Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
در جریان روز آخر اجلاس این هشت کشور در ایتالیا اعلام شد

«گروه هشت به سرمایه گذاری در کشاورزی متعهد شد»

2009 July 14

20090714_world_food-problem

رهبران هشت کشور صنعتی جهان (گروه هشت) اعلام کردند برای افزایش تولید مواد غذایی در صنعت کشاورزی کشورهای در حال توسعه به ویژه در آفریقا، 20 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهند کرد.

این موضوع در جریان روز آخر اجلاس این هشت کشور در ایتالیا اعلام شد و ژاک دیوف، رئیس فائو (FAO)، سازمان خوار و بار جهانی از تغییر در سیاست این کشورها از ارسال کمک غذایی به سرمایه گذاری در تولید استقبال کرد. با این وجود او گفت برای مقابله با گرسنگی در جهان تنها پول کافی نیست.

مشخص نیست چه مقدار از مبلغ اعلام شده از تعهدات تازه کشورهای گروه هشت است و چه مقدار پیشتر در قالب برنامه های کمک رسانی دیگر اختصاص یافته بود.

سازمان های کمک رسانی هم می گویند هنوز نزدیک به 23 میلیارد دلار از تعهداتی که در اجلاس چهار سال قبل گروه هشت در گلن ایگلز به منظور مقابله با گرسنگی در جهان اعلام شد، برآورده نشده است.

هرچند مجموع مبالغ اختصاص یافته از سوی کشورهای گروه هشت به برنامه کمک به توسعه در خارج از کشور (ODA) در سال 2008 افزایش یافت اما کشورهای ثروتمند کماکان به هدف تعیین شده در جریان اجلاس گلن ایگلز در سال 2005 (دو برابر کردن کمک ها) نرسیده اند.

رابرت زولیک، رئیس بانک جهانی هم که در اجلاس حضور دارد تاکید کرد که ادامه کمک های غذایی کماکان ضروری است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|