Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
در نمازجمعه امروز تهران

«امامی کاشانی اجلاس غیرمتعهدها در تهران را امداد الهی دانست»

2012 August 31

خبر / رادیو کوچه

در خطبه‌های نماز جمعه امروز، دهم شهریور ماه ١٣٩١ در تهران، آیت‌اله امامی کاشانی برگزاری اجلاس کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در ایران را قدرت‌نمایی نظام جمهوری اسلامی خواند و از آن با عنوان امداد الهی یاد کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به وقایع جنگ تبوک در صدر اسلام اظهار داشت: «همان کاری که آن زمان پیامبر اکرم انجام داد و با آن همه خون دل و زحمت نتیجه‌اش را گرفت، خداوند همین‌طور در دامن جمهوری اسلامی گذاشت که این‌ها امداد غیبی است و قدرت‌نمایی عادی نیست… این قدرت‌نمایی‌ها باعث می‌شود دشمن بفهمد که در نظام جمهوری اسلامی چه خبر است» و ادامه داد که سران جنبش عدم تعهد از نزدیک می‌بینند در کشور ما مکر، خدعه و سیاست‌های ماکیاولی وجود ندارد.

امامی کاشانی گفت امیدوار است جنبش به نقطه‌ای برسد که در قرآن از آن به‌عنوان امت واحده یاد شده و اضافه کرد که منظور کتاب دینی مسلمانان از جمله‌ی «انسان‌های صالح وارث زمین هستند» امام دوازدهم شیعیان است. وی اظهار داشت حرکت به سوی هدف مذکور باید از جایی شروع شود که به نظر می‌رسد همین‌جاست و افزود: «روزی خواهد آمد که صهیونیست‌ها مستاصل می‌شوند که کجا باید زندگی کنند و این استیصال در روایات هم آمده که یهودیان پنهان می‌شوند و یک چنین روزگاری در انتظار صهیونیست‌هاست».

امامی کاشانی همچنین گفت که برای این جنبش هم سعادتی است که ریاست‌اش برای سه سال آینده به ایران واگذار می‌شود و سخنان رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر عدم خواست ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را در اجلاس مذکور مانند رعدی دانست که در تمام گیتی انعکاس می‌یابد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. عباس
    1

    شتردرخواب بیندبنبه دانه کهى لوه لوه خود که بنبه دانه ….اقاى مرسى زد توبوز همه حالا اقایان باید جواب مردم را بدهند کلى هزینه کردن اخرشم ابروریزى شد ….؟