Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
گزارش از تورنتو

«اعتراض به حکم دیپورت خانواده ایرانی»

2012 September 20

آویده مطمئن‌فر / رادیو کوچه / دفتر تورنتو

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در پی اعلام تعطیلی سفارت‌خانه کانادا در ایران و اخراج دیپلمات‌های ایرانی از کانادا، اولین حکم دیپورت یک ایرانی توسط دولت کانادا صادر شد. طی نامه‌ای زمان اخراج این ایرانی پنج‌شنبه بیست سپتامبر ۲۰۱۲ در ساعت ۱۱ صبح اعلام شده بود.

به گزارش رادیو کوچه، درپی انتشار این خبر در هفته گذشته توسط خانم فاطمه درخشنده و فرزاندانشان، عده‌ای از فعالان حقوق بشر پس از اعلان فراخوان از طریق شبکه‌های اجتماعی در روز چهارشنبه نوزدهم سپتامبر ۲۰۱۲ در ساعت سه بعد از ظهر تجمعی را ترتیب دادند و اقدام به دفاع از خانم درخشنده کردند.

دکتر رضا مریدی، نماینده ریچموند هیل در پارلمان اونتاریو، نیز در این تجمع شرکت کرد و در طی سخن‌رانی، این عمل کرد دولت کانادا را محکوم کرد. در این تجمع هم چنین، وکیل خانم درخشنده و عده‌ای از اعضای سازمان «نو دیپورتیشن تو ایران » نیز شرکت داشتند.

پس از تجمع اعتراضی در مقابل شماره ۷۴ خیابان ویکتوریا در تورنتو، نماینده اداره مهاجرت کانادا در مقابل این ساختمان حضور پیدا کرد و اعلام کرد که حکم دیپورت خانم درخشنده و فرزندانشان به تاخیر افتاده و از ایشان خواست تا به هم‌راه فرزندانشان در تاریخ ۲۶ سپتامیر ۲۰۱۲ به اداره مذکور برای پی‌گیری پرونده حضور یابند.

فعالان حقوق بشر تورنتو امیدوار هستند که این اقدام به اعتراض در تاخیر دیپورت این خانواده اثر داشته باشد.

در پایان، افراد شرکت کننده اعلام کردند که در هفته آینده به منظور دفاع از خانم فاطمه درخشنده بار دیگر تجمع اعتراضی ترتیب خواهند داد تا مانع دیپورت ایرانیان پناه جو به ایران شوند.

خانم فاطمه درخشنده نیز با تشکر از حضور مردم و فعالان از آن‌ها تقاضا کرد تا او را تنها نگذارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,