Saturday, 18 July 2015
04 August 2021
گفت‌و گوی روز

«ماشین‌حذف به‌راه افتاده‌است»

2010 January 13

اردوان روزبه/ رادیوکوچه

روز گذشته «مسعود علی‌محمدی» استاد فیزیک دانشگاه تهران در مجاور منزلش در حین سوارشدن به خودروی شخصی‌اش بر اثر انفجار موتور‌سیکلت مجاور‌ آن درگذشته‌است. اردوان گفت‌و‌گویی دارد با سردار«مدحی» که به تحلیل ترور روز سه‌شنبه می‌پردازد.

سردار مدحی یکی از فرماندهان ارشد سپاه و مسوول کمیته حفظ نظام در مجلس خبرگان رهبری و از مسوولین پی‌گیری پرونده قتل‌های زنجیره‌ای بود که به مدت دو سال است از ایران خارج  شده است.

گفت و گوی امروز را از این جا بشنوید:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

روز سه‌شنبه در قیطریه تهران انفجاری صورت گرفت که به‌صورت عمدی در این انفجار آقای مسعود علی‌محمدی، استاد دانشگاه تهران ترور شد. تحلیل‌های زیادی در این زمینه وجود دارد از جمله اینکه این اتفاق در فاصله خیلی کوتاه نسبت به پسر خواهر میر‌حسین موسوی هم اتفاق افتاده است. برخی معتقدند تیم‌های تروری در داخل کشور تشکیل می‌شود. آیا فکر می‌کنید این گروه‌ها و شاخه‌های ترور تشکیل شده و اگر تشکیل شده فکر می‌کنید در داخل نظام آیا گروه‌های تندرویی دوباره این وضعیت را بوجود می‌آورند؟

بدون مقدمه بله. از داخل نظام و حاکمیت نیروهای تندرو که البته نمی‌شود گفت سازمان یافته، دست به اقدامات کورکورانه می‌زنند که تاوان آن را ملت ایران، ایران و نظام ایران خواهد داد. با توجه به دستگیری هفت نفر در کرج و یک شبکه تروریستی، اعلام کردند و گفتند از این هفت نفر سی قبضه کلت کمری، پنجاه قبضه نارنجک، پنج عدد قناسه  کشف کردند و دو نفر فرار کردند و در این ارتباط  برای ادامه حملاتشان بستری را آماده کردند.

من در روز عاشورا گریزی به این مساله زدم. در روز عاشورا به همین مساله اشاره کردند و شهید علی موسوی را ترور کردند. زمانی که پیکر او در بیمارستانی در صادقیه بود، رجا نیوز و فارس نیوز حتا کالیبر اسلحه را هم مشخص کردند و گفتند از اسلحه غیر متعارف بوده است. این مثل این است که بچه‌ای شیشه‌ای را بشکند و بگوید من شیشه را نشکستم. این‌ها مقدمه را چیدند و آماده کردند و وقتی ترفندهای خودشان و ترفندهای روز عاشورا هم جواب ندادند، متاسفانه به این کارها دست زدند.

اگر فرض کنیم این روال به این ترتیب باشد که کسانی در حاکمیت قصد ترور داشته باشند، فکر می‌کنید به دنبال چه هدفی هستند و چه چیزی در آن تامین خواهد شد؟

متاسفانه جو امروز با سال 60 خیلی فرق می‌کند. آن‌ها به دنبال این هستند که جو خفقان ایجاد کنند و کسانی را بزنند تا این صداها خاموش شود. من اینجا به تمام همکاران و هم‌رزمان سابق خود عرض می‌کنم، دوستان شعارمان یادمان نرود. هر چه شیشه بشکند تیزتر شود. ترورهای کور، ترورهای استادهای دانشگاه و افراد ارزشی و بچه‌های جبهه‌ای مثل آقای موسوی‌حبیبی یا فیزیک‌دانی مثل آقای علی‌محمدی چیزی را حل نمی‌کند جز اینکه نظام را به یک بحران بزرگ و یک چالش عمیق‌تری فرو ببرد و احتمال اینکه درگیری مسلحانه رخ بدهد را متصورم.

آیا فکر می‌کنید سطوح بالای نظام کاملن بر این اتفاقاتی که می‌‌افتد اشراف دارند؟

من با توجه به صحبت‌های رهبری در روزهای اخیر که مسوولین نگرانی‌های خود را ابراز کردند و گفتند که ما برخورد می‌کنیم و هشدارها دادند و با توجه به فرمایشات ایشان، مشخص است که خبرها به گوش ایشان رسیده و در سطح بالا،نه در سطح رهبری و رییس جمهوری، اما در سطح تندروهایی مثل آقای مصباح یک چنین تصمیمی گرفته شده و به ایشان اطلاع داده شده‌است و هشداری را دادند. اما این گروه به خاطر منافع خودشان حتا از رهبری هم رد خواهند شد. چون این‌ها اساسن اعتقادی کار نمی‌کنند بلکه منفعتی و مصلحتی کار می‌کنند.

این گروه‌ها در کجا دوره می‌بینند و فکر می‌کنید آیا در سطوح بالایی از تخصص در کار خودشان برخوردارند؟

نه. البته هستند افرادی مثل آقای طائب‌، جواد آزاد، احمد شیخ‌ها، باون و دیگران که دوره‌های عالی و تخصصی دیده‌اند ولی از افراد دوره دیده یا شاغل تند‌رو، منفک شده تنددرو یا جوان‌های تندرو برای این امر استفاده می‌کنند. کسی که طراح و به اصطلاح مغز متفکر این جریان است می‌تواند در سطوح بالا و دوره دیده باشد و فرد اجرا کننده هر شخصی می‌تواند باشد.

آیا ادامه پیدا خواهد کرد؟

من دقیقن چهارده روز پیش در تاریخ 30/12/2009 اخطار کردم که کلید ترورها زده شده است و استناد کردم و دیروز هم اعلام کردم که ماشین حذف‌ها و ترورها به راه افتاد. این روند ادامه پیدا خواهد کرد و حتا متصور می‌شوم که متاسفانه بعضی از سران اصلاحات را هم بزنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment