Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
با آغاز نخستین سفر خارجی کاندیدای جمهوری‌خواه،

«اظهارات میت رامنی در لندن بحث‌انگیز شد»

2012 July 27

خبر/رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه 26 ژوییه 2012 «میت رامنی» کاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در حالی با «دیوید کامرون» نخست‌وزیر بریتانیا و گروهی از مقامات این کشور دیدار کرد که اظهارات وی پیش‌تر واکنش آقای کامرون را برانگیخته بود.

آقای رامنی فرماندار سابق ایالت ماساچوست که نخستین سفر خارجی خود را از زمان اعلام نامزدی‌اش برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده آمریکا، به سه کشور بریتانیا، اسراییل و لهستان آغاز کرده‌است، روز چهارشنبه طی مصاحبه‌ای با «برایان ویلیامز»، گزارش‌گر بخش اخبار شبانگاهی شبکه NBC توانایی مقامات بریتانیایی را برای برگزاری بدون نقص بازی‌های المپیک لندن زیر سوال برده بود.

به‌دنبال اظهارات وی، دیوید کامرون در مصاحبه‌ای با کنایه به آقای رامنی که خود مسوول برگزاری بازی‌های زمستانی المپیک 2002 در شهر «سالت لیک» آمریکا بود، گفت که «لندن یکی از شلوغ‌ترین، فعال‌ترین و پرترددترین شهرهای جهان است» و افزود: «البته ساده‌تر است که شما بازی‌های المپیک را در وسط ناکجاآباد برگزار کنید.»

با این حال، میت رامنی روز پنج‌شنبه با آقای کامرون دیدار کرد و متعاقب آن به خبرنگاران گفت که با نخست‌وزیر بریتانیا درباره اقتصاد جهانی و موضوعات جاری بین‌المللی مانند مسایل سوریه، ایران، مصر و افغانستان گفتگو کرده است.

وی قرار است امروز جمعه 27 ژوییه در مراسم افتتاحیه المپیک لندن شرکت کند و سپس طبق برنامه اعلام شده، در روز شنبه برای ملاقات با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسراییل به این کشور سفر خواهد کرد. رامنی به عنوان نخستین نامزد «مورمون» در تاریخ انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، از مراکز مورمون‌ها واقع در تپه زیتون شهر بیت‌المقدس دیدار می‌کند و روز دوشنبه رهسپار لهستان خواهد شد.

هدف سفرهای اخیر آقای رامنی معرفی بیش‌تر سیاست خارجی این کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا اعلام شده است. شایان ذکر است که آقای اوباما نیز چهار سال پیش و در موقعیتی مشابه، در آستانه برگزاری دوره پیشین انتخابات به آلمان سفرکرده بود تا به تشریح سیاست خارجی مورد نظر خود در قلب اروپا بپردازد. انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده قرار است روز ششم نوامبر 2012 برگزار شود و «باراک اوباما» رییس‌جمهوری فعلی از حزب دموکرات و «میت رامنی» از حزب جمهوری‌خواه رقبای اصلی یکدیگر خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

 «انتقاد میت رامنی از سیاست اوباما در قبال ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,