Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
با وجود تاکید اولاند و مرکل بر ادامه طرح ریاضت اقتصادی

«نخست‌وزیر یونان از آلمان و فرانسه زمان می‌خواهد»

2012 August 24

خبر / رادیو کوچه

«آنتونیس ساماراس» نخست‌وزیر یونان، امروز جمعه ٢۴ اوت برای دیداری سخت با هدف متقاعد کردن رهبران آلمان و فرانسه به دادن مهلت بیشتری به کشورش برای اجرای طرح ریاضت اقتصادی آماده می‌شود.

روز گذشته «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در برلین میزبان «فرانسوا اولاند» رییس‌جمهوری فرانسه بود تا با وی درباره بحران مالی منطقه یورو با تمرکز بر موضوع بدهی‌های یونان گفت‌وگو کند. در پایان این مذاکرات، خانم مرکل با بیان این‌که برای وی، وفاداری به تعهداتش مهم است، گفت که در عین حال یونان را ترغیب خواهد کرد تا مسیر اصلاحات اقتصادی را ادامه دهد. آقای اولاند نیز اظهار داشت که می‌خواهد یونان در حوزه پولی یورو باقی بماند و افزود: «این بر عهده یونانی‌هاست که با تلاش‌های لازم، ما را در رسیدن به این هدف یاری کنند».

آقای ساماراس اما در کنار تهدید ضمنی به این‌که خروج احتمالی یونان از محدوده پولی یورو می‌تواند آغازگر یک دومینوی مخرب از ریزش‌های پی‌درپی کشورهای دیگر در این حوزه شود، پیش‌تر اعلام کرده بود که کشورش نه تقاضای کمک مالی، بل‌که درخواست زمان بیشتر برای روبه‌رو شدن با ریاضت اقتصادی دارد. او این زمان را به یک «فرصت تنفس» تشبیه کرد. درخواست نخست‌وزیر یونان با واکنش منفی آقای «ولفگانگ شوبل» وزیر دارایی آلمان روبه‌رو شد که گفت: «فرصت بیشتر، راه حل مشکلات [یونان] نیست».

رهبران اروپایی گفته‌اند که هر تصمیمی درباره یونان به گزارش ماه آینده «تروییکا» یا هیات سه‌جانبه‌ای متشکل از بازرسان اتحادیه اروپا، بانک مرکزی اروپا و صندوق بین‌المللی پول بستگی دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,