Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
در خلیج فارس روی داد،

«تیراندازی کشتی جنگی آمریکایی به یک شناور کوچک»

2012 July 17

خبر / رادیو کوچه

نیروی دریایی آمریکا، روز دوشنبه، 16 ژوییه، اعلام کرد که یک کشتی جنگی این کشور در نزدیکی بندر جبل‌علی امارات متحده عربی، به سوی یک شناور کوچک که به هشدارهای کشتی آمریکایی توجه نکرده، شلیک کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، در جریان شلیک به این شناور یک هندی کشته و سه هندی دیگر مجروح شده‌اند. اما تاکنون از علت عدم توجه این افراد به هشدار ناو آمریکا گزارشی در دست نیست.

مقامات آمریکایی می‌گویند که در حال بررسی و تحقیق درباره جزییات این حادثه هستند.

این حادثه در حالی روی داده است که در ماه‌های اخیر و در پی تهدید برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی درباره احتمال بستن تنگه هرمز، تنش لفظی میان ایران و آمریکا بالا گرفته است.

سرهنگ گرک رائلسون از پای‌گاه نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین گفته است که کشتی آمریکایی چندین بار به شناور کوچک موتوری که ناگهان به سمت آن تغییر مسیر داد، هشدار داده بود.

ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در بحرین قرار دارد.

گزارش شده که شناور هدف قرار گرفته، سفید‌رنگ و طول آن در حدود 9 متر بوده است.

برخی رسانه‌ها اعلام کردند این شناور یک قایق ماهی‌گیری بوده و سرنشینان آن چهار هندی و دو اماراتی بوده‌اند. مقامات رسمی آمریکایی به این شبکه گفته‌اند که شناور مورد حمله قرار گرفته، ارتباطی با ایران ندارد.

از سویی دیگر پیش از این واقعه، یک عضو مجلس شورای اسلامی گفته بود که طرح انسداد تنگه هرمز، تاکنون به امضای 150 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است.

همزمان با آغاز اجرای تحریم های نفتی اتحادیه اروپا علیه ایران، برخی از مقام های سیاسی و نظامی این کشور اعلام کردند که کشورشان برای انسداد تنگه هرمز آمادگی و برای انجام طرح‌هایی دارد.

بیشتر بخوانید:

«افتتاح پروژه مسیر جای‌گزین برای دور زدن تنگه هرمز»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,