Saturday, 18 July 2015
27 May 2020
یک تحقیق از زنانی که سکس بدون کاندوم دارند نشان می‌دهد،

«تاثیرات منی: شادی، سلامتی و دوری از افسردگی»

2012 August 29

سینا رهنما/ رادیو کوچه

sina@koochehmail.com

یک تحقیق عملی جدید که البته پر سر و صدا هم شده، تعدادی از زنانی که بدون کاندوم سکس دارند را تحت بررسی قرار داده و فاکتورهای این تحقیق نشان می‌دهد این زنان خوش‌حال‌تر و شادتر، تندرست‌تر و سالم‌تر هستند، از دیگر زنان به‌تر می‌خوابند و البته چیزی به نام افسردگی هم سراغ‌شان نمی‌آید. این به این معنا نیست که کاندوم را باید کنار گذاشت، ولی شاید منی، یا همان مایع اورگاسم مردانگی، حاوی افزودنی‌هایی است که باید آن را جدی گرفت و یا به آن پرداخت.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تحقیق یاد شده توسط دانش‌گاه اس یو ان وای، در آلبانی، SUNY انجام شده، می‌گوید محیط منی بسیار غنی است و می‌تواند تاثیرات مثبت زیادی در سکس برای زنان داشته باشد.

مهم‌ترین مسئله و یا حتا می‌شود گفت انحرافی‌ترین مسئله همین است، وقتی قرار است افراد سکس سالم داشته باشند، یعنی استفاده از کاندوم از واجبات است، حالا با این همه به قول معروف «وعده و وعید» مسئله سکس سالم و جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی، با مشکل روبه‌رو می‌شود. اما منظور کارشناسان این است که اگر شما رابطه سالمی فقط با یک سکس پارتنر، به عبارتی فقط با یک نفر سکس دارید، و به هم اعتماد داشته و از قرص یا دیگر روش‌های جلوگیری استفاده می‌کنید، داشتن رابطه بدون کاندوم، سلامت بیش‌تری برای زنان خواهد داشت. این تحیق فقط روی خانواده و زوج متشکل از یک مرد و یک زن انجام شده و روی زوج هم‌جنس انجام نشده است.

اما کار مثبت و یا به درد خوردنی منی کجاست؟ یکی از کارشناسان تحقیق می‌گوید منی، سرشار از منابع شیمیایی کنترل روحیه و حالت روحی است. موادی مانند «استرون» و «آکسی توسین» که در بهبود روحیه نقش دارند، سروتونین که از انواع مقابله با افسردگی است و ملاتونین هم که در بهبود خواب تاثیر دارد، در آن هست.

این تحقیق روی 293 زن انجام گرفته که اعلام کرده بودند سکس بدون کاندوم را تجربه می‌کنند (البته سکس سالم و با افراد و پارتنرهای مشخص) همه این زنان هم پیش از این تحقیق مورد بررسی‌های موارد دیپرشن قرار گرفته که به صورت دقیق حالت‌های روحی و روانی و افسردگی آن‌ها مشخص و قابل اندازه‌گیری باشد.

نتیجه مشخص شد زنانی که در رابطه جنسی خود از کاندوم استفاده نمی‌کنند، کم‌تر به نشانه‌های افسردگی دچار می‌شوند و روابط روحی و روانی سالم‌تری دارند. دکتر سارا نلسون می‌گوید: «البته مسئله دیگری هم هست، فقط مسئله به داشتن سکس نیست که به خارج شدن منی در رحم و تاثیرات آن است. چرا که مسئله‌ای پیچیده با نام خرسندی یا شادی، با خیلی از عوامل و فاکتورها درگیر است و نمی‌توان آن را به یک عامل منوط و محدود کرد.»

تئوری شاخصی در تندرستی زنان هست که می‌گوید داشتن رابطه و قبول تدریجی و دایم یک نوع منی در بدن، به طور دراز مدت تاثیر خود را روی ساختار بدنی و روحی زنان نشان می‌دهد. از دیدگاه فرگشت، می‌توان گفت داشتن رابطه با یک جفت، کلید بهبود و سلامت هم هست و از این رو برخی از یافته‌های علمی هم آن را تایید می‌کند. یا حداقل برخی از ابعاد آن به لحاظ علمی قابل اثبات است که به‌تر است یک جفت سالم داشت تا هم نزدیکی روحی و هم نزدیکی جسمی، به سلامت بیش‌تر و شادی بالاتری منتهی شود.

مطلب های بخش «اندیشه گار» را از این جا دنبال کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۳ Comments


 1. nika
  1

  لابد تمام زنای لزبین افسرده ان؟
  لابد اصلن آدم نیستن که توی این چرت و پرت اسمشون بیاد؟
  خب شربتی، قرصی، آمپولی واسه ما بدبختای فلاکت زده درست کنن تموم شه بره دیگه ما هم شادروان شیم
  بعد زن سعادتمند که از کاندوم استفاده نمی کنن براش باید صد جور قرص بخوره که یکی از اون کثافتای حیات بخش تبدیل به یه بدبخت دیگه توی این دنیا نشه؟
  فقط مسئله به داشتن سکس نیست که به خارج شدن منی در رحم و تاثیرات آن است. 😀 جالبه که فقط فقط هم باید توی رحم خالی بشه وگرنه که نمی شه و اصلن راه نداره


 2. سینا رهنما
  2

  نه هیچ وصله ای به همجنسگرایان در این تحقیق نخورده، به طور مشخص هم توش گفته شده در مورد همجنسگرایان هنوز تحقیق مجزایی انجام نشده. بعد هم میگه مسئله اصلی این تحقیق یا مشکل اصلی اش به قولی همین این هست که سیف سکس یا سکس سالم رو نمیتونه کنار بزاره. ولی تمرکز اصلی شون تاثیر مواد شیمیایی داخل منی بر روی بیولوژی و هورمون های زنان بوده. چیزی شبیه به علویه خانم صادق هدایت که تکیه کلامش این بود: همه تون می خواین فقط آب کمرتون رو تو دل من سید اولاد پیغمبر خالی کنین 🙂


 3. آیت الله جماع الکبیر
  3

  خوب یه راه دیگش اینکه اگه دختر خانمی نمی خواد سکس معمولی داشته باشه میتونه با ……. آین کار هم برای مرد لذت بخش هست و هم باعث افزایش زیبایی دختران جوان هست. می فرماید: بخورید و بیاشامید لاکن اصراف نکنید