Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
در شعبه 14 دادگاه انقلاب شیراز برگزار شد،

«محاکمه ۱۱ تن از دراویش گنابادی در شیراز»

2012 July 16

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌ منسوب به دراویش گنابادی، روز یک‌شنبه، 15 ژوییه، جلسه محاکمه 11 تن از دراویش نعمت‌الهی در شعبه 14 دادگاه انقلاب شیراز برگزار شده است.

به گزارش سایت مجذوبان نور، جلسه رسیدگی به پرونده 11 تن از دراویش گنابادی شیراز و کوار صبح  روز گذشته در شعبه 14 دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی خشتی برگزار شد.

در این جلسه ابتدا پرونده چهار تن از دارویش آقایان صالح مرادی، محمدعلی شمشیرزن، کاظم دهقان و حمید آرایش مورد رسیدگی قرار گرفت و برای آقایان صالح مرادی و محمد علی شمشیر زن که در زندان به سر می بردند تا ارایه حکم نهایی قرار وثیقه‌های به ترتیب 100 و 50 میلیونی صادر شد.

هم‌چنین در بخش دیگری از این جلسه به اتهامات 7 تن از دراویش ساکن کوار، امید اکبری، غلامعلی بیرمی، مهرداد کشاورز، مهدی قنبری، حاج علیجان دهقان، موسی دهقان و مهدی دهقان نیز رسیدگی شد، این دارویش که هفته گذشته به صورت تلفنی به دادگاه احضار شده بودند صبح روز یکشنبه، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی، ضرب و جرح و حمل اسلحه غیر مجاز دادگاهی شدند.

برای صالح مرادی از دراویش گنابادی شیراز که مدت بیش از ده ماه را در بازداشت‌گاه اداره اطلاعات و زندان عادل آباد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در حبس است، قرار وثیقه‌ی 100 میلیون تومانی تعیین شد که این درویش با اعلام بی‌گناهی از تودیع وثیقه خودداری و مجدد روانه زندان شد.

هم‌چنین برای محمدعلی شمشیرزن از دراویش گنابادی کوار نیز که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و حمل اسلحه غیرمجاز در زندان عادل آباد محبوس بود، قرار وثیقه 50 میلیون تومانی صادر شد.

طی روزهای گذشته کاظم دهقان و حمید هر یک با قرار وثیقه 150 میلیون تومانی پس از 5 ماه از زندان عادل آباد به‌صورت موفقت آزاد شدند.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت سه درویش گنابادی در کوار و صقاد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,