Saturday, 18 July 2015
01 August 2021

« درخواست لغو حکم تاجرنیا از طرف۱۰۰ پزشک»

2010 January 11

رادیو کوچه

بیش از 100 نفر از پزشکان و دندانپزشکان ایرانی در نامه‌ای خطاب به دادستان تهران خواستار لغو حکم دکتر علی تاجرنیا، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی شدند.در نامه این پزشکان خطاب به عباس جعفری دولت‌آبادی نوشته شده، احکامی که در ماه‌های اخیر برای گروهی از بازداشت‌شدگان صادر شده «با هیچ مبنای حقوقی و منطقی قابل توجیه» نیست. آنها می گویند «برخورد ناعادلانه با فعالان سیاسی معترض به روند انتخابات» را محکوم می‌کنند.

گفتنی است علی تاجرنیا براساس حکم شعبه 26 دادگاه انقلاب تهران به شش سال زندان و 74ضربه شلاق محکوم شده است. تاجرنیا در روز 28 خرداد بازداشت و پس از تحمل بیش از 140 روز حبس در زندان اوین با قید وثیقه 100 میلیون تومانی آزاد شد.

به گزارش نوروز، متن کامل نامه جامعه پزشکان خطاب به دادستان تهران بدین شرح است:

جناب آقای جعفری دولت آبادی

دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران

با سلام و با عنایت به رسالت خطیر دادستانی در احقاق حقوق شهروندان این مرز و بوم و با توجه به اینکه نزدیک به 7 ماه از انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری که می‌توانست موجب افتخار و سربلندی مردم و نظام جمهوری اسلامی گردد، گذشته است؛ متاسفانه در حوادث قبل و بعد از انتخابات به گونه‌ای عمل شد که بسیاری از فعالان دلسوز نظام که در طول مدت بیش از سی سال گذشته تمامی تلاش و هم خود را در جهت استقرار و تقویت آن صرف کرده بودند با اتهامات بی پایه واساس و بعضا بیش از 150 روز بدون رعایت اصول حقوقی و قضایی و برخلاف نص صریح قانون اساسی به طور غیرقانونی در بازداشت نگاه داشته شدند.

اکنون نیز علی رغم توصیه فعالین سیاسی خیرخواه مبنی بر ایجاد جو آرامش در کشور، شاهد آن هستیم احکامی از سوی دادگاههای انقلاب در خصوص این افراد صادر گردیده که با هیچ مبنای حقوقی و منطقی قابل توجیه نمی باشد. در همین راستا درخصوص موضوع قتل پزشک وظیفه دکتر رامین پوراندرجانی که مورد بهت اقشار مختلف از جمله جامعه پزشکی قرار گرفت نیز پیگیری لازم انجام نگردیده است.

اینجانبان به عنوان پزشکان، دندانپزشکان و اساتید عضو هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی ضمن اعلام عدم رضایت از این نوع برخورد ناعادلانه با فعالان سیاسی معترض به روند انتخابات و به طور خاص نسبت به صدور حکم شش سال زندان و 74ضربه شلاق برای همکارمان، برادر رزمنده و جانباز دکترعلی تاجرنیا، از شما به عنوان دادستان عمومی و انقلاب تهران تقاضای اقدام عاجل در جهت لغو این حکم غیرمنصفانه و تبرئه ایشان را داریم و ادامه روند برخورد حذفی با معترضین به نتایج انتخابات را به صلاح نظام جمهوری اسلامی نمی دانیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۱ Comment


  1. محمد
    1

    با این همه اساتید و دکتر و مهندس و روحانی برجسته که در زندان اوین است پیشنهاد می کنم یک واحد دانشگاه مختص زندان اوین دایر و به زندانیان علوم عالی تدریس کنندقطعا هم زمان زندان قابل تحمل می شود و هم کار صوابی صورت می گیرد