Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
ناظران سازمان ملل متحد:

«در تریمسه مخالفان مسلح دولت هدف قرار گرفته‌اند»

2012 July 15

خبر / رادیو کوچه

ناظران سازمان ملل متحد که برای تحقیق درباره حمله اخیر ارتش سوریه به روستای تریمسه رفته‌اند، می‌گویند که به نظر می‌رسد نظامیانی که به ارتش پشت کرده‌اند و مخالفان مسلح دولت، هدف اصلی حمله نیروهای دولتی در روز پنج‌شنبه گذشته به این روستا بوده‌اند.

به گزارش بی‌بی‌سی، این گروه از ناظران سازمان ملل متحد بعد از اولین بازدیدشان از منطقه اعلام کردند که ارتش در حمله به تریمسه از تسلیحات سنگین از جمله آتش توپ‌خانه و خمپاره استفاده کرده است.

این در حالی است که این هیت درگزارش‌های اولیه‌ خود اعلام کرده بودند که «کشتار غیرنظامیان در تریمسه» صورت گرفته است.

حال این گزارش بازرسان سازمان ملل متحد بیش‌تر با ادعاهای دولت انطباق دارد. دولت سوریه اعلام کرده است که در حمله به تریمسه آن‌چه که «آشیانه‌های تروریست‌ها» یا مخفی‌گاه شورشیان خوانده است، هدف قرار گرفته‌اند.

هم‌چنین تاکنون به طور قطع مشخص شده است که نیروهای دولتی سوریه با استفاده از تسلیحات سنگین، تانک و هلی‌کوپتر به تریمسه حمله برده‌اند.

مخالفان دولت، حمله به تریمسه را کشتاری توصیف کرده‌اند که بیش از 200 قربانی داشته است، ولی هیچ مدرک قطعی که نشان‌گر تعداد قابل توجه قربانیان غیرنظامی این حمله باشد، ارایه نکرده‌اند.

ناظران سازمان ملل متحد اعلام کرده‌اند که تعداد تلفات حمله به تریمسه روشن نیست و آن‌ها امروز، یک‌شنبه، 15 ژوئیه، برای ادامه فعالیت دوباره به این روستا می‌روند.

هم‌چنین گروه ناظران حقوق بشر گزارش داده‌اند که روز شنبه، 14 ژوئیه، 28 تن در سراسر سوریه کشته شده‌اند. ناظران حقوق بشر سوریه تعداد کشته‌شدگان روز جمعه را نیز 118 نفر اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید:

«حکومت سوریه تعهداتش را نقض کرده است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,