Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با شورای امنیت ملی،

«بررسی اثر سرنگونی بشار اسد بر ایران»

2012 August 23

خبر / رادیو کوچه

به گزارش یک روزنامه بریتانیایی ‌و به نقل از منابع امنیتی، آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، از سپاه قدس شاخه خارجی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواسته است برای حمایت از بشار اسد در کشورهای غربی دست به عملیات تروریستی بزند.

به گزارش دیلی‌تلگراف، آیت‌اله خامنه‌ای در دیدار با اعضای شورای امنیت ملی از آن‌ها خواسته است آثار سرنگونی حکومت بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، بر ایران را بررسی کنند.

در گزارش این جلسه که آیت‌اله خامنه‌ای در تهیه آن نقش داشت با اشاره به گسترش بحران سوریه تاکید شد منافع ملی ایران پس از سقوط اسد به شکل مستقیم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت‌، هم‌چنین تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور نیز بر منافع آن تاثیر می‌گذارد.

به گزارش این روزنامه، شورای امنیت ملی تاکید کرد: «ایران نباید در برابر تهدیدهایی که امنیت ملی را تهدید می‌کند منفعلانه عمل کند و باید این پیام را به غرب برساند که در مسئله سوریه خطوط قرمزی وجود دارد که نمی‌توان از آن‌ها گذشت.»

شورای امنیت ملی ایران توصیه کرده است که باید به آمریکا‌، بریتانیا‌، ترکیه‌، عربستان و قطر که مواضع مشترکی نسبت به سوریه دارند هشدار داده شود که در منطقه از «مصونیت» برخوردار نیستند.

گزارش می‌افزاید آیت‌اله خامنه‌ای پس از تهیه این گزارش به قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس دستور داد تا عملیات علیه غرب و هم‌پیمانان آن که از مخالفان حکومت سوریه حمایت می‌کنند، گسترش یابد.

 بیشتر بخوانید:

 «احتمال گفت‌وگو برای کناره‌گیری بشار اسد از قدرت»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,