Saturday, 18 July 2015
02 April 2020
همایش سرنوشت‌ساز جمهوری‌خواهان در شهر تامپا برگزار شد

«تمرکز رامنی بر موضوع اقتصاد و انتقاد از اوباما»

2012 August 31

خبر / رادیو کوچه

«میت رامنی»، نامزد جمهوری‌خواهان آمریکا در انتخابات پیش‌روی ریاست‌جمهوری ایالات متحده، شامگاه پنج‌شنبه، ٣٠ اوت ٢٠١٢، در همایش هواداران حزب متبوع‌اش در شهر «تامپا»ی ایالت فلوریدا یکی از مهم‌ترین سخنرانی‌های انتخاباتی خود را ایراد کرد.

وی که دو روز پیش از آن، به صورت رسمی نامزدی حزب جمهوری‌خواه را پذیرفته بود، در این همایش با انتقاد شدید از «باراک اوباما»، رییس‌جمهوری کنونی ایالات متحده، سیاست‌های اقتصادی وی را باعث وخیم‌تر شدن اوضاع مالی طبقه متوسط آمریکا دانست و گفت که در صورت انتخاب مجدد اوباما، سیاست‌های وی، صاحبان اقتصاد خُرد را در این کشور نابود خواهد کرد.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، آقای رامنی اظهار داشت که آرزومند موفقیت باراک اوباما بود، زیرا خواهان موفقیت آمریکاست، اما به گفته وی، قول‌های اوباما راه را برای نومیدی و تفرقه گشودند. او با کنایه به وعده‌های رقیب انتخاباتی‌اش افزود: «پرزیدنت اوباما قول داد که روند بالا آمدن سطح اقیانوس‌ها را کُند نموده و اوضاع کره زمین را بهبود بخشد اما من تعهد می‌کنم تا به شما و خانواده‌تان کمک کنم». میت رامنی گفت که می‌خواهد وعده آمریکایی را تحقق بخشد.

عکس از واشینگتن پست

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده، در این همایش از گرایش مذهبی خود به آیین مورمون، زندگی رمانتیک با همسر و پای‌بندی‌اش به خانواده تا گرایش فمینیستی مادر و روحیه کارآفرینی پدرش سخن گفت و چندین بار در طول سخن‌رانی، چشمانش را اشک‌آلود نشان داد.

وی برخلاف گذشته، چندان به سیاست خارجی نپرداخت. با این وجود با اشاره به ایران، گفت که سانتریفیوژهای آنان کماکان می‌چرخند و ما به مذاکره مشغولیم.

در این همایش، «کلینت‌ایستوود» بازی‌گر و کارگردان مشهور هالیوود، «نیوت گینگریچ» و «ریک سنتروم» رقیبان سابق و درون حزبی آقای رامنی و هم‌چنین «جب بوش» فرماندار سابق فلوریدا و برادر «جرج دبلیو بوش» و تنی چند از چهره‌های صاحب‌نام آمریکایی در حمایت از نامزد جمهوری‌خواه سخن‌رانی کردند.

 بیشتر بخوانید:

«معرفی رامنی به عنوان نامزد رسمی جمهوری‌خواهان آمریکا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,