهوی اسلامی را برای متقاعد کردن مقامات این کشور به شفاف‌سازی برنامه اتمی خود ضروری دانست. وزیر خارجه آمریکا که یک روز پیش‌تر برای شرکت در نشست منطقه‌ای «آ.سه‌.آن» وارد پایتخت کامبوج شد، در نشست روز پنج‌شنبه، کشورهای جنوب شرق آسیا را «شریک در تلاش‌های گسترده بین‌المللی برای جلوگیری از دست‌یابی جمهوری اسلامی به سلاح‌های هسته‌ای» دانست.

کلینتون هدف از افزایش فشار بر ایران را متقاعد کردن مقامات جمهوری اسلامی برای بازگشت بر سر میز مذاکره و انجام مذاکرات هدف‌مند و سازنده خواند.

در همین حال سه روز پیش از آغاز تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که چین و سنگاپور در کاهش واردات نفت خود از ایران گام‌های بلندتری برداشته‌اند.

 بیشتر بخوانید:

«غرب با ۳۰ سال تحریم ما را واکسینه کرده است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,