Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
مدیرعامل باش‌گاه پرسپولیس تهران:

«در ماه رمضان پرسپولیس بازی نخواهد کرد»

2012 July 15

خبر / رادیو کوچه

مدیرعامل باش‌گاه پرسپولیس تهران، روز شنبه، 14 ژوییه، در مصاحبه‌ای اعلام کرد اگر «عالمان دین بگذراند در ماه مبارک رمضان در لیگ برتر شرکت نخواهیم کرد.»

به گزارش ایسنا، این در حالی است که دوازدهمین دوره لیگ بر‌تر فوتبال ایران از پنج‌شنبه، 19 ژوییه، با پنج مسابقه آغاز می‌شود و پرسپولیس در آبادان و اولین بازی‌اش مهمان صنعت نفت خواهد بود.

اما این تیم در بازی دوم خود که در ماه رمضان برگزار می‌شود باید از ساعت 22 به مصاف فجرسپاسی شیراز برود.

دیداری که مدیرعامل باش‌گاه پرسپولیس، تاکید کرده است تیمش در آن حضور نخواهد یافت.

رویانیان با اشاره به این‌که «بسیاری از مراجع تقلید» از برگزاری بازی در ماه رمضان انتقاد کرده‌اند گفت: «آیت‌اله استادی امام جمعه قم فرمایشاتی داشتند و از مدیران باش‌گاه‌ها خواستند که در ماه رمضان بازی نکنند و من خواستم اولین کسی باشم که برای این کار اعلام آمادگی می‌کنم. همین جا هم می‌گویم که حاضر نیستیم وقتی علما و مراجع به برگزاری بازی‌ها در ماه رمضان انتقاد دارند، ما حتا به قیمت از دست دادن امتیاز در لیگ شرکت کنیم.»

لازم به اشاره است آیت‌اله مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعه، از برگزاری بازی‌های لیگ فوتبال در ایران در ماه رمضان، ابراز «شگفتی» کرده بود.

رویانیان در ادامه مصاحبه خود گفته است: «متاسفم که نه مجلس و نه هیچ کدام از مسئولان ورزش عکس‌العملی به صحبت‌های مراجع تقلید نشان نداده‌اند.»

از سویی دیگر باش‌گاه صنعت نفت آبادان با اعلام این‌که برگزاری مسابقات در ماه رمضان اتفاق جدیدی در فوتبال ایران نیست، اعلام کرده «احتمالن رویانیان مشکل دیگری دارد و می‌خواهد برای پرسپولیس وقت بخرد».

سخن‌گوی این باش‌گاه تصریح کرد: «رویانیان برای رسیدن به خواسته خود نباید از دین خرج کند. زیرا هر چیزی جای خودش را دارد.»

در عین حال، غلامرضا بهروان سرپرست سازمان لیگ فوتبال ایران با رد احتمال به تعویق افتادن آغاز لیگ بر‌تر و یا برگزار نشدن این بازی‌ها در ماه رمضان، در مصاحبه‌های مختلف با خبرگزاری‌ها تاکید کرده است که دوازدهمین دوره لیگ بر‌تر، طبق برنامه‌ریزی اعلام شده و بدون تاخیر، از 19 ژوییه، 29 تیر، شروع می‌شود.

بر این اساس، برنامه هفته نخست لیگ بر‌تر فوتبال ایران روز پنج‌شنبه، 29 تیر، با دیدارهای صنعت نفت آبادان- پرسپولیس تهران، فجرسپاسی شیراز- ذوب آهن اصفهان، صبا قم – پیکان تهران، گهر زاگرس دو رود – ملوان بندرانزلی، نفت تهران- راه‌آهن ری و روز جمعه استقلال تهران – آلومینیوم هرمزگان، داماش گیلان – فولاد خوزستان، تراکتورسازی تبریز – سایپا البرز و سپاهان اصفهان – مس کرمان برگزار خواهد شد.

 بیشتر بخوانید:

«سپاهان قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,