Saturday, 18 July 2015
16 May 2021
وکیل فرزند آیت‌اله هاشمی رفسنجانی:

«مهدی هاشمی در فرودگاه تهران بازجویی نشده است»

2012 September 24

خبر / رادیو کوچه

مهدی هاشمی، فرزند آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، شام‌گاه یک‌شنبه، 23 سپتامبر، از طریق فرودگاه بین‌المللی تهران، وارد این کشور شد و برخی از رسانه‌های منسوب به دولت از بازجویی وی در فرودگاه خبر داده‌اند.

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، او در فرودگاه توسط نماینده دادستان تهران «تفهیم اتهام» شده و قرار است روز دوشنبه به دادستانی مراجعه کند.

به گزارش بی‌بی‌سی، آقای هاشمی در هنگام ترک فرودگاه دوبی، در مورد اتهاماتی که علیه او وارد شده گفت که «حرف‌های خود را در این زمینه در تهران خواهد زد.»

در عین حال محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع مهدی هاشمی هرگونه بازجویی در فرودگاه را تکذیب کرده و اظهار داشته است: «تا‌کنون به موکل من اتهامی تفهیم نشده است تا بخواهند از او در فرودگاه مهرآباد بازجویی به عمل آید.»

سید محمود علیزاده طباطبایی گفته است که مهدی هاشمی در حال پر کردن فرم‌های مرتبط با گذرنامه بوده «که گویا رسانه‌ها از این کار به عنوان بازجویی یاد کرده‌اند.»

او گفت که چون دستگاه قضایی ایران قبلا به آقای هاشمی اخطار نداده است، «قاعدتن وی نباید بازداشت شود.»

به گزارش فارس، مصطفی صابری دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانش‌جویان کمی پیش از ورود آقای هاشمی به تهران گفته بود که دانش‌جویان معترض در مقابل منزل مهدی هاشمی تجمع کرده‌اند تا مانع از ورود او به خانه شوند.

اما بعدن اعلام شد که این تجمع برگزار نمی‌شود، چون برای آن مجوز صادر نشده است.

مقام‌های قضایی ایران فرزند آیت‌اله هاشمی رفسنجانی را متهم کرده‌اند که در اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 دست داشته است.

آقای هاشمی با تکذیب دخالت خود در حوادث بعد از انتخابات، تاکید کرده که در سال‌های اخیر به عنوان دانش‌جو، مشغول مطالعه در دانش‌گاه آکسفورد بوده است.

برخی از رسانه‌های ایران می‌گویند که آیت‌اله هاشمی رفسنجانی رایزنی‌هایی را برای «محاکمه عادلانه» فرزندش با «برخی مقام‌های عالی‌رتبه» انجام داده است.

لازم به اشاره است شام‌گاه شنبه، فائزه هاشمی، فرزند دیگر آیت‌اله هاشمی رفسنجانی هم برای گذراندن دوره محکومیتش به زندان اوین بند نسوان در تهران منتقل شده است.

بیشتر بخوانید:

 «مصادره گذرنامه خانواده مهدی هاشمی در فرودگاه»

 «انتقال فائزه هاشمی به بند امنیتی زنان زندان اوین»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,