Saturday, 18 July 2015
02 August 2021

«بیانیه جمعی از فعالین دانشجویی شمال کشور در رابطه با حکم ضیا نبوی»

2010 January 13

پس از اعلام حکم ضیا نبوی، دانشجوی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل مبنی بر 15 سال زندان و 74 ضربه شلاق، جمعی از فعالین دانشجویی شمال ایران در رابطه با حکم ضیا نبوی بیانیه‌ای صادر کرده‌اند. متن بیانیه بدین شرح است:

به نام خالق روزگار آزادی

در کوچه باد می‌وزد                                    این آغاز ویرانیست

هنوز غم از دست دادن جمعی از هم‌وطنان آزاده‌مان و بازداشت صدها نفر از دانشجویان و ملت شریف ایران در روز عاشورا در تهران و مشهد و تبریز و بابل و … تسکین نیافته بود که خبر غم انگیز دیگری به گوش‌مان رسید. هم‌سنگر عزیزمان سید ضیا نبوی دانشجوی سه ستاره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در بیدادگاه کودتاچیان به 15 سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم گردید.

زمانه عجیبی شده است. زمانه‌ای که در آن جان، آزادی و کرامت انسان‌ها به سر سوزنی نمی‌ارزد.اما افسوس که بیدادگران نمی‌دانند که فاشیسم ره به جایی نخواهد برد. به جای آنکه دزدان رای مردم و قاتلین نداهای ملت محاکمه شوند، آزادگان به بیدادگاه برده می‌شوند و به جرم آزادگی محکوم می‌شوند. بیش از 210 روز از بازداشت ضیا نبوی می‌گذرد اما ترس کودتاچیان از او به قدری زیاد است که حتی از به 15 سال به بند کشیدن او در زندان اوین قناعت نکردند و 10 سال از حکم زندان او را همراه با تبعید به زندان ایذه کرمان کردند.

نادانان تصور می‌کنند که می‌توان کوه را به بند کشید و با ضربات شلاق شیر را به زانو درآورد، همان طور که به قول آن شاعر آزاده شاملو «عشق را بر تیرک راه بند تازیانه می‌زنند» جاهلان نمی‌دانند 74 ضربه شلاق برای سید ستاره داران 74 سند افتخار است.

وی بارها توسط اداره اطلاعات شهرستان بابل و ادره کل اطلاعات استان مازندران تهدید و در سال 86 یک بار بازداشست شد ولی او هرگز از مطالبات و آرمان‌های به حق جنبش دانشجویی عقب ننشست. کمیته انضباطی دانشگاه وی را دو ترم از تحصیل محروم و وزارت علوم وی را با این که از رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد در رشته جامعه‌شناسی بود ستاره‌دار و برای همیشه محروم از تحصیل کرد.این حکم در راستای تسویه حساب و انتقام گیری وزارت اطلاعات دولت کودتا از اسوه مقاومت جنبش دانشجویی صادر شده و هیچ گونه وجاهتی ندارد.

ما جمعی از یاران نزدیک سید ضیا نبوی و فعالین دانشجویی شمال کشور برای تنویر افکار عمومی شهادت می‌دهیم که وی شرافتمندانه در طول 6 سال فعالیت سیاسی و دانشجویی وی در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل فقط برای ارزش های والای انسانی همچون آزادی، حقوق بشر و جلوگیری از اهمال حقوق دانشجویان تلاش کرد و هیچ‌گونه ارتباطی با سازمان مجاهدین خلق نداشت و همچون سایر دانشجویان مرزبندی های آشکاری با این گروه داشت.

ما ضمن محکومیت حکم صادره برای دوست عزیزمان هشدار می‌دهیم که این گونه احکام دانشجویان آزاده و ملت بیدار ایران را در راه رسیدن به اهداف والایشان ثابت قدم‌تر از گذشته خواهد کرد.

گمان مبر که به آخر رسیده است کار مغان                        هزار باده ناخورده در رگ تاک است

1-    محسن برزگر: دبیر سابق فرهنگی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

2-    ایمان صدیقی: دبیر سابق سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

3-    علی تقی پور : دبیر سابق تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

4-    سعید یعقوبی نژاد: دبیر سابق تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران

5-    احمد محمدنیا: عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

6-    اشکان ذهابیان: عضو سابق شورای مرکزی فراکسیون مدرن انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه های فردوسی و علوم پزشکی مشهد و فعال دانشجویی شمال کشور

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,